Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1159 opinii)
4%

pokaż wszystkie »

Srebrne medalistki z UKS „Piątka” Turek

Dodano dnia: 28-01-2013 17:21| Komentarzy: 0

UKS „Piątka” Turek ze srebrnym medalem Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Turkowianki w meczu o srebro pokonały dziewczyny z PTPS Piła.

Zespół UKS „Piątka” Turek w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach ligowych wystawił dwa zespoły. Po wygraniu eliminacji grupowych, ćwierćfinałów i półfinałów, pierwszy zespół awansował do finału wojewódzkiego, który był rozgrywany w Turku, od 26 do 27 stycznia. Druga drużyna UKS „Piątka” Turek w rozgrywkach półfinałowych zajęła 3 miejsce i gra jeszcze o miejsca 9 – 12. W finale spotkały się zespoły z Kalisza, Śremu, Piły i Turku, rywalizacja we wszystkich spotkaniach była bardzo zacięta, pasjonująca i do ostatniego dnia turnieju nie było wiadomo, kto zdobędzie tytuł mistrza Wielkopolski.

Meczem otwarcia mistrzostw Wielkopolski Młodziczek było spotkanie zespołów UKS „Piątka” I Turek z MUKS „Amber” Kalisz. W ubiegłorocznym finale w Środzie Wlkp., zespół z Turku zajął 4 miejsce, a Kalisz wywalczył mistrzostwo.

W pierwszym secie do stanu 18:17, 21:20 dla UKS – u „Piątka” I Turek, spotkanie było wyrównane i dopiero w końcówce o wygranej 25:23 kaliszanek zadecydowała skuteczniejsza gra w ataku. Druga partia meczu, to walka punkt za punkt do wyniku 14:14. Piłkę zdobyły kaliszanki i w swoim najlepszym ustawieniu na boisku zdobyły, aż 6 punktów, co pozwoliło im na kontrolowanie przebiegu seta i wygranie 25:20 oraz meczu 2:0.

W drugim spotkaniu na parkiecie rywalizowały drużyny Bazar Śrem i PTPS Piła. Zespół Bazaru Śrem uważany był za „czarnego konia” tych mistrzostw. Pierwsze piłki w secie pokazały, że mecz będzie bardzo zacięty. Wyrównana gra toczyła się do stanu po 13. Kolejne piłki należały już do zespołu ze Śremu, który odskoczył na 4 punkty i spokojnie wygrał pierwszą partię do 20. W drugim secie na parkiecie dominował zespól z Piły, który osiągnął wyraźną przewagę i wygrał 25:10. Trzecia odsłona meczu również należała do „pilanek”, które uzyskały na początku seta kliku punktów przewagi, co dało im wygraną 15:9 i w meczu 2:1.

O dramatycznym meczu turkowianek o srebro - co komu sprzyjało, kto komu kibicował- czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku