06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czy kiedyś leciał z nami pilot

Dodano dnia: 17-04-2013 15:21| Komentarzy: 3

Finanse turkowskiego szpitala – studnia bez dna

Po raz kolejny katastrofalna sytuacja finansów szpitala uruchamia ostry konflikt na lokalnej scenie politycznej. Jak bumerang wracają argumenty o braku ze strony władz powiatu odpowiedniego nadzoru nad zarządzaniem turkowską lecznicą. Ale czy wkiedyś było inaczej?


spróbujemy obronić tezę mówiącą, że nad finansami szpitala nigdy nie panowała, żadna ekipa rządząca powiatem. Co więcej, w tym celu nikt i nigdy nie podjął poważniejszej próby. Co nie zdejmuje teraźniejszej odpowiedzialności za kondycję szpitala z ekipy obecnie rządzącej powiatem. Z pobieżnej nawet lektury sześciu oficjalnych dokumentów dotyczących turkowskiego szpitala wyłania się dość przygnębiający obraz. Widzimy na nim kompletny chaos informacyjny, do którego doprowadziły zawarte w nich sprzeczne dane finansowe. Co skutecznie zaciemniało stan finansów lecznicy jednocześnie uniemożliwiając jakiekolwiek sprawne kontrolowanie przepływów strumienia pieniędzy w szpitalnej kasie.

Jaka ma być strata

Na początek weźmy dokument z 10 marca 2012r. opatrzony tytułem: „Krótka diagnoza stanu organizacyjnego i finansowego SP ZOZ w Turku i propozycje zaleceń naprawczych”. Już na samym wstępie tej analizy czytamy, że na koniec 2012r. należy spodziewać się straty finansowej w wysokości co najmniej 2,5 mln zł. Za treści dokumentu odpowiada Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego. Informacja ta zawiera dopisek, że „Opracowanie konsultowano z dyrekcją SP ZOZ”. Tymczasem pięć dni później, bo 15 marca 2012r.

dyrekcja szpitala przedkłada władzom powiatu równie oficjalny Plan finansów SP ZOZ w Turku na 2012r. Wynika z niego, że strata ze sprzedaży planowana jest na poziomie 1,74 mln zł, a strata na działalności gospodarczej ma wynieść 2,1 mln zł. Czyli w obu przypadkach to jednak mniej niż 2,5 mln i to minimum, jak przewiduje się w przywoływanym dokumencie o 5 dni wcześniejszym. Mija jednak kolejne kilka tygodni i na Zarządzie Powiatu pojawia się jednak strata na poziomie 2,5 mln zł. Jeśli chodzi o konkretny dzień tygodnia to jest czwartek. Bo już cztery dni później, czyli w poniedziałek, na posiedzeniu Społecznej Rady SP ZOZ głosowany jest plan finansowy szpitala z założona strata na wręcz symbolicznym poziomie 500 tys. złotych. Czytelnicy zwrócili zapewne uwagę, że w przeciągu kilku dni albo znikają, to znów pojawiają się miliony złotych. Co ciekawe, w Radzie Społecznej szpitala zasiadają znani i wpływowi wójtowie i burmistrzowie, którym nie mogą być obce finansowe realia lecznicy. A mimo to głosują jak trzeba.

Więcej w aktulanym wydaniu Echa Turku


 

 

Komentarze

Autor: Henio| Dodano: 25-04-2013 19:30
Jak zaczęto inwestycję szpitala w ub.roku to jaskółki podawały wiadomość że za rok szpital pójdzie w prywatne ręce. I zostanie kupiony za ,,grosze,,.Precz ręce od szpitala jak w 1962 - od KUBY .
 
Autor: fg| Dodano: 20-04-2013 21:23
ten zarząd już dawno powinien odejść w niebyt
 
Autor: annonymustdoit| Dodano: 18-04-2013 07:56
...bo szpitalami w Polsce w większości zarządzają "krety.. ekonomiczni".
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »