21 Kwiecień 2018 imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 214

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1781

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1231 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

List do Korycian, czyli tych, co przy korycie

Dodano dnia: 15-03-2011 00:00| Komentarzy: 0

Szanowna Redakcjo. Chcę podjąć bulwersujący temat, mianowicie podwyżki diet Naszych radnych, którzy postanowili ocenić i „docenić” swoje zacne osoby.

Być może nie byłoby problemu, gdyby cała ta żenująca i kompromitująca sytuacja miała miejsce w innych okolicznościach lub mówiąc kolokwialnie załatwiona była "po cichu". Nie trzeba się specjalnie rozwodzić o jakie okoliczności chodzi, wiadomo przecież, że w całym kraju szuka się oszczędności wszędzie (czyt. w kieszeniach przeciętnych zjadaczy chleba) i takie postępowanie Panów radnych ma się nijak do oszczędzania, czy choćby kłóci się ze społecznym charakterem piastowanych urzędów.

Ktoś powie, że czasy romantyków i czynienia czegoś za darmo mamy dawno za sobą. Owszem, koszty życia rosną w przerażającym tempie, ale czy Nam - obywatelom miasta podnosi się pensję choćby o złotówkę, ba czy możemy podnieść ją sobie sami?! Czy wreszcie, mamy inne żołądki i potrzeby niż Korycianie?

Oszczędności w skali kraju to jedno, ale mamy przecież problemy lokalne. Przypomnę te najbardziej palące, czyli PKS oraz budżet miasta, który rodził się w bólach i podzielił podzielonych już polityków - tych samych, którzy choć niejednogłośnie, to jednak bez towarzyszących im zazwyczaj waśni dali sobie więcej pieniędzy- Naszych pieniędzy! Wypowiadam się w liczbie mnogiej, bo mam wrażenie, że moje zdanie podzielą liczni mieszkańcy miasta.

Wierząc w niezależność i bezstronność prasy, za pośrednictwem której możemy mówić o Naszych problemach, proponuję zorganizować akcję, coś w rodzaju anonimowej ankiety umieszczonej na łamach „Echa” pod treścią tego listu wraz z kuponem - podobnym do tych, które służą do głosowania, np. na sportowca roku.

„Czy uważasz, że decyzja radnych o podwyższeniu diet była słuszna?"- być może takie lub podobne pytanie wystarczy. Tę kwestię pozostawiam do rozstrzygnięcia specjalistom, czyli Wam.

Co to da? Przede wszystkim okaże się czy mieszkańcy zainteresowani są tym tematem, czy lokalna społeczność toleruje taką „politykę”. W ten sposób możemy wspólnie pokazać przysłowiową „żółtą kartkę” nowo wybranym radnym i wyrazić niezadowolenie, udowadniając jednocześnie, że kiedy próbuje się Nas oszukać, potrafimy działać wspólnie i skutecznie plując władzy do koryta.

Z poważaniem

Czytelnik Maciej (nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »