14 Grudzień 2018 imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1313 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Po łuku do Łodzi

Dodano dnia: 12-11-2012 18:44| Komentarzy: 0

W koncepcji rozbudowy drogi nr 473 Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi proponowane jest rondo o średnicy 45 metrów. Ma ono powstać na skrzyżowaniu ulic: Dąbskiej, Polnej i Wschodniej w Uniejowie. Ale oznacza to wyburzenie dwóch budynków i wykup części innych działek, na co nie zgadzają się ich właściciele. Jedni stracą zakład pracy, inni wjazd do domu, który jest w trakcie budowy. Są gotowi na ustępstwa, ale nie chcą by ich życie zamieniło się w koszmar.

Gmina Uniejów od wielu lat zabiegała o modernizację drogi wojewódzkiej nr 473, pomiędzy Uniejowem i Dąbiem. Zarząd Dróg Wojewódzkich wstępnie przychylał się do tego pomysłu, ale na odcinek pomiędzy Brzezinami i Dąbiem z pominięciem Uniejowa. Burmistrz Józef Kaczmarek udowadniał, że przejazd przez miasto jest szczególnie ważny z powodu bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszych na tym odcinku. Na wyjątkowo newralgiczne, wskazywał skrzyżowanie Dąbska – Polna – Wschodnia.

Będzie skrzyżowanie, nie będzie budynków

Najwyraźniej łódzcy decydenci przychylili się do wniosku uniejowskich samorządowców, bo w marcu tego roku nadeszło pismo z pracowni projektowej w Katowicach, informujące o przygotowywanej koncepcji rozbudowy tej drogi z uwzględnieniem Uniejowa. Kolejne pismo z pracowni nadeszło do uniejowskiego magistratu 2 kwietnia. Była w nim prośba o zaakceptowanie proponowanych rozwiązań projektowych. Jako wariant preferowany zaproponowano budowę ronda o średnicy zewnętrznej 45 metrów przy wylocie na drogę wojewódzką ulicy Wschodniej, uznając to za najbezpieczniejsze rozwiązanie. Zaznaczono jednocześnie, że wiąże się to z ingerencją w sąsiadującą zabudowę, włącznie z wyburzeniem dwóch budynków. Jako wariant alternatywny zaproponowano skrzyżowanie skanalizowane, czyli zawierające co najmniej na jednym wlocie wyspę dzielącą. W tym przypadku wyburzono by jeden budynek mieszkalny.

więcej w najnowszym ET

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Splątani… znów zapracowani
Dodano 16-10-2018 |
Komentarzy: 19

Warsztatami w Uniejowie i Zadzimiu...

czytaj więcej »
 
ZABIERZ UNIEJÓW DO DOMU
Dodano 03-10-2018 |
Komentarzy: 19

Wykształciły się, żyją i rozwijają w wodzie geotermalnej pochodzącej z te...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Profim
Aktualności powiązane z galerią
» Lokalne korzenie, światowa jakość
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »