08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Elektrownia na węglu z Sieniawy

Dodano dnia: 12-02-2013 00:00| Komentarzy: 4

W Koźminie stoi woda a węgiel wożą z lubuskiego!

Odkrywka „Koźmin” nie jest w pełni eksploatowana, w elektrowni brakuje węgla, a setki ciężarówek rozjeżdżają powiatowe drogi. Niektórzy nie reagują już nawet zdziwieniem na informację o takim stanie rzeczy

Do wyjaśnień w sprawie transportu węgla przez gminę Brudzew zobligowany został wicestarosta Władysław Karski podczas ostatniej sesji rady w Brudzewie, jak i sesji rady powiatu.

W sprawie sunących sznurów gigantycznych ciężarówek, tzw. gondol, pojawiły się liczne zapytania mieszkańców i sołtysów gminy Brudzew. U wicestarosty interweniował m.in. przewodniczący sołectwa Głowy Piotr Pusty. Mieszkańcy skarżyli się na utrudnienia w ruchu spowodowane wzmożonym ruchem ciężarówek. Do tego trzeba dodać niszczenie już znajdujących się w fatalnym stanie dróg. -Rozmawiając z mieszkańcami o tym problemie musicie patrzeć wieloaspektowo – zwracał się do brudzewskich radnych wicestarosta Karski. -Z odkrywki „Koźmin” wypompowywana jest woda, a eksploatacja tego złoża jest zagrożona. Żeby ratować sytuację i zachować ciągłość dostaw do elektrowni, węgiel dowożony jest z kopalni „Sieniawa” (najmniejsza kopalnia węgla brunatnego położona w woj. lubuskim, będąca spółką rodzinną - przyp. red.). -Węgiel z „Sieniawy” przeładowywany jest najpierw w Kole, potem przewożony ciężarówkami do nas na kopalnię, gdyż elektrownia nie ma możliwości technicznych rozładunku takich transportów. W „Bogdałowie” węgiel przeładowany jest na wagony i koleją przewożony do elektrowni – tłumaczył zapytany przez nas Andrzej Kużdowicz – główny inżynier techniczny PAK KWB „Adamów” SA.

Czy drogi powiatowe wytrzymają transporty węgla?

Na sesjach w Brudzewie i w Turku wicestarosta Karski wyjaśniał, że do końca stycznia było tysiąc transportów węgla, przewieziono w ten sposób 34 tys. ton węgla. W tej sprawie 28-go stycznia odbyły się trzygodzinne rozmowy władz powiatu z przedstawicielami kopalni. Uczestniczyli w nich prezes Piotr Rybarski, starosta Zbigniew Bartosik, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski. Pojechali również w teren oglądać drogi, którymi transportowany jest węgiel. -Można powiedzieć, że to program pilotażowy, takich słów użył prezes Rybarski – mówił w Brudzewie wicestarosta Karski.

Więcej czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

 

Komentarze

Autor: Rolnik| Dodano: 05-03-2013 11:14
Ciekawe czyje są obecnie ziemie w Dobrowie niby pod kopalnie. Czy nadal rolników z krwi i kości czy z zewnątrz gości że tak się pieklą .
 
Autor: gość| Dodano: 13-02-2013 22:35
1000 transportów 34000 ton czyli jeden transport to 34 tony - średnio więc każdy przeładowany o conajmniej 6-7 ton.
 
Autor: polaczek mały| Dodano: 13-02-2013 09:30
co się martwisz, przyjdą niemcy i zrobią interes ... albo żydzi. nie od wczoraj słusznie mówia o nas w Europie - polaczki.
 
Autor: złodziejstwo aż piszczy| Dodano: 12-02-2013 10:45
przekręt na przekręcie, trzeba było nie zamykac Władysławowa, gdzie węgla zostało na długie lata i nie sprzedawac kopalni za paczkę fajek
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »