14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Dobry klimat dla upiorów populizmu

Dodano dnia: 26-03-2013 00:00| Komentarzy: 1

Klimat czwartkowej sesji Rady Miejskiej Turku najtrafniej powinien oddawać apel burmistrza Zdzisława Czapli – Nie róbmy użytku z niewiedzy. Aż prosi się, żeby temu apelowi przyklasnąć. Problem jednak w tym, że nazbyt często kluczowe dla miasta decyzje zapadają w atmosferze aż gęstej od oparów niewiedzy, w których wzajemne zaufanie musi być towarem równie deficytowym, jak pomarańcze w czasach PRL-u.

W efekcie radni miejscy, nie mówiąc o mieszkańcach, mogą tylko ustawiać się w ogonkach po to deficytowe dobro. A jak wiadomo, nad sfrustrowanymi kolejkowiczami zawsze unosiła się demagogia i plotka. Ale chyba nikt rozsądny nie powinien za to winić akurat stojących w kolejce po wiedzę i zaufanie.

 Pańczyk utrwala niewiedzę

 Przebieg ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku po raz kolejny aż nadto dowiódł tezy o ustrojowym defekcie samorządów w postaci braku równowagi między organami władzy wykonawczej (wójt/burmistrz), a ciałem stanowiącym i kontrolnym jakim miałyby być rady.

 Na tzw. dobry, czy raczej zły początek przewodniczący Marek Pańczyk ustosunkował się do pisma radnego Romualda Antosika. Ten ostatni zwrócił uwagę, że nie otrzymał odpowiedzi od burmistrza Zdzisława Czapli na swoją interpelację z poprzedniej sesji, w której poprosił o sprawozdania finansowe spółek należących do miasta. W odpowiedzi Pańczyk przytoczył wypowiedź burmistrza, z której miałoby wynikać, że Antosik takową odpowiedź uzyskał już na sesji lutowej. Tyle że z przytaczanego zapisu z protokołu wynika raczej, że burmistrz Czapla odpowiedział wtedy mocno wymijająco. Oględnie mówiąc, Pańczyk upierał się jednak, że Antosikowi taka odpowiedź została jednak udzielona. Co spotkało się z negatywną oceną radnego Marczewskiego. -Jako przewodniczący nie powinien pan brać na siebie odpowiedzialności. (...) Po to uchwaliliśmy statut, żeby odpowiednie służby pilnowały udzielania odpowiedzi radnym – podkreślił radny. Oby to stanowisko spotkało się z jakąś pozytywną reakcją. Bo na dzisiaj, to radni nigdy, podkreślam nigdy jakoś nie mieli okazji poważnie i merytorycznie dyskutować nad bilansami, takich podmiotów jak: PGKiM, PRI czy PKS. I będąc „od zawsze” pozbawionym informacji w tych obszarach radni zostają wręcz skazani na korzystanie z niewiedzy, co tak oburza pana burmistrza.

Więcej w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

 

 

Komentarze

Autor: Mariolka| Dodano: 07-04-2013 09:43
Co tu dużo gadać, jakoś mi ten Turek "trupem" pachnie
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 17

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 18

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »