08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Czy czyściej oznacza drożej?

Dodano dnia: 20-11-2012 00:00| Komentarzy: 2

Rewolucja śmieciowa u naszych bram

To będzie prawdziwa rewolucja śmieciowa, a rewolucje zawsze ze sobą niosą ofiary – nie kryją obaw samorządowcy. Czy czyściej oznacza koniecznie drożej?

Śmieci - najtrudniejsza sprawa w dziejach samorządu

Pierwszego lipca 2011r. została uchwalona nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Wraz z towarzyszącym jej prawodawstwem zakłada to powstanie nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Założono wówczas, że nowe reguły rządzące rynkiem śmieci zaczną obowiązywać po dwóch latach. To zaś oznacza wejście ich w życie 1 lipca 2013r. Planowany system gospodarowania odpadami komunalnymi zostaje złożony na barki władz lokalnych. Wśród samorządowców przewidywane skutki tych rozwiązań rodzi rozliczne obawy i wątpliwości. A w efekcie również i opory z ich strony. Widać to w toczącej się debacie publicznej. Jej przykładem było spotkanie jakie z inicjatywy wójta Mirosława Broniszewskiego zostało zorganizowane w miniony wtorek, 13 listopada, w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Na dyskusję zaproszono poseł Krystynę Poślednią (PO), która to parlamentarzystka z racji doświadczenia zawodowego i sejmowej funkcji trafnie kojarzona jest z ustawodawstwem związanym z odpadami komunalnymi.

Jej udział we wtorkowym spotkaniu spowodowany był zapewne niechętnymi reakcjami w tej sprawie jakie do rządu coraz częściej dochodzą ze strony władz lokalnych. -Trzeba bardziej szczegółowo i przede wszystkim na dole przedstawiać tak samą ustawę, jak i cały problem – już na wstępie przyznała parlamentarzystka. Dodając zarazem, że wiele problemów związanych z nowym prawodawstwem wynika ze zbyt długiego wprowadzania go w życie. Faktycznie historia tej ustawy sięga roku 2002 i udało się ją uchwalić dopiero w trzecim podejściu. A przez niemal dekadę zdążył wykształcić się duży rynek śmieciowy z nader licznymi podmiotami mającymi swoje partykularne interesy. -A i tak - jak przyznała poseł Poślednia – od 22 lat jest to jedna z trudniejszych spraw do wdrożenia przez samorządy. Jej zdaniem, jest to prawdziwa rewolucja jaka dokona się w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Będzie czyściej, ale pewnie i drożej, czyli rewolucja pochłania ofiary - więcej w najnowszym wydaniu ET

 

 

Komentarze

Autor: Turkowianin| Dodano: 28-11-2012 11:59
Jak się domyślamy to już powstała spółka Panów składających się z ,,elyt ?,,U.M.i zacznie działać od 2013 r.A kto spytał o zgodę mieszkańców czy chcemy na sprywatyzowanym przez nich majątku PGKiM korzystać
Autor: do Turkowianina| Dodano: 28-11-2012 13:50
A o co kotokolwiek pyta mieszkańców w tym mieście?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »