12 Grudzień 2018 imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1312 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Zacznijcie pracować dla swoich mieszkańców

Dodano dnia: 02-12-2012 00:00| Komentarzy: 0

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego byliśmy uczestnikami spektaklu kilku radnych opozycji w sztuce pt. „Jak niedobry jest ten powiat”. W rolach głównych tego przedstawienia obsadzili się oczywiście Ryszard Bartosik i Anita Dzieciątkowska–Pieścik pisze starosta Zbigniew Bartosik

Jak nas widzą, tak nas piszą

Po przeczytaniu na jednym z portali internetowych relacji z ostatniej sesji Rady Powiatu doszedłem do wniosku, że „dzięki” m.in. takim radnym, jak Ryszard Bartosik, czy Anita Dzieciątkowska–Pieścik relacja z sesji została zdominowana przez różnego rodzaju połajanki polityczne, m.in. autorstwa tych Państwa.

Złośliwe słowa i żenujące pytania

Ważniejsze stały się pytania radnych o podwyżki w urzędzie, rzekome omdlewania pracowników Starostwa po wizycie w gabinecie wicestarosty. Co od razu wyjaśniam, jest zwyczajną bzdurą, która mogła się zrodzić tylko z czystej złośliwości w stosunku do W. Karskiego. Niestety, jakoś radni opozycji nie zainteresowali się na jakim etapie jest budowa sali sportowej przy ZST w Turku, podobnie nie przejawili najmniejszego zainteresowania informacją udzieloną przez kierownika Zarządu Dróg Powiatowych ws. liczby projektów drogowych na terenie całego powiatu oraz ewentualnych kosztów budowy tych dróg. Nikogo nie zainteresowało także, kiedy zostanie przygotowana strategia oświaty dla naszego powiatu. Najważniejsze były ataki i uszczypliwości polityczne. Państwo radni, nie szkoda wam na to czasu? Czasu, który podarowali nam mieszkańcy naszego powiatu.

Ulica Nowa, czyli bój o ojców sukcesu

Przykładem braku klasy, również politycznej, wykazała się radna Anita Dzieciątkowska–Pieścik. Najpierw zaatakowała mnie za to, że uznałem za stosowne wskazać podczas oddania do użytku ul. Nowej w Turku jako osobę, która również zabiegała o remont tej ulicy sekretarza Starostwa, Romualda Antosika, będącego jednocześnie radnym miejskim. Narzekała niejednokrotnie, że nie wymieniłem jej osoby oraz radnego Marczewskiego jako ojców tego sukcesu. Stwierdziła, że zrobiłem to celowo, bo ona nie słyszała żeby R. Antosik zabiegał o remont  ulicy Nowej. Pani radna, nie wszystko pani wie, bo R. Antosik zabiegał u mnie nie tylko o remont tej ulicy, ale również dokończenie remontu ul. Milewskiego oraz remont ul. Broniewskiego w Turku. Trudno, żeby jeden z moich najbliższych współpracowników zgłaszał do mnie pewne wnioski na piśmie, czy prosił o sporządzanie protokołów z naszych licznych spotkań. A że nie biegał po mieście chwaląc się tym, jak to niektórzy radni? No cóż, jego sprawa. A może inny styl działania? Ja uznałem, że taka informacja mieszkańcom tej ulicy się należy. Więc to zrobiłem.

Cały list w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 15

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 16

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »