07 Lipiec 2020 imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

„Czarny tydzień” Bogdana Kawki (i nie tylko)

Dodano dnia: 12-02-2013 00:00| Komentarzy: 6

Dwie środowe konferencje prasowe, burza w mediach elektronicznych i wreszcie spora część obrad piątkowej sesji Rady Powiatu. A wszystkie te wydarzenia za sprawą decyzji władz powiatu o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku – Bogdanem Kawką

Tajemniczy komunikat władz powiatu

Środa, godz. 13.00. Konferencja prasowa zwołana przez Zarząd Powiatu Tureckiego, na której mediom zaprezentowany jest lakoniczny komunikat: „W dniu dzisiejszym, 6 lutego br. na posiedzeniu Zarządu Powiatu Tureckiego zapadła jednogłośna decyzja o rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku – Bogdanem Kawką. Przyczyną podjęcia takich kroków przez Zarząd Powiatu są naruszenia prawa stwierdzone w trakcie kontroli przeprowadzonej w miejscowym szpitalu przez pracowników Starostwa powiatowego.”

Logiczną konsekwencją stwierdzenia o naruszeniu prawa musiało być pytanie o tryb zwolnienia dyrektora szpitala. Starosta Zbigniew Bartosik w imieniu Zarządu Powiatu stwierdza, że będzie to w trybie art. 52 Kodeksu Pracy. Czyli w trybie dyscyplinarnym. Starosta Bartosik informuje przedstawicieli mediów, że wspomniana w przywołanym Komunikacie trwa i choć jej zakończenie planowano 8 lutego, to zostaje ona przedłużona o tydzień. -Wstępne wyniki przedłożone przez Macieja Rosiaka skłoniły Zarząd do podjęcia takiej decyzji – odpowiada starosta na pytanie o przyczyny rozwiązania umowy z dyrektorem szpitala. Informując jednocześnie, że Waldemar Majda przejmuje obowiązki kierowania szpitalem do czasu wyłonienia następcy Kawki w zapowiedzianym konkursie. Na konferencji podane zostają dwie liczby. Ponad 4,1 mln złotych zobowiązań szpitala na koniec listopada 2012r. i 2,7 mln zł jako stan zobowiązań wymagalnych placówki również na koniec listopada. Starosta zapowiada również powiadomienie prokuratury.

Tymczasem, kilka godzin później, Ryszard Bartosik nominuję Kawkę na kozła ofiarnego... więcej w najnowszym wydaniu ET

 

 

Komentarze

Autor: Stojący w oknie| Dodano: 04-03-2013 15:35
Dlaczego na trasie nowego /po remoncie/ ciepłociągu na terenie szpitala szybko znika śnieg? Na reszcie placu leży długo.
 
Autor: Turkowski| Dodano: 24-02-2013 20:20
Na miejsce Kawki może przyjść z Konina Wrona . A na miejsce Wrony za dwa lata może objąć stołek Gawron. a ponieważ Gawron jest chroniony cały rok to nikt Go nie ustrzeli .No chyba że Rysio B.z PISu. Z daleka od darmozjadów z PGKiM iPolityków.
 
Autor: cwirrr| Dodano: 19-02-2013 12:22
NIE WALNELI NIE WALNELI. KAWKA PRAWNIK, RADE SOBIE DA. PRZY OKAZJI ZAROBI NA TYM NA NOWEGO PEUGEOTA I TAK TO SIE SKOŃCZY DLA ZARZADU POWIATU. NIE? ZAPYTAJCIE KOGO TRZA.
 
Autor: chudy| Dodano: 15-02-2013 21:36
Podobno walneli Kawkę z 52.Czy ktoś wie???
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 14-02-2013 19:40
Po tzw. komunie został jeszcze słabiutki Szpital ,Kopalnia Elektrownia ,PKS i PRI. Może by tak zakładać się na Pl.Sienkiewicza / punkt bukmacherski po Sciborach / co za trzy lata zostanie i KTO w Turku.
Autor: do turkowianina| Dodano: 14-02-2013 23:57
No,myślę, że tych zakłdow, to żaden bukmacher nie przyjmie, zbyt oczywiste. Nie zostanie tu wiele i wielu...
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 185

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »