14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

List do Korycian, czyli tych, co przy korycie

Dodano dnia: 15-03-2011 00:00| Komentarzy: 0

Szanowna Redakcjo. Chcę podjąć bulwersujący temat, mianowicie podwyżki diet Naszych radnych, którzy postanowili ocenić i „docenić” swoje zacne osoby.

Być może nie byłoby problemu, gdyby cała ta żenująca i kompromitująca sytuacja miała miejsce w innych okolicznościach lub mówiąc kolokwialnie załatwiona była "po cichu". Nie trzeba się specjalnie rozwodzić o jakie okoliczności chodzi, wiadomo przecież, że w całym kraju szuka się oszczędności wszędzie (czyt. w kieszeniach przeciętnych zjadaczy chleba) i takie postępowanie Panów radnych ma się nijak do oszczędzania, czy choćby kłóci się ze społecznym charakterem piastowanych urzędów.

Ktoś powie, że czasy romantyków i czynienia czegoś za darmo mamy dawno za sobą. Owszem, koszty życia rosną w przerażającym tempie, ale czy Nam - obywatelom miasta podnosi się pensję choćby o złotówkę, ba czy możemy podnieść ją sobie sami?! Czy wreszcie, mamy inne żołądki i potrzeby niż Korycianie?

Oszczędności w skali kraju to jedno, ale mamy przecież problemy lokalne. Przypomnę te najbardziej palące, czyli PKS oraz budżet miasta, który rodził się w bólach i podzielił podzielonych już polityków - tych samych, którzy choć niejednogłośnie, to jednak bez towarzyszących im zazwyczaj waśni dali sobie więcej pieniędzy- Naszych pieniędzy! Wypowiadam się w liczbie mnogiej, bo mam wrażenie, że moje zdanie podzielą liczni mieszkańcy miasta.

Wierząc w niezależność i bezstronność prasy, za pośrednictwem której możemy mówić o Naszych problemach, proponuję zorganizować akcję, coś w rodzaju anonimowej ankiety umieszczonej na łamach „Echa” pod treścią tego listu wraz z kuponem - podobnym do tych, które służą do głosowania, np. na sportowca roku.

„Czy uważasz, że decyzja radnych o podwyższeniu diet była słuszna?"- być może takie lub podobne pytanie wystarczy. Tę kwestię pozostawiam do rozstrzygnięcia specjalistom, czyli Wam.

Co to da? Przede wszystkim okaże się czy mieszkańcy zainteresowani są tym tematem, czy lokalna społeczność toleruje taką „politykę”. W ten sposób możemy wspólnie pokazać przysłowiową „żółtą kartkę” nowo wybranym radnym i wyrazić niezadowolenie, udowadniając jednocześnie, że kiedy próbuje się Nas oszukać, potrafimy działać wspólnie i skutecznie plując władzy do koryta.

Z poważaniem

Czytelnik Maciej (nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 19

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »