15 Grudzień 2017 imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1243

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 
Czy z rynku pracy usłyszymy jedynie echo
Dodano 01-08-2017 |
Komentarzy: 1386

Jestem przekonany, że nie jestem jedynym, ...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1197 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Krystaliczne brzmienie kolęd

Dodano dnia: 07-01-2013 15:46| Komentarzy: 0

 

Na ostatni z cyklu koncertów IX Festiwalu Muzyki Organowej muzycy związani z Łodzią przygotowali specjalny świąteczny repertuar. Zarówno Krzysztof Urbaniak grający na organach jak i towarzyszący mu muzycy, wykorzystali swoje atuty aby uraczyć pozostałą po mszy, wytrwałą garstkę miłośników klasyki, niosącymi się ciepłymi brzmieniami.

 

 

Zebranym słuchaczom wykonawców przedstawił Henryk Kranc z Turkowskiego Towarzystwa Muzycznego. Krzysztof Urbaniak znany jest już zarówno melomanom z Turku jak i czytelnikom naszego tygodnika. Absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej i klasy solistycznej AM w Stuttgarcie. Obecnie jest pracownikiem w Katedrze Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej w AM w Łodzi. Laureat wielu konkursów organowych koncertował w Europie i Japonii. Tym razem zaprosił do współpracy trębacza Tomasza Maciaszczyka – absolwenta łódzkiej AM, który współpracował m.in. z Filharmonią Łódzką i pobierał lekcje gry u wybitnych trębaczy w Chicago. Panowie wykonywali utwory instrumentalne, ale największe wrażenie wywoływał ich akompaniament do śpiewu Magdaleny Cieślar. Absolwentka katowickiej AM rozpoczynała swoją karierę jako sopranistka z Orkiestrą Kameralną „Europaische Sinfonietta” z Niemiec, a także harfistka Opery Praskiej Ewą Jaślar. Rejestrowała występy dla potrzeb TVP i PR. Od 2007 roku jest dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu „Muzyka Świata” w Pabianicach.

 

 

 

Zapowiedziane sukcesy i osiągnięcia muzycy dali poznać słuchaczom w kunszcie kolejnych wykonywanych utworów. Choć wszyscy muzycy występowali razem z Krzysztofem Urbaniakiem na balkonie chóru, to dzięki kamerze słuchacze mogli im się na zainstalowanym w prezbiterium ekranie. Muzycy zaczęli utworem Johna Stanleya Trumpet Voluntary na trąbkę i organy. Potem przepięknym sopranem utwór Jerzego Fryderyko Haendel'a zaśpiewała Magdalena Cieślar. Muzycy interpretowali też „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy Śliczna Panna”. Gdy zrobiło się już bardzo nastrojowo, pokaz swojego krystalicznego głosu dała śpiewając elektryzującą kompozycję

 

Haendel'a - „Lascia ch'io pianga”. Wrażenie wywołała zaśpiewana też Ave Maria, a potem Jeruzalem, czy kolejne polskie kolędy. Swoją wirtuozerię pokazywał również trębacz m.in. w utworach J. S. Bacha. Muzycy zakończyli świątecznym „Adeste Fideles”.

 

Rozpoczęty koncertem w Kościele NSPJ we wrześniu festiwal organowy, został spięty klamrą i zakończył się w tej samej świątyni. Pomiędzy tymi wydarzeniami koncerty odbyły się także w kościołach w Wyszynie, Brudzewie i kościele ewangelicko-augsburskim w Turku.

 

mej

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »