14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

A PO lityczność wg Platformy, czyli echa konkursu na dyrektora Gabinetu Starosty

Dodano dnia: 08-03-2011 00:00| Komentarzy: 11

Turkowska Platforma Obywatelska dopięła swego. Dyrektorem GS-u (Gabinetu Starosty) Dariusza Młynarczyka, zgodnie z przewidywaniami, została jego bliska współpracowniczka Marta Kiszewska. Przegrać zresztą byłoby jej trudno, bo dziwnym trafem wymagania postawione kandydatom dokładnie odpowiadały doświadczeniom Kiszewskiej. Tak oto wygląda nowa polityka kadrowa PO w Turku.

 

Dziwny twór pod nazwą Gabinet Starosty do życia powołała inicjatywa Dariusza Młynarczyka i było to jedno z jego pierwszych działań na stołku starosty. Do tej pory poprzednim starostom wystarczał sekretariat i dwie osoby tam pracujące. Poprzednim starostom wystarczał, Młynarczykowi nie wystarcza. Obsługą Młynarczyka będzie się zajmował 5 osobowy Gabinet z dyrektorem na czele. Gabinet będzie zdecydowanie droższy w utrzymaniu. Ważniejsze jest to, że można zatrudnić tam nowych ludzi i że mogą to być „swoi" ludzie na dyrektorskich stanowiskach i pensjach.

 

Dziwny twór pod nazwą Gabinet Starosty do życia powołała inicjatywa Dariusza Młynarczyka i było to jedno z jego pierwszych działań na stołku starosty. Do tej pory poprzednim starostom wystarczał sekretariat i dwie osoby tam pracujące. Poprzednim starostom wystarczał, Młynarczykowi nie wystarcza. Obsługą Młynarczyka będzie się zajmował 5-osobowy Gabinet z dyrektorem na czele. Gabinet będzie zdecydowanie droższy w utrzymaniu. Ważniejsze jest to, że można zatrudnić tam nowych ludzi i że mogą to być „swoi” ludzie na dyrektorskich stanowiskach i pensjach.

Faworyt był murowany

Pisałem już o tym kilka tygodni temu i nawet wskazałem przyszłego dyrektora tego GS-u. I jakoś się nie pomyliłem. Dyrektorem została Marta Kiszewska, aktywna działaczka PO w Turku, członkini koła miejskiego PO w Turku, członkini Powiatowej Rady PO, pracownica biura poselskiego posłanki PO, kandydatka z pierwszego miejsca listy PO do Rady Miejskiej.

Do rady dostać się jej nie udało, ale od czego są koledzy z biura Platformy. Gdy Młynarczyk ogłosił powstanie GS-u, Kiszewska od razu stała się murowanym kandydatem. Tym bardziej, że jakimś przypadkiem jej wykształcenie i doświadczenie pasowało do konkursowych wymagań stawianym kandydatom na dyrektora.

Znajomość gatunków wypowiedzi to podstawa

W tym miejscu należy przypomnieć, że kandydat na dyrektora GS-u musiał mieć m.in. doświadczenie w organizacji wizyt ważnych osobistości, doświadczenie we współpracy z urzędami i kancelariami najważniejszych instytucji oraz znajomość gatunków wypowiedzi. Kiszewska, magister polonistyki z doświadczeniem pracy w biurze poselskim, pasowała jak ulał. Albo raczej te wymagania jak ulał pasowały do niej.

Trzy tygodnie wahań

Jednak najdziwniejsza był atak na mnie i tekst, który wtedy napisałem o konkursie i cisza jaka zapadła nad przebiegiem i wynikami konkursu. Trudno się było dowiedzieć, kto uczestniczył w konkursie, kto znalazł się w ścisłym gronie kandydatów na to stanowisko, nie znamy nawet liczby osób, które brały udział w rekrutacji. Mimo, że rozmowy z kandydatami przeprowadzano od początku lutego, do początku marca nie było prawie żadnych informacji o wynikach. Cisza jak makiem zasiał. To ciekawe, bo plotki mówią, że w konkursie brały udział 3 osoby, z czego jedną wykluczono. Ale za co, no chyba nie za brak przynależności do Platformy?

Test oblany, panie redaktorze

Wiele dziwnych zbiegów okoliczności i przypadków towarzyszyło wyborowi dyrektora GS-u. Kiszewska wygrała nawet wbrew ostrzeżeniom samego redaktora Jarka, który kilka tygodni temu nazwał przyszłą nominację na to stanowisko poważnym testem dla turkowskiej Platformy. Test jak widać oblany. Zresztą nie pierwszy już raz w tej kadencji przez PO. W mieście przepychanki o budżet i siłowe rozwiązania radnych PO w sprawie PKS-u. Milczenie starosty Młynarczyka w sprawie udziału powiatu w tworzeniu lokalnego systemy transportu publicznego i roli PKS-u w tych działaniach. Podwyższenie sobie diet przez radnych koalicji PO-SLD-RiP. A do tego ten nieszczęsny GS. Oto początek bilansu 3 miesięcy rządów PO w Radzie Miejskiej i powiecie turkowskim.

Zdzisław Borowski

PS. 1. Zacytuję uzasadnienie starosty Młynarczyka dla wyboru Kiszewskiej na dyrektora GS-u, proszę się tylko nie śmiać: „Pani Marta Kiszewska spełniła wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Podczas drugiego etapu naboru oceniono predyspozycje i umiejętności gwarantujące prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków. Pani Marta Kiszewska posiada umiejętności do kierowania zespołem ludzi oraz rozwiązywania problemów międzyludzkich. Wykazała się umiejętnościami niezbędnymi na stanowisku kierowniczym. Na tej podstawie uznano, iż Pani Marta Kiszewska posiada predyspozycje oraz odpowiednie kwalifikacje do pracy na wskazanym stanowisku”.

Kojarzy mi się to jak slogan wycięty z akt personalnych działaczki partyjnej okresu PRL-u.

2. Starosta właśnie ogłosił nabór na kolejnych 5 stanowisk. Jak redaktor Jarek mnie wydrukuje za tydzień, albo dwa tygodnie, to napiszę Państwu, kto wygra te konkursy. Jeszcze przed ich oficjalnym rozstrzygnięciem. Chociaż po klęsce Floriana Berlińskiego w konkursie na dyrektora szkoły w Kaczkach już nie jestem taki pewny swoich przewidywań. Z drugiej strony nawet kandydat Platformy musi wiedzieć do jakiego konkursu się zgłosił.

3. Tak w ogóle to ilu pracowników starosta już zwolnił, że musi przyjmować 5 nowych?

 

 

 

Komentarze

Autor: Janusz Zdanowicz| Dodano: 25-02-2012 02:27
Może by tak razem wziąć się do roboty. Cel? Odpolitycznienie samorządów ! do szczebla Sejmików Wojewódzkich. Przecież ma być samorząd...
 
Autor: ss| Dodano: 17-03-2011 21:12
nie trudno zauważyć, że atak na autora przepuszczają pretorianie po. ani słowa o przedmiocie i treści zawartych w artykule i frontalny atak na "posłańca, który przynosi złe informacje". to takie bliski filozofii młynarczyka, antosika i po.
 
Autor: polemista| Dodano: 13-03-2011 01:36
innych działań jakoś ni widu ni słychu..no może poza zwolnieniami ludzi w stylu wczesnokapitalistycznym - jak z filmu wajdy ziemia obiecana...ale ale..przecież starosta chodzi w koszulce lecha poznań...i to na mecze tura turek...no i jakby nie patrzeć łódź xix w. to jednak chybiony przykład ;p
 
Autor: oni| Dodano: 11-03-2011 12:08
i co z tego? - to jest wzÓr do naŚladowania! bo spoŁeczeŃstwo wybraŁo do rady.!!!!
 
Autor: wy| Dodano: 11-03-2011 12:05
pamiętam tą sytację -głośneto było swego czasu
 
Autor: my| Dodano: 11-03-2011 12:02
tak teŻ myŚlaŁem
 
Autor: ja| Dodano: 11-03-2011 11:59
pytacie kto to jest "aleluja"-tak były polcjant -który poszedł na "przyspieszoną" emeryturę-.-tylko dlatego ,że napił się alkocholu '
 
Autor: piotr| Dodano: 11-03-2011 02:45
dziwne że radny miejski zajmuje się powiatem. a może tak odwrotnie bo w miejskiej radzie to dopiero kabaret. a tu widać że lepiej pisać bo wysławiania dał autor już pokaz ślubując. alejuja
 
Autor: no no no| Dodano: 09-03-2011 22:39
ta, to ten sam. i umie "psiać". a z kim on chodził w dwójce za komuny? bo tamten to musi umieć czytać
 
Autor: janek| Dodano: 09-03-2011 14:52
ten borowski to były milicjant? ponoc bylo z niego kawał sk.....a tempił ludzi za komuny. a teraz zrobil sie prawy i sprawiedliwy
 
Autor: no no| Dodano: 09-03-2011 00:31
pisarz ludowy,"lyterat" -zdzisław "alleluja" borowski. tak w milicji pisali raporty??
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 18

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 18

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »