10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Zacznijcie pracować dla swoich mieszkańców

Dodano dnia: 02-12-2012 00:00| Komentarzy: 0

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego byliśmy uczestnikami spektaklu kilku radnych opozycji w sztuce pt. „Jak niedobry jest ten powiat”. W rolach głównych tego przedstawienia obsadzili się oczywiście Ryszard Bartosik i Anita Dzieciątkowska–Pieścik pisze starosta Zbigniew Bartosik

Jak nas widzą, tak nas piszą

Po przeczytaniu na jednym z portali internetowych relacji z ostatniej sesji Rady Powiatu doszedłem do wniosku, że „dzięki” m.in. takim radnym, jak Ryszard Bartosik, czy Anita Dzieciątkowska–Pieścik relacja z sesji została zdominowana przez różnego rodzaju połajanki polityczne, m.in. autorstwa tych Państwa.

Złośliwe słowa i żenujące pytania

Ważniejsze stały się pytania radnych o podwyżki w urzędzie, rzekome omdlewania pracowników Starostwa po wizycie w gabinecie wicestarosty. Co od razu wyjaśniam, jest zwyczajną bzdurą, która mogła się zrodzić tylko z czystej złośliwości w stosunku do W. Karskiego. Niestety, jakoś radni opozycji nie zainteresowali się na jakim etapie jest budowa sali sportowej przy ZST w Turku, podobnie nie przejawili najmniejszego zainteresowania informacją udzieloną przez kierownika Zarządu Dróg Powiatowych ws. liczby projektów drogowych na terenie całego powiatu oraz ewentualnych kosztów budowy tych dróg. Nikogo nie zainteresowało także, kiedy zostanie przygotowana strategia oświaty dla naszego powiatu. Najważniejsze były ataki i uszczypliwości polityczne. Państwo radni, nie szkoda wam na to czasu? Czasu, który podarowali nam mieszkańcy naszego powiatu.

Ulica Nowa, czyli bój o ojców sukcesu

Przykładem braku klasy, również politycznej, wykazała się radna Anita Dzieciątkowska–Pieścik. Najpierw zaatakowała mnie za to, że uznałem za stosowne wskazać podczas oddania do użytku ul. Nowej w Turku jako osobę, która również zabiegała o remont tej ulicy sekretarza Starostwa, Romualda Antosika, będącego jednocześnie radnym miejskim. Narzekała niejednokrotnie, że nie wymieniłem jej osoby oraz radnego Marczewskiego jako ojców tego sukcesu. Stwierdziła, że zrobiłem to celowo, bo ona nie słyszała żeby R. Antosik zabiegał o remont  ulicy Nowej. Pani radna, nie wszystko pani wie, bo R. Antosik zabiegał u mnie nie tylko o remont tej ulicy, ale również dokończenie remontu ul. Milewskiego oraz remont ul. Broniewskiego w Turku. Trudno, żeby jeden z moich najbliższych współpracowników zgłaszał do mnie pewne wnioski na piśmie, czy prosił o sporządzanie protokołów z naszych licznych spotkań. A że nie biegał po mieście chwaląc się tym, jak to niektórzy radni? No cóż, jego sprawa. A może inny styl działania? Ja uznałem, że taka informacja mieszkańcom tej ulicy się należy. Więc to zrobiłem.

Cały list w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »