25 Maj 2018 imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 461

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2052

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1238 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Opozycja zwołuje sesję nadzwyczajną, burmistrz Czapla planuje jej bojkot

Dodano dnia: 02-03-2011 15:04| Komentarzy: 1

Rada Nadzorcza PKS w Turku zdecydowała o nowym członku zarządu firmy

Jednoosobowe kierownictwo turkowskiego PKS-u już wkrótce zostanie poszerzone. Przed kilkoma dniami decyzję dodaniu osoby zastępcy Romanowi Skoniecznemu podjęła Rada Nadzorcza przewozowej spółki. - Widzimy potrzebę wzmocnienia zarządu PKS – tak uzasadnia potrzebę szerszego kierownictwa firmy Michała Harasny, zasiadający w Radzie Nadzorczej z rekomendacji burmistrza Zdzisława Czapli.

Członkowie Rady Nadzorczej PKS SA w Turku poszli za sugestią burmistrza Turku Zdzisława Czapli i na niedawnym posiedzeniu podjęli decyzję o powołaniu drugiego członka zarządu spółki, który będzie zastępcą obecnego prezesa Romana Skoniecznego. -Na razie zdecydowaliśmy o stworzeniu w PKS, kolejnego, czyli drugiego członka zarządu spółki. Uznaliśmy bowiem, że zachodzi potrzeba jego wzmocnienia – tak Michał Harasny wyjaśnia powody takiej decyzji Rady Nadzorczej. Dodając, że na najbliższym swoim posiedzeniu Rada, które ma być zwołane w najbliższym czasie określi wymogi stawiane kandydatowi (a raczej kandydatom) na stanowisko zastępcy Skoniecznego oraz sprecyzuje warunki konkursu, jaki zapewne zostanie niebawem rozpisany. O potrzebie wzmocnienia zarządu PKS mówi też burmistrz Czapla.

Gdy powyższe informacje dotarły do lokalnej opinii publicznej ,w kręgach antyburmistrzowskiej opozycji zawrzało. Radnych dotknęło szczególnie to, że pomysł powołania nowego członka zarządu zapadł kilka dni po tym jak na wniosek burmistrza Czapli Rada Miejska podjęła decyzję o udzieleniu PKS-wi milionowej pożyczki oraz umorzenia zaległości podatkowej w wysokości ponad 430 tysięcy złotych w zamian za objęcie przez Gminę Miejską dodatkowego pakietu akcji spółki.

Zdaniem radnych z większościowej koalicji w Radzie Miejskiej tym samym została nadużyta ich dobra wola pomocy komunalnej spółce. Ich irytacja wywołana wspomnianą decyzją Rady Nadzorczej oraz brak wiedzy na temat losów programu naprawczego stoi za pomysłem zwołania w najbliższy czwartek (3 marca) sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej.

Z kolei burmistrz Czapla jest co najmniej niechętny temu pomysłowi i wedle nieoficjalnych zapowiedzi zamierza ją zbojkotować. Wychodząc mianowicie z założenia, że radni zamierzają wkraczać w jego kompetencje władcze w stosunku do PKS-u. Ponadto uważa, że kolejny członek zarządu spółki nie zwiększy kosztów firmy, bowiem miały już zapaść decyzję o znaczącym obcięciu diet członków Rady Nadzorczej, co ma wystarczyć na płace dla przyszłego zastępcy Skoniecznego. Tylko przewodniczący RN Jan Marciniak miał na tym stracić 1700 złotych. Można jednak zasadnie oczekiwać, że czeka nas odsłona poważnego konfliktu w sprawie PKS na linii burmistrz Czapla – miejscy radni opozycyjni.

 

 

Komentarze

Autor: kola| Dodano: 03-03-2011 12:19
nie rozumiem, dlaczego wójtowie brudzewa, przykony i malanó mają w nosie, kto będzie woził ich mieszkańców. to w sumie nie powinno w ogóle obchodzić burmistrza turku. panie burmistrz, jak już masz pks to zwolnić tych chłoporobotników z okolicznych gmin i zatrudnić ludzi z turku. bezrobocie w mieście spadłoby o jakieś 100 osób.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »