19 Kwiecień 2018 imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 198

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1766

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1231 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Jak odwołać naczelnika?

Dodano dnia: 19-02-2013 12:00| Komentarzy: 0

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, kapitan Krzysztof Kubiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku nazwał dobrską jednostkę OSP wzorcową. Sami druhowie dostrzegają jednak braki w sprzęcie. Sanie wodno-lodowe stanowią ozdobę remizy, ponieważ nie ma do nich specjalistycznych ubrań. Zastanawiano się też nad odwołaniem naczelnika jednostki, który nie wypełnia spoczywających na nim zadań.

Jednostka OSP w Dobrej jest jedną z najwyżej ocenianych przez Państwową Straż Pożarną w Powiecie Tureckim. Ocena ta nie wynika z doskonałego sprzętu, bo trudno o tym mówić mając trzydziestoletni ciężki samochód gaśniczy, ale dlatego, że jest w stałej gotowości do akcji. Liczna grupa tutejszych druhów bardzo angażuje się w jej działalność. Nie ma tutaj problemów ze skompletowaniem załogi wozu bojowego. Chętnie włączają się też w remonty i modernizację strażnicy. Wiceprezes Krzysztof Wertlewski powiedział nam, że nowoczesny sprzęt jest tylko uzupełnieniem aktywności strażaków ochotników. Jako przykład podał jedną z jednostek w powiecie tureckim, która znakomicie wyposażona otrzymała ocenę zaledwie 2.

Protokólant w okularach

W tegorocznym Walnym Zebraniu Sprawozdawczym OSP Dobra wzięło udział 36 osób. Powitał ich Grzegorz Pawłowski – prezes jednostki. Następnie minutą ciszy uczczono druha Mieczysława Słowińskiego, który odszedł na wieczną służbę w niebiańskich zastępach pożarniczych. Na przewodniczącego obrad wybrano Jacka Gajewskiego – wiceburmistrza Dobrej. Problem był z protokólantem. Zaproponowano Jerzego Olejnika, nazywanego w jednostce „zwierzchnikiem sił zbrojnych z ramienia urzędu”, ale odmówił tłumacząc się brakiem okularów. By uniknąć ponownie podobnej sytuacji, zaproponowano protokółowanie obrad radnemu Henrykowi Gręzickiemu, który miał okulary na nosie. Zgodził się. Wybrano też komisję uchwał i wniosków w składzie: Mieczysław Frątczak, Dariusz Dzieran i Grzegorz Nowak.

Sprawozdanie z działalności jednostki w 2012 roku złożył wiceprezes Wertlewski. Jednostka liczy 47 członków. Prowadzi dziesięcioosobową żeńską, młodzieżową drużynę pożarniczą. W orkiestrze dętej wspólnej dla OSP Dobra i Żeronice gra dziesięciu dobrskich druhów. Do akcji w minionym roku wyjeżdżano 63 razy, w tym 24 do pożarów. Uczestniczyło w nich 16 druhów. Wiceprezes powiedział, że młodzieżowa drużyna zwyciężyła w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. Podkreślił też udział druhów w uroczystościach i imprezach gminnych w tym ich zabezpieczaniu. Swoją wypowiedź zakończył słowami: -Drzwi naszej remizy są dla wszystkich otwarte.

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »