08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Uzdrawianie szpitala w Telewizji TRWAM

Dodano dnia: 02-03-2011 00:00| Komentarzy: 13

Miało być o powiatyzacji a wyszło o Bestwinie. Miała być debata o powiatyzacji, a wyszedł benefis Krzysztofa Bestwiny. W mroźne środowe, 2 marca, popołudnie do szpitala w Turku przybyła ekipa telewizji Trwam.

 

Rozczarowani mogą czuć się chyba organizatorzy i dziennikarze Telewizji Trwam, bo na nagranie audycji zatytułowanej „Po stronie prawdy”, emitowanej na żywo w Telewizji Trwam przybyło zaledwie około 40 osób. Tematem miała być sytuacja szpitala w Turku, a właściwie zapowiedziana przez starostę Dariusza Młynarczyka jego powiatyzacja. Ideę Mlynarczyka zaprezentowano jako prostą drogę do komercjalizacji, w efekcie prywatyzacji szpitala. Mimo zapowiedzi, że audycja ma być poświęcona wspomnianej problematyce powiatyzacji, to dziwnym trafem najwięcej czasu poszczególni mówcy poświęcili Krzysztofowi Bestwinie – byłemu dyrektorowi szpitala. Jak wynikało z ich wypowiedzi, musiał on z placówki odejść. Sam Bestwina, w rozmowie telefonicznej wyjaśnił, że zdecydował się zrezygnować z piastowanej funkcji, bo „czuł się traktowany przez władze powiatu jak powietrze”. Zaznaczył też, że nie zgadzał się z wizją przyszłości szpitala jaką prezentuje starosta i zarząd powiatu. Jednak dokładnie nie wyjaśnił jakie są szczegóły tej wizji, z którą się nie zgadzał. Natomiast przyznał, że nowy dyrektor, będzie musiał umiejętnie ograniczać koszty funkcjonowania lecznicy.

Warto dodać to, co podczas programu nie padło, że odejście Bestwiny za porozumieniem stron kosztowało będzie podatników coś około 80 tys. zł brutto. Bo w ramach rekompensaty, być może za traktowanie go przez zarząd jak powietrze, wywalczył sobie dwie pensje więcej, niż przewidywał to jego kontrakt na dyrektora. Również nikt z wypowiadających nawet się nie zająknął, że były już dyrektor turkowskiego szpitala przed czterema laty został zatrudniony na mocy układu, nazwijmy to, polityczno-rodzinnego.

Na uwagę prowadzącego program o braku obecności radnych powiatowych i starosty, radny miejski Marian Marczewski wyjaśnił, że trwa właśnie ważna, zapowiadana wcześniej sesja Rady Powiatu. Tym samym radny lewicy dowiódł, że nie straszne mu są nie tylko afrykańskie upały i przykońskie przeręble, ale także nie obawia się kamer telewizji Ojca Dyrektora.

 

 

telewizja Trwam przed szpitalem w Turku

 

Aktualności powiązane z galerią
» Uzdrawianie szpitala w Telewizji TRWAM
 

Komentarze

Autor: zadowolony| Dodano: 11-03-2011 18:10
bezneczulenia, a czy wiesz że 10.000 zł to kwota brutto ? odlicz sobie od tego to co należne tuskowi a potem ględź głupoty
Autor: jas| Dodano: 12-03-2011 09:38
a ty ile zarabiasz? ile oddajesz tuskowi ?
 
Autor: bezneczulenia| Dodano: 09-03-2011 18:54
zadowolony wsać swoje cztery litery do przerębla, tak jak mmm. rzeczywiscie male pieniażki ekstra dostał pan bestwina. jesli zarabiał 10 tys. na miesiac, to chyba troszeczkę wiecej za dwa miesiaće dodatkwej odprawy otrzymał niż te twoje 13 tys. zł? co? a ciekawe czy dodatkową odparwę dostałaby szwaczka z mirandy,bo pracowała kilkanaście lat i też ciężko!!!i zatrudniono ją bo umiała szyć, a nie była kolegą pana pawlica
 
Autor: zadowolony| Dodano: 08-03-2011 14:55
tylko na tyle stać pismaków z et. zazdrość za odprawę dla bestwiny - no tak straszne kokosy zgarnął za cztery lata pracy coś koło 13.000 zł ekstra - wielkie mecyje ! reszta należała się z tytułu umowy - więc po co takie chlapanie o jakichś ekstra 80.000 zł - jesteście strasznie tendencyjni. zresztą ktoś kto was czyta od wielu lat to wie jaką nienawiścią pałaliście od początku do bestwiny ! nic dziwnego. teraz przyszedł ulubieniec red. nacz. m. rosiak i co ? i nic ? niby nie doświadczony, ale uczciwy, były wójt, były prezes klubu sportowego (wiejskiego) - gdyby takie kwalifikacje w 2007 r. miał bestwina, to byście go już zupełnie zlinczowali !
 
Autor: werc| Dodano: 03-03-2011 16:16
dobrze że tv trwam nagłośniła sprawę szpitala, a nieobecność przedstawicieli powiatu i p.o. dyrektora szpitala uważam za skandal!
 
Autor: kowa| Dodano: 03-03-2011 12:13
nie rozumiem, dlaczego niektórzy w szpitalu tak boją się powiatyzacji. myślę, że wynika to z niezrozumienia przez nich tego tematu. szpital będzie musiał być bardziej konkurencyjny, dbać o pacjenta, a to nie wszystkim odpowiada. póki co na razie pacjent jest hm... delikatnie mówiąc różnie traktowany. a tak w ogóle to jaki obciach z tą tv trwam. na pewno powaliło to dotychczasową promocję miasta.
 
Autor: andrzej| Dodano: 03-03-2011 11:00
oczyszczenia duszy wam potrzeba panowie byłem w telewizji trawm ale jao gośc anie poltyczny przedstawiciel
 
Autor: grażynka| Dodano: 03-03-2011 08:52
turek schodzi na psy. najpierw burmistrz i eks-starosta popierają w wyborach na prezydenta wiadomo kogo a tera ten eks-starosta zaprasza "najbardziej" obiektywną i opiniotwórczą telewizję w polsce.
 
Autor: as| Dodano: 03-03-2011 08:29
tak, tylko "na kogo" będzie ten konkurs?
 
Autor: piotr ~| Dodano: 03-03-2011 08:23
a jak czytam to chyba pomysłodawcom tylko temat szpitala służył jako pretekst ściągania tv do turku by wychwalać byłego już dyrektora-ekonomistę z bielska białej i ew. uchronić swoje posady i wpływy. ale koniec tych zabaw. jest nowy p.o. i rozpisany konkurs. poczekamy zobaczymy.
 
Autor: piotr| Dodano: 03-03-2011 08:20
miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze. i bardzo dobrze. chcą debaty to debatujmy a nie uprawiamy kampanie przed wyborami parlamentarnymi w tv o.rydzyka.
 
Autor: autorka| Dodano: 02-03-2011 21:55
stronniczy,to byłby, gdyby napisano, że były starosta bartosik robi niemądrą "zadymę" polityczną na jeszcze bardziej bezsensowną chimerę młynarczyka, zwaną powiatyzacją. można byłoby dodać jeszcze coś o burmistrzu czapli - jak choćby, że niepotrzebnie rozmienia na drobne swoją pozycję i dorobek,idąc na lep taniej pisowskiej propagandy. a jednymym politykiem lokalnym próbujacym zachować odrobinę rozsądku okazuje się marian m. marczewski. szanowny autorze, tak wygladałby prawdziwie stronniczy tekst w sprawie dzisiejszej awantury przed szpitalem
 
Autor: as| Dodano: 02-03-2011 21:45
bardzo stronniczy artykuł.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »