Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1197 opinii)
4%

pokaż wszystkie »

Alicja nadzieją tureckiego judo

Dodano dnia: 15-03-2011 00:00| Komentarzy: 0

Alicja Kotowska uczennica Gimnazjum nr 1 w Turku, jest jedną z najlepszych zawodniczek Wielkopolski w wadze + 70 kg młodziczek. W tym roku wywalczyła już mistrzostwo naszego regionu i zwyciężyła w turnieju ligi szkolnej. Jej trener Marek Kujawa jest przekonany, że sięgnie po tytuł mistrzyni Polski.

Alicja jest wychowanką trenera Marka Kujawy. Trenuje w sekcji judo Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Turku. Jest reprezentantką kadry Wielkopolski młodziczek.

-Duży wkład w sukcesy Alicji – mówi trener Kujawa - ma jej tata Dariusz Kotowski oraz sponsor Sławomir Banasiak - właściciel Hurtowni Elektrycznej. Dzięki panu Banasiakowi, Ala mogła uczestniczyć w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych oraz w obozach i zgrupowaniach.

Oto sukcesy Alicji z ostatniego sezonu.

W sobotę 18.09.2010 r. wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików i Młodziczek, który rozegrano w Sobótce pod Wrocławiem. Zawody stały na wysokim poziomie, uczestniczyło w nich 200 sportowców – zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Alicja zakończyła je na drugim miejscu. Z kolei 25 września odbył się Turniej Judo TS Olimpia Poznań. W tych zawodach brało udział 8 klubów i UKS-ów. Także tutaj Alicja zajęła drugie miejsce. Dnia 10.10.2010 r. odbyły się zawody w judo pod patronem Szkolnego Związku Judo „Wielkopolska” i Okręgowego Związku Judo. W zawodach uczestniczyło 57 zawodników oraz 23 zawodniczki z 30 szkół gimnazjalnych województwa wielkopolskiego. Także na tej Gimnazjadzie, Alicja zajęła drugie miejsce. Pełnym sukcesem zakończył się występ w 2 turnieju 12 edycji I ligi szkolnej, który odbył się 6 listopada ubiegłego roku. Brązowy medal wywalczyła w pucharze Polski młodzików i młodziczek w judo, który rozegrano dnia 20 listopada w Kórniku. Były to zawody rangi mistrzowskiej z udziałem 330 zawodników i zawodniczek z 76 klubów z całej Polski. Pod koniec listopada Alicja wystąpiła również w Sochaczewie w IV Ogólnopolski Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy. W turnieju tym wzięło udział 214 zawodników i zawodniczek z 34 klubów z całej Polski. Gośćmi specjalnymi byli Paweł Nastula - mistrz olimpijski oraz Aneta Szczepańska – wicemistrzyni olimpijska, trenerzy kadry narodowej juniorów młodszych. Alicja Kotowska stanęła tam na najwyższym stopniu podium. Zwyciężyła także w Ogólnopolskim Gwiazdkowym Turnieju dzieci, młodzików i młodziczek w Łodzi, który odbył się 5 grudnia 2010 roku.

Równie dobrze rozpoczął się dla Alicji nowy rok. W Poznaniu dnia 15 stycznia 2011 roku wywalczyła tytuł mistrzyni wielkopolski, podczas Mistrzostw Wielkopolski młodzików i młodziczek w Judo. Podczas tych zawodów odebrała list gratulacyjny za zajęcie drugiego miejsca w rankingu województwa wielkopolskiego za 2010 r. w kategorii młodziczek. W dniu 20 lutego 2011 r. zwyciężyła podczas trzeciego turnieju 12 Ligi Szkolnej Judo.

-Liczymy, że Ala powtórzy sukcesy Agnieszki Kozieł z GKS Kasztelania Brudzew i stanie na podium Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski – powiedział trener Kujawa.