09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Krystaliczne brzmienie kolęd

Dodano dnia: 07-01-2013 15:46| Komentarzy: 2

 

Na ostatni z cyklu koncertów IX Festiwalu Muzyki Organowej muzycy związani z Łodzią przygotowali specjalny świąteczny repertuar. Zarówno Krzysztof Urbaniak grający na organach jak i towarzyszący mu muzycy, wykorzystali swoje atuty aby uraczyć pozostałą po mszy, wytrwałą garstkę miłośników klasyki, niosącymi się ciepłymi brzmieniami.

 

 

Zebranym słuchaczom wykonawców przedstawił Henryk Kranc z Turkowskiego Towarzystwa Muzycznego. Krzysztof Urbaniak znany jest już zarówno melomanom z Turku jak i czytelnikom naszego tygodnika. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej i klasy solistycznej AM w Stuttgarcie. Obecnie jest pracownikiem w Katedrze Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej w AM w Łodzi. Laureat wielu konkursów organowych koncertował w Europie i Japonii. Tym razem zaprosił do współpracy trębacza Tomasza Maciaszczyka – absolwenta łódzkiej AM, który współpracował m.in. z Filharmonią Łódzką i pobierał lekcje gry u wybitnych trębaczy w Chicago. Panowie wykonywali utwory instrumentalne, ale największe wrażenie wywoływał ich akompaniament do śpiewu Magdaleny Cieślar. Absolwentka katowickiej AM rozpoczynała swoją karierę jako sopranistka z Orkiestrą Kameralną „Europaische Sinfonietta” z Niemiec, a także harfistka Opery Praskiej Ewą Jaślar. Rejestrowała występy dla potrzeb TVP i PR. Od 2007 roku jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata” w Pabianicach.

 

 

 

Zapowiedziane sukcesy i osiągnięcia muzycy dali poznać słuchaczom w kunszcie kolejnych wykonywanych utworów. Choć wszyscy muzycy występowali razem z Krzysztofem Urbaniakiem na balkonie chóru, to dzięki kamerze słuchacze mogli im się na zainstalowanym w prezbiterium ekranie. Muzycy zaczęli utworem Johna Stanleya Trumpet Voluntary na trąbkę i organy. Potem przepięknym sopranem utwór Jerzego Fryderyko Haendel'a zaśpiewała Magdalena Cieślar. Muzycy interpretowali też „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy Śliczna Panna”. Gdy zrobiło się już bardzo nastrojowo, pokaz swojego krystalicznego głosu dała śpiewając elektryzującą kompozycję

 

Haendel'a - „Lascia ch'io pianga”. Wrażenie wywołała zaśpiewana też Ave Maria, a potem Jeruzalem, czy kolejne polskie kolędy. Swoją wirtuozerię pokazywał również trębacz m.in. w utworach J. S. Bacha. Muzycy zakończyli świątecznym „Adeste Fideles”.

 

Rozpoczęty koncertem w Kościele NSPJ we wrześniu festiwal organowy, został spięty klamrą i zakończył się w tej samej świątyni. Pomiędzy tymi wydarzeniami koncerty odbyły się także w kościołach w Wyszynie, Brudzewie i kościele ewangelicko-augsburskim w Turku.

 

mej

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 23:53
cialis 20 mg tablet
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 18-06-2020 01:04
cialis order online
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »