31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Do włodarzy, do radnych, do mieszczan!

Dodano dnia: 22-11-2012 16:43| Komentarzy: 1

Niestety wydaje mi się, że władze zapomniały nieco o studentach, chcących w przyszłości wrócić do Turku, którzy stanowią bardzo ważną grupę docelową tego projektu, a jak już mówiłem oprócz obecnych pokoleń bardzo ważne w rozwoju miasta są te przyszłe. Chyba, że mamy się pogodzić z tym, że Turek nie jest w stanie zaproponować im ciekawej oferty – pisze Marcin Leszczyński.

W przeciągu ostatnich kilku tygodni jednym z bardziej absorbujących tematów jest ten dotyczący wizji Turku w przyszłości. Chciałbym podzielić się swoimi przemyśleniami, dotyczącymi zarówno tego tematu, jak również związanych z nim ostatnich wydarzeń.

Kim chcemy być?

Mówiąc o wizjach i koncepcjach tego jak miasto powinno wyglądać w przyszłości nie sposób nie zadać sobie pytania - po co to robimy? Aby na nie odpowiedzieć, należy zastanowić się nad tym dokąd chcemy podążać. Obranie kierunku rozwoju miasta jest podstawową kwestią, bez której nie powinno zaczynać się dyskusji na temat konkretnych rozwiązań. Spójna i przejrzysta wizja pozwala nam odpowiedzieć na pytania takie jak chociażby: czy powinniśmy się skupić na przebudowie centrum, czy też innych części miasta. Na jednym ze spotkań związanych z konsultacjami dotyczącymi modernizacji starówki wraz z Jackiem Sulkowskim przedstawiliśmy naszą propozycję wizji centrum Turku. Przygotowując nasze rozwiązania za główny cel postawiliśmy sobie osiągnięcie międzypokoleniowego kompromisu, dotyczącego wizji centralnej części miasta, dzięki której miasto może budować swój wizerunek.

Kompromis – nie wykluczyć żadnego pokolenia

Centrum miasta musi być przystosowane dla wszystkich zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych, ale również nie możemy zapominać o niepełnosprawnych. Dlatego w naszym projekcie Plac Wojska Polskiego jest skonstruowany w sposób umożliwiający poruszanie się wszystkim, nie wyłączając ruchu samochodów. Park im. Żerminy Składkowskiej ma służyć nie tylko do spacerów, ale również do uprawiania sportów, zabaw dla dzieciaków oraz rozwoju kulturalnego miasta. Ostatni element w dużym stopniu może być zrealizowany dzięki zbudowaniu muszli koncertowej, która mogłaby posłużyć jako miejsce nadające się nie tylko do organizacji imprez miasta czy powiatu, ale również do spontanicznych pokazów, czy też koncertów. To tylko niektóre z naszych propozycji.

Ale czemu one służą? Odpowiedź jest prosta, chcieliśmy sprowokować dyskusję jak nasze miasto powinno wyglądać, w którym kierunku podążać? Czy chcemy aby Turek był w klimacie Mehoffera, Festiwalu SCABB, sera czy też, np. poezji itd.? My wybraliśmy kompromis bazujący na naszym zdaniem największych i najbardziej wyrazistych potencjałach drzemiących w Turku. Jest jeszcze jeden klimat miasta, o którym należy wspomnieć. Mianowicie mowa o klimacie dla inwestycji...

Cały list w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: krys| Dodano: 26-11-2012 21:01
Nie wiem co zostanie z tego Turku, jak skończy się elektrownia i kopalnia.Nie będzie żadnej rewitalizacji starówki, co najwyżej to kilku zdobędzie w ten sposób pieniądze, żeby wybudować następne galerie. Tylko, kto tu ma jeszcze pieniądze, żeby kupować?!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »