06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Zatrzęsło turkowskim PiS

Dodano dnia: 19-02-2013 10:15| Komentarzy: 8

Najpierw, 7 lutego na portalu turek.net.pl. na kilka godzin pojawia się omówienie oficjalnego Stanowiska lokalnych struktur opatrzony tytułem – „Bartosik vs. Zając, czyli niezgoda w PiS-ie”. W ubiegłym tygodniu na łamach Newsweeka pojawia się liczący trzy kolumny tekst pod tytułem „Królestwo za Konin”, którego znaczną część poświęcono kontrowersjom wokół roli wójta Krzysztofa Zająca w lokalnych strukturach partii. Swoistym podsumowaniem tych wydarzeń było niedzielne (17 lutego) spotkanie miejscowych działaczy PiS z przybyłą specjalnie Turku Anną Sikorą, doradcą prezesa Jarosława Kaczyńskiego ds. struktur partyjnych.

Z Warszawy powiało chłodem

Niedzielne, lutowe popołudnie. Przed siedzibą władz powiatowych  PiS liczny tłum lokalnych działaczy. Zjawisko w Turku rzadko ostatnio spotykane. Co sprawiło, że członkowie tej partii tak licznie opuścili domowe pielesze? I to niedzielną porą. Okazuje się, że wszyscy z niepokojem oczekują przybycia Anny Sikory, doradcy prezesa Kaczyńskiego ds. struktur partyjnych. Od razu wypada zaznaczyć, ze nie jest to jakaś wizyta przypadkowa, ani tym bardziej spotkanie kurtuazyjne. Zwłaszcza, że z niewinnej na pozór nazwy funkcji gościa z centrali wieje chłodem rozliczeń i i politycznych czystek. O powadze całej sytuacji przesądzają jeszcze inne oznaki, z których każda z osobna świadczy o istnym trzęsieniu ziemi w turkowskim PiS.

Tajemnica widmowego tekstu

Najpierw sprawa oficjalnego Stanowiska PiS w sprawie unieważnienia uchwał Zarządu Okręgowego. Uchwały te miały zapaść 7 stycznia. Przywołany dokument stał się przedmiotem artykułu, który na kilka godzin „zawisł” na stronach portalu turek.net.pl. By po jakimś czasie ulec całkowitej dematerializacji. Ale jednak chwilę był obecny w przestrzeni publicznej. Na tyle długo, by stać się faktem nie tylko medialnym. Autor internetowego tekstu w Stanowisku lokalnych struktur PiS wyczytał, że ich działacze występują z wnioskiem o unieważnienie wspomnianych uchwał władz okręgowych partii dotyczących przyjęcia nowych członków i utworzenia komitetów terenowych w powiecie tureckim i gnieźnieńskim. Uznając te decyzje za sprzeczne ze statutem PiS i regulaminem Zarządu Okręgowego. Przywoływany portalowy artykuł-widmo podaje też nazwiska sygnatariuszy Stanowiska, wymieniając m. in. Ryszarda Bartosika, Dariusza Kałużnego, Dariusza Jasaka, Małgorzatę Golczyńską czy Bohdana Radeckiego. Wśród podnoszonych przez tych polityków zarzutów mamy sprawę przyjęcia do partii 10 osób, z których 9 określono jako nieznane nikomu z członków Zarządu Okręgowego, a jedyna rekomendacja w szeregi partii miała pochodzić od innego z wówczas przyjmowanych, czyli wójta Krzysztofa Zająca. Temu ostatniemu z kolei autorzy Stanowiska wytykają, że wedle zapisów IPN miał być członkiem ORMO a także fakt ciążących na nim zarzutów prokuratorskich.

 

Komentarze

Autor: Spacerowicz| Dodano: 21-02-2013 15:50
Panie R.Bartosik.Komu podlega Park Miejski /pracownikuPGKiM/im.Ż.Składkowskiej.Komu było potrzebne oświetlenie tego obiektu,chyba nie młodym,grandziarzom i chuliganom.W centrum 6 szt lamp ośw.zniszczonych ,3 uszkodzone .Komu to oświetlenie jest potrzebne .Latem ławki zasrane przez wrony , w nocy po Parku nikt normalny nie spaceruje .KOSZTY OŚWIETLENIA I UTRzYMANIA ponosimy my podatnicy.Zajmij się wreszcie pracą .
 
Autor: pih| Dodano: 20-02-2013 19:15
pis nareszcie ma porządnych pełnomocników oni sobie dadzą radę a jarek to stary pierdoła.
 
Autor: konin| Dodano: 20-02-2013 10:46
oj Hoffman chyba ma jednak wieksze plecy od Rysia ... siedzi bliżej Jarosława ... Szefem PiSu w Turku zostanie ktoś inny.
 
Autor: pisowiec| Dodano: 19-02-2013 16:34
dla mnie adam hofman to "pierdołowaty" poseł, nie wie ile trwało powstanie warszawskie.Trzymajmy się Ryszarda Lwie Serce a nie ZGINIEMY.
 
Autor: sad| Dodano: 19-02-2013 15:19
oni się przy bartosiku sami wytną, nic nie róbcie rysiek im pokarze
 
Autor: sympatyk| Dodano: 19-02-2013 12:19
to teraz Prezes ogoli nie tylko sierżantowi ale nawet najjaśniejszemu Ryszardowi ?
 
Autor: sympatyk| Dodano: 19-02-2013 12:17
proszę proszę to Ryszardowi nie podoba się, że przyjmują nowych czlonków do PiSu ??? znaczy co cipy mają przyjmować ? czy co ? bo nie rozumiem ...
Autor: do sympatyka| Dodano: 19-02-2013 17:52
A kto napisał, że to Ryszardowi się nie podoba, że przyjmują nowych członków? Raczej nie wiadomo, kto to wysłał do gazety. Poza tym, jak czytam, to chyba nikomu takie przyjmowanie członków by się nie podobało!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »