09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Wójt Mikołajczyk „gratuluje” mieszkańcom Turku

Dodano dnia: 06-02-2013 16:09| Komentarzy: 11

Ustalając jedne z najniższych w powiecie stawki za śmieci radni gminy Turek, rzucili miastu prawdziwe wyzwanie. Bo 5 zł miesięcznie od osoby, przy ich segregowaniu, i 10 złotych bez takiej deklaracji, to dramatycznie niższa stawka od odpowiednio 13,10 zł i 17 zł, które od 1 lipca mają obowiązywać mieszkańców Turku. Może czas przenieść się do gminy Turek?

Miało być tanio, a będzie... jeszcze taniej

Wracając już do czwartkowej „sesji śmieciowej” Rady Gminy Turek, wójt na samym wstępie podkreślił, że problem ten był przez samorządowców szeroko dyskutowany na komisjach w grudniu i w styczniu. Ostatecznie wybrano najpowszechniejszą opłatę w formie podatku pogłównego, czyli od osoby. Jeśli zaś idzie o poziom stawek za śmieci, to wójt Mikołajczyk zauważył m. in.: -Z pewnych wyliczeń wychodziło nam coś na poziomie 6 zł – przy segregowaniu śmieci i 12 zł – bez tej metody ich zbierania. Po dyskusjach na komisjach jest propozycja państwa radnych, do której się przychylam, czyli 5 zł i 10 zł. Zobaczymy co wyjdzie.

Więcej w aktualnym wydaniu ET

 

Komentarze

Autor: Emeryt| Dodano: 09-02-2013 13:36
Przetarg na usługi, łaski nie robią . A o 20 latach to mogą sobie pomarzyć.Oni wymrą a dzieci jeszcze będą czerpałykorzyści z przekrętu.Jednak powojenny nabytek do miasta się nie udał sami cwaniacy klakierzy
Autor: Czytelnik| Dodano: 09-02-2013 13:55
czy potrafisz czytać???- nie widzisz ,że już utworzyli////NOWĄ//// spółkę,a radni to zaakceptowali,podnosząc ręce w górę!!
 
Autor: to ci Marian| Dodano: 09-02-2013 00:06
Nie wierzyłem, że to prawda. Na sesji RM Marczewski gorąco zachwalał powołanie nowej spółki śmieciowej. Ten obrońca uciśnionych, jak tylko poczuje pieniądze to ma w głębokiej d...e swoich wyborców. Źródło informacji - protokół z sesji RM.
 
Autor: kto się założy ?| Dodano: 08-02-2013 17:41
Jestem gotowy się założyć - w radzie nadzorczej nowej spółki będzie "zaprzyjaźniona" z Marczewskim Anita D-P.
Autor: Myśląca| Dodano: 08-02-2013 20:58
Myślę,że niestety masz racje.Ludzie!!!do czego to dochodzi -robią z nami co tylko chcą.Teraz Państwo widzicie po co zostały ustalone takie wysokie stawki za odpady.Brak słów.Pozdrawiam-"kto się założy"
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 07-02-2013 14:48
Właśnie otrzymałem ulotkę.Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Turku . Str.3 Opłata za wywóz odpadów:Mieszkańcy nie prowadzący segregacji zapłacą 17,oo zł i to mnie czeka mającego własny domek /piec c.o- papier na rozpałkę / i dużą działkę.W ramach tej opłaty podmiot odbierający odpady ma obowiązek dostarczyć pojemniki i worki na odpady.To wreszcie co z tymi pojemnikami 120 l.do kogo należy obowiązek ich dostarczenia i zakupu.
Autor: kolega| Dodano: 07-02-2013 21:10
No cóż,ale za to kolego z Turku, będziesz miał nową spółkę! Yupi ju! I nową rade nadzorczą :-) Pamiętaj, dobry burmistrz kosztuje :-)
Autor: koleżanka z Turku| Dodano: 08-02-2013 07:55
Obawiam się ,że masz rację - ustawa i uchwały podejmowane przez radnych miejskich odnośnie odpadów-dają burmistrzowi okazję do powołania nowej spółki- gdzie można posadzić kolesi na wysokie stołki(zarząd + rada nadzorcza)
Autor: Kurcze WICEK| Dodano: 08-02-2013 17:14
Miałaś rację i kolega wyżej też- skąd Wy tą wiedzę czerpiecie- może ja nie umiem myśleć.?Dzisiaj się z neta dowiedziałam o tej spółce"śmieciowej"jesteśmy z nią związani na 20 lat-
Autor: turkowianin| Dodano: 08-02-2013 23:48
No właśnie stąd,w Echu też pisali już w ub. roku o powołaniu tej spółki.I wtedy, kiedy pisali o opłatach za śmieci,co to mówili, że nie są takie dogie, a miały być jeszcze większe.
 
Autor: czytelnik| Dodano: 07-02-2013 10:00
Tak właśnie trzeba- tzn. konsultować ,dyskutować wymieniać zdania z całą RADĄ
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »