07 Lipiec 2020 imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Komu potrzebne jest przyzwolenie wójta

Dodano dnia: 22-11-2012 18:03| Komentarzy: 16

-W tej gminie bez pańskiego przyzwolenia żaden z dyrektorów szkół nie jest w stanie puścić bąka – zdaniem radnego Józefa Szustakowskiego na tak obrazowo zilustrowanej zasadzie ma opierać się polityka kadrowa we władysławowskich szkołach.

 

I nie było to jedyne ostre starcie w trakcie obrad piątkowej sesji Rady Gminy Władysławów, którą zdominowały kwestie stawek opłat i podatków lokalnych oraz rosnące napięcia finansowe w gminnej oświacie. Ponadto, radni postanowili bliżej przyjrzeć się dystrybucji darów z Banku Żywności.

Druhowie od darów i od pożarów

Na początek sprawa dystrybucji darów dostarczanych przez koniński Bank Żywności podniósł radny Sławomir Cieślak pytając wójta Krzysztofa Zająca o zasady tego podziału. Z kolei radny Marek Szkudlarek dociekał – kto i na jakich zasadach dzieli otrzymywaną żywność na poszczególne sołectwa. Wystąpienia przedmówców uzasadnił radny Józef Szustakowski, zdaniem którego - W Gminie Władysławów zawsze były problemy, gdzie i jak ta żywność jest dzielona. Mówi się, że od razu połowy transportu z darami nie ma. A przy tej okazji co niektórzy robili sobie kampanię wyborczą.

Z kolei sołtys Russocic Stanisław Kacprzak przypomniał, że w sprawie list potencjalnych potrzebujących zwracał się już do wójta.

Ustosunkowując się do tych wypowiedzi wójt Krzysztof Zając zaznaczył, że za dystrybucję odpowiedzialny są zarządy OSP w Małoszynie i we Władysławowie. - Tak się stało, że nasza jednostka w Małoszynie ma taką umowę na dystrybucję. Ja dzisiaj mogę tę umowę anulować – czując się wywołany do tablicy zareagował radny Józef Lewandowski. Z kolei sołtys Małoszyny Józef Poszwa podkreślił, że po otrzymani darów zwołuje rade sołecką, która dzieli żywność najpierw wśród najbardziej potrzebujących. W tym kontekście radny Ryszard Wypych konkludował: - Mam twardy wniosek zamknięcie dyskusji, a sprawę dystrybucji darów proponuję powierzyć komisji rewizyjnej. O ile za zakończeniem debaty na ten temat opowiedziała się zdecydowana większość radnych, to już wniosek o zajęcie się całym problemem przez komisję rewizyjną stosunek głosów był 8 do 7.

Relacja z sesji w aktualnym wydaniu Echa Turku 

 

 

Komentarze

Autor: Poznaniak| Dodano: 06-12-2012 14:04
Wstyd mi. Wstyd mi za pana wójta i dyrektorów szkól, wstyd mi za radnych i mieszkańców gminy i mimo że nie mam dziś już żadnego związku z Władysławowem, to wstyd mi, że jesteście tacy zacofani. Kochani,wyjdźcie wreszcie z zaścianka w jaki wpędziła was władza,podnieście głowy i walczcie o swoje,nawet nie wiecie jakie macie prawa!!!
 
Autor: ty| Dodano: 06-12-2012 13:40
Nie wiem jak dużo Nina dostała faktem jest, że dużo i to bardzo dużo pracowała To dzięki tej harówie nasze gimnazjum było jedno z najlepszych w powiecie.
 
Autor: many| Dodano: 06-12-2012 12:32
z wyborami ??? słyszałem że jedna z pań od wyborow aby uniknąć odpwiedzilaności leczy sie u p OLASA DO TEGO JA DOPROWADZILI JEJ MOCODAWCY A NIEDŁUGO ZACZNIE SIE TAM LECZYC ROWNIEZ I JEJ ZWIRZCHNIK
 
Autor: ja| Dodano: 06-12-2012 09:35
Nina dużo dostała, ale chciała coraz więcej i więcej i więcej. Gdzieś miała innych, szła do przodu po..., aż się zbuntowała. To takie przejście z realu do fikcji...
 
Autor: S| Dodano: 29-11-2012 21:27
Bo to jest taka metoda działania, zastraszanie a kto by sie nie bał jeśli pracuje w gminie czy na gminnym stołku to robi jak mu wójt karze, Nina się zbuntowała i co jej przyszło?
 
Autor: Cicho sza| Dodano: 29-11-2012 13:38
Przyznaję rację Szustakowskiemu. Zakneblowane usta mają nie tylko dyrektorzy szkół, pracownicy gminy boją się udzielić odpowiedzi bez konsultacji z wójtem lub jego zastępcą.
Autor: do Cicho sza| Dodano: 06-12-2012 09:37
A jak to było z tymi wyborami?
 
Autor: XY| Dodano: 28-11-2012 20:32
ale Wam ten Szustakowski zaszedł za skórę że sfałszowaliście wybory a teraz uciekacie się do donosów, i jeszce te epitety. Kurcze kiedy Ci ludzie się w końcu przebudzą!
 
Autor: SandJ| Dodano: 28-11-2012 20:25
Czy Staszek i Józek to te same osoby?Niedouczony piszemy łącznie, Panie nie buraku, a analfabeto!
 
Autor: Lola| Dodano: 28-11-2012 20:23
Pani Basiu Szustakowski przez u otwarte a nie z kreską! Nawet wieśniak potrafiłby przepisać a jak widać mieszczka nie!Co do oświaty to chyba wystarczy ze się obserwuje i ma trochę wiedzy (potrafi czytać ustawy), a ja uważam że do tępaków trzeba mówić właśnie takim językiem bo ten sa w stanie zrozumieć.
 
Autor: makary| Dodano: 28-11-2012 17:16
może i nie douczony może i burak może i wieśniak ale co niektórych tych wykształconych punktuje aż miło posłuchać a tak na marginesie to przecież On Ameryki nie odkrył takie są fakty
 
Autor: Barbara| Dodano: 28-11-2012 12:50
Dla redaktorów Echa Turku takie porównania jak Szostakowskiego, to nie lada gratka, są na takim samym wieśniackim poziomie
 
Autor: Józek| Dodano: 28-11-2012 12:44
Wszystkie Józki to tempaki
 
Autor: Staszek| Dodano: 28-11-2012 12:42
Szustakowski to tempy nie douczony burak, a wypowiada się o oświacie, jakie myślenie takie porównania
 
Autor: 007| Dodano: 23-11-2012 22:04
"Zajączek, przepraszam, królik potoczył swoim wilczym wzrokiem po siedzących w pierwszym rzędzie popierających go aktywistach - Żadna fałszywa nuta nie może wkraść się w nasze słowa, bo żaden mieszkaniec gminy na żadne fałszywe nuty nie da się nabrać ... "
 
Autor: stary| Dodano: 23-11-2012 20:23
Wolno im nic nie robić i pierdzieć w stołek a kiedy można puścić bąka decyduje przełozony
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »