20 Kwiecień 2018 imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 200

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1768

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1231 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Awans turkowskiego Liceum

Dodano dnia: 14-01-2013 17:33| Komentarzy: 0

XV Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych

Już po raz piętnasty dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy prezentują ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. I tym razem na liście najlepszych 500 liceów w kraju widnieje LO w Turku. Nasza szkoła plasuje się na 404 miejscu listy rankingowej, co oznacza awans o 42 lokaty w porównaniu z rokiem poprzednim. O sporym rozczarowaniu można mówić w przypadku ZST, bowiem szkoła ta nie zmieściła się na liście 250 najwyżej ocenianych w kraju techników.

Najlepsi tradycyjnie ci sami

W liczącej 15 lat historii ogólnopolskiego rankingu szkół średnich lista na rok 2013 prezentowana w obecnej formie jest dopiero po raz trzeci. Bowiem przed dwoma laty wprowadzony został podział na szkoły typu licealnego i technika, a po drugie wśród kryteriów oprócz wyników olimpiad przedmiotowych zaczęto uwzględniać wyniki egzaminów maturalnych zarówno na poziomie podstawowym, jaki i rozszerzonym. Kolejnym kryterium jest też opinia akademicka o szkole, a w przypadku techników średni wynik egzaminów zawodowych. Przed trzema laty licealna lista rankingowa obejmowała jedynie 400 szkół, a od roku 2012 ujmowane jest 500 tego typu placówek.

Tegoroczna lista rankingowa liceów, stanowi potwierdzenie panującego od lat na jej szczytach status quo. Gdyż w czołowej piątce od lat widnieją te same szkoły, tasując się jedynie zajmowanymi miejscami. Z kolei wśród najlepszych 20 w kraju liceów znalazło się tylko jedno, które było nieobecne w tym gronie w roku poprzednim. Dla porządku wypada tylko podać, że najlepszą w Polsce szkołą typu ogólnokształcącego jest w tym roku XIV LO z Wrocławia, które zamieniając się miejscami wyprzedziło Liceum Akademickie UMK z Torunia i III LO z Gdyni.

Turkowskie LO po raz kolejny na elitarnej liście

Na tej elitarnej liście po raz kolejny znalazło się LO w Turku, plasując się na 404 lokacie. W porównaniu z rokiem poprzednim oznacza to awans o 42 pozycje, kiedy turkowska szkoła lokowała się na 466 miejscu. Dodajmy jednak, że w roku 2011 była to 386 lokata. Zawsze jednak warto przy tym pamiętać, że w kraju mamy grubo ponad 2 tysiące liceów. Wypada też zauważyć, że w pierwszej setce tegorocznego rankingu jest tylko sześć liceów z miejscowości pod względem rangi i wielkości zbliżonych do Turku. Pozostałe 94 miejsca zajmują szkoły z dużych ośrodków akademickich.

Tyle jeśli idzie o pozycję LO z Turku na mapie całego kraju. Z kolei w wielkopolskim rankingu liceów turkowska szkoła zajmuje 35 pozycję, a przed rokiem była to lokata 44. Należy jednak pamiętać, że na tle kraju wielkopolskie ogólniaki prezentują się dość przeciętnie, bowiem najlepsze liceum z naszego województwa lokuje się dopiero na 40 miejscu, a na liście pierwszej dwusetki widnieje jedynie jedenaście liceów z naszego województwa.

Więcej czytaj we wtorkowym Echo Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »