14 Lipiec 2020 imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Rozbestwione zakłamanie

Dodano dnia: 12-02-2013 00:00| Komentarzy: 8

Bestwinie wygłosowali mandat radnego

Niżej podpisanego trudno byłoby uznać za szczególnego admiratora Krzysztofa Bestwiny. Bywało, że spory z byłym dyrektorem szpitala miały swoją temperaturę. Ale otoczka towarzysząca pozbawienia go mandatu radnego miejskiego musi wzbudzać niesmak u wieloletniego obserwatora lokalnej sceny politycznej. A w szczególności przejawy okazanych przy tej okazji pokładów zakłamania i cynizmu

Nad głową, a raczej nad mandatem radnego Krzysztofa Bestwiny już od dawna zbierały się czarne chmury. Ale też jak to powiadają okazja czyni złodziejem. A koleje losu radnego Bestwiny sprawiły, że szukającym sposobności owej okazji sam zainteresowany dostarczył. Bowiem, wyprowadzając na prostą lecznicę w Olkuszu odległym od Turku o 250 km Bestwina mocno opuścił się w obowiązkach radnego miejskiego. I na 25 sesji Rady uczestniczył jedynie w 13. Choć należy podkreślić raz jeszcze – kierowanie lecznicą prywatną, w dodatku będącą w trudnej sytuacji finansowej bardzo trudno pogodzić z aktywnością w roli radnego. Przyzna to każdy, kogo los rzucił do sektora prywatnego. Choć pewnie trudniej o przekonanie żyjącego na posadzie instytucji czy firmy państwowej. Fakt pozostaje faktem, że Bestwina uczestniczył w 13 na 25 sesji Rady Miejskiej, co trudno uznać za przejaw nawet przeciętnej aktywności.

Niemniej w na czwartkowej sesji radny pojawił się, ale było to już, jak to mówią po herbacie.

Chcieli głowy Bestwiny

Bowiem po kilkumiesięcznych podchodach radni prawicy TS/PiS zdążyli złożyć projekt uchwały w sprawie wygaszenia mu mandatu. Pod projektem podpisali się radni: Krystyna Apelt, Roman Groblica, Dariusz Jasak, Kornela Józefiak, Henryk Kacprzak i Adrian Wielogórski. Podnosili oni, że Bestwina nie uczestniczy w pracach rady i komisji, a zawodowo związany jest z Olkuszem. A przebywając stale poza terenem gminy, z której sprawuje mandat radnego, utracił on, zdaniem wnioskodawców, więź z mieszkańcami Turku i z samym miastem. Co w przekonaniu sygnatariuszy projektu uchwały skutkuje utratą mandatu radnego.

Dla porządku odnotujmy sesyjne wystąpienie samego zainteresowanego. Przedstawił on historię swojego szefowania turkowskiemu szpitalowi, angażowania się na rzecz działalności publicznej, co zaowocowało 161 głosami i mandatem w ostatnich wyborach samorządowych roku 2010. Po zakończeniu swojej misji w miejscowej lecznicy, Bestwina otrzymał angaż od prywatnego szpitala w Olkuszu. Od niedawna władze firmy kierującej tą placówką rzuciły go na podobne stanowisko w Giżycku. Mimo tych wyzwań losowych, Bestwina przekonywał, że nadal czuje się związany z Turkiem i jego problemami, stara się utrzymywać więź z wyborcami i wspiera inicjatywy społeczne. Na swoje związki z miastem radny przytaczał fakt posiadania tu mieszkania, zawodowe związki żony z miastem i deklarował plany powrotu do Turku. I co może najbardziej istotne, jako obywatel tu zameldowany płaci w Turku podatki, jak zaznaczył, wcale niemałe.

Kto został wyznaczony na heroldów egzekucji na Bestwinie? A kto udawał cnotę? Czytaj we wtorkowym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: dd| Dodano: 14-02-2013 00:28
Czytanie całego tekstu (niestety trzeba wydać 2 zł) a nie wyciąganie wniosku z tzw. zajawki to cecha myslacego człowieka
 
Autor: karol| Dodano: 13-02-2013 22:05
Panie Wielogórski zamiast tak pięknie egzaminować Bestwine może wreszcie zrobisz coś pożytecznego dla mieszkańców! Na początek nowe place zabaw i piaskownice na Kączkowskiego, Matejki, Sportowej i Orzeszkowej, bo matki z dziecmi nie mają gdzie iść się pobawić.
 
Autor: Marianna| Dodano: 13-02-2013 18:25
Szanowny Panie Redaktorze- jestem emerytkom więc mam czas na pewne rzeczy między innymi na sprawdzenie Pana wiarygodności w PKW, Wybory Samorządowe 2010. Rzeczywiście potwierdziło się co Pan napisał że Bestwina miał 161 głosów pozostała 3 także miała ładne wyniki,ale to tylko dlatego że startowali z 1 miejsc. Dlaczego w świetle negatywu nie pokazał Pan innych wyników P. Kadrzyńska 100 głosów która weszła do Rady dzięki Panu Młynarczykowi, P.Dudek 108, są tacy jeszcze którzy nie osiągnieli 100 głosów. Mam wrażenie jakby przyszedł już czas wyborów, a tu jeszcze ponad rok, ale rozumie że są to Pana pierwsze skrzypce w przyszłych wyborach więc należy ich już promować. Pozdrawiam
 
Autor: wyborca| Dodano: 12-02-2013 20:37
Szkoda tego człowiek, przecież mógłby jeszcz tu wrócić i wiele dobrego zrobić, ale teraz to już chyba politykierzy lokalni na dobre go do przyjazdu do nas zniechęcili ? Pozbywali się go ze szpitala a teraz pozbyli się go z Rady. Za chwilę sprzeda mieszkanie a żona pracę znajdzie gdzieś w Giżycku. Szkoda.
 
Autor: kk| Dodano: 12-02-2013 20:33
Fajny wyważony tekst ! Mało takich :-)
 
Autor: dd| Dodano: 12-02-2013 18:38
Cały tekst Jarka jest tragiczny. Żenująca próba obrony czegoś, co nigdy nie da sie obronić. Bestwina nieobecny od 2 lat w lokalnej społeczności, nie bioracy udział w życiu samorządowym, lekceważący wyborców. I to spotyka sie obrona Jarka.
Autor: xx| Dodano: 12-02-2013 18:56
Czytanie ze zrozumieniem, to podstawowa cecha człowieka myślącego.Jaka obrona?Na samym początku człowiek napisał,że: "Niżej podpisanego trudno byłoby uznać za szczególnego admiratora Krzysztofa Bestwiny. Bywało, że spory z byłym dyrektorem szpitala miały swoją temperaturę.
 
Autor: Tukowianin K| Dodano: 12-02-2013 14:05
I najwyższy czas że dokonano tego odsuniecia Pana B. od tego stołka Mimo iż BEST (ang) znaczy wspaniały ,czas pokazał że Nas mieszkańców traktował jak 5 kiło u woza,a przecież mógł brać urlop na sesje.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »