12 Lipiec 2020 imieniny: Brunona, Jana, Wery
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Nie będę wiecznie radnym, a pan burmistrzem

Dodano dnia: 29-04-2013 17:10| Komentarzy: 3

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Uniejowie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy burmistrzem Józefem Kaczmarkiem i Mariuszem Kozińskim – wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Poddębickiego.

Burmistrz zarzucił Kozińskiemu i radnemu Jerzemu Tyburze, że przychylili się do zabrania z Uniejowa kostki, z której miały zostać ułożone w tym mieście chodniki. Zdaniem Mariusza Kozińskiego konflikt pomiędzy Uniejowem, a Poddębicami to wynik dawnych animozji pomiędzy burmistrzem Kaczmarkiem, a starostą Rytterem.

 

...Pan nie wie co mówi

Odpowiedź ta nie zadowoliła burmistrza Kaczmarka. Jego zdaniem nie wystarczy tylko „natrysk ulicy”, jeżeli nie ma tam chodników, ani nawet krawężników. Jego zdaniem, powinno się robić wszystko kompleksowo włącznie z kanalizacją deszczową. Radny Koziński stwierdził: -Robimy tyle na ile nas stać. Gruntowana przebudowa ze względów finansowych jest niemożliwa. Chcemy jednak doprowadzić drogi do stanu, w którym opony nie będą się przebijały, a felgi gięły.

Odniósł się też do konfliktu pomiędzy Uniejowem, a Poddębicami. Jego zdaniem, są to animozje pomiędzy burmistrzem Kaczmarkiem, a starostą Rytterem, w które on nie zamierza ingerować.

To ostatnie zdanie wyraźnie zbulwersowało burmistrza Kaczmarka. Oświadczył, że pomiędzy nim a starosta Rytterem nie ma animozji. Wprost przeciwnie, burmistrz uważa, że gmina Uniejów robi wiele dla powiatu. Przypomniał kompleksowy remont dróg w tym szeregu powiatowych, na które gmina przeznaczyła 12 mln zł, przy niewielkim udziale powiatu. Zwracając się do wiceprzewodniczącego Kozińskiego i Jerzego Tybury – członka zarządu Powiatu powiedział: -Jeżeli wierzycie Rytterowi to panów sprawa. Uniejów nie będzie w cieniu Poddębic.

-Proszę mnie nie utożsamiać ze starostą Rytterem – odparł Koziński. –Hołduję zasadzie, że zgoda buduje. Jeżeli będę cały czas w opozycji do niego, to nic się nie będzie działo na terenie gminy Uniejów. Rytter nie będzie wiecznie starostą, ja nie będę wiecznie radnym, a pan wiecznie burmistrzem.

- Pan nie wie, o czym mówi - ripostował burmistrz. –Starosta zabrał kostkę z Uniejowa za waszą zgodą.

To dla odmiany obruszyło radnych powiatowych. Obaj stwierdzili, że kostka nie była przypisana uchwałą do żadnej inwestycji i starosta mógł nią dysponować dowolnie.

Zresztą nie zaciągał w tej sprawie ich opinii.

-więcej w najnowszym EchoTurku-

 

Komentarze

Autor: Stefan z Uniejowa| Dodano: 13-01-2014 10:01
Oj wy chłopki gdyby nie Burmistrz to byście nadal pasali krowy na Łegach i byście zawsze byli radni bezradni jak w Poddębicach Obłuda .
 
Autor: primiceriusz| Dodano: 06-09-2013 21:12
to i tak bedzie wojna .P Kaczmarek jak był wicestarosta to utrudnial życie gminie
 
Autor: Uniejowiak| Dodano: 30-04-2013 22:29
Panie burmistrzu już czas zakopać wojenny topór. Mariusz dobrze mówi, że zgoda buduje. Nie chcemy mieszkać w skłóconej z najbliższymi sąsiadami gminie. Chcesz pan zostać starostą, to wystartuj pan do wyborów w powiecie, a Mariusz niech zostanie burmistrzem.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »