08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Mehoffer zamiast Barbórki

Dodano dnia: 13-11-2012 00:00| Komentarzy: 13

„W 2018r. z ruchu wycofana zostanie Elektrownia Adamów” – w wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita stwierdziła Katarzyna Muszkat, prezes ZE PAK, w którego grupie od lipca jest już nie tylko wspomniany producent energii, ale i adamowska kopalnia. Prezes Muszkat potwierdziła jedynie fakt dość powszechnie znany mieszkańcom Turku i powiatu. Tyle że gdy padają słowa z ust kogoś tak prominentnego, to oznacza to nic innego jak wyrok na miejscowy przemysł paliwowo-energetyczny. Ze wszelkimi tego konsekwencjami.

 

Wyrok na Elektrownię Adamów

Pierwszy raz słowa o wycofaniu z ruchu Elektrowni Adamów z ust prezes Katarzyny Muszkat padły nazajutrz po październikowym debiucie giełdowym grupy energetycznej ZE PAK. - W tym momencie analizujemy różne rozwiązania co do jej (Elektrowni Adamów – uwaga moja AJ) przyszłości, uważnie obserwujemy sytuację na rynku gazu, czy zostanie on zliberalizowany. Może pojawią się nowi dostawcy, buduje się gazoport, nowe interkonektory na południu. Na ostateczną decyzję mamy jeszcze dwa lata. Przez ten czas mamy nadzieję uzyskać pełna jasność biznesową – tłumaczyła dziennikarzom prezes ZE PAK. Nie pozostawiając zarazem żadnych wątpliwości, co strategii całej grupy energetycznej. Bowiem w świetle padłych jeszcze w październiku deklaracji pewne decyzje już zapadły. W długoterminowej perspektywie na bazie węgla brunatnego będą pracować tylko dwie z czterech elektrowni ZE PAK. Pierwsza to Pątnów, która jest modernizowana i ma być w ruchu do 2030r. Druga jednostka to Pątnów II, blok na parametry nadkrytyczne o mocy 500 MW ma być eksploatowany do roku 2050. - W lipcu oddaliśmy do użytku blok biomasowy o mocy 55 MW. W tej chwili analizujemy możliwość budowy kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego o mocy 120 MW – poinformowała dalej prezes Muszkat.

 

 

Czy w Turku będzie jeszcze w tym roku Barbórka? Przeczytasz w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: sas| Dodano: 18-11-2012 23:00
Polejcie sobie głowy zimną wodą. Specjaliści od wszystkiego. Jeden chce budować spalarnie, drugi w dołach zakopywać odpadki radioaktywne, trzeci obwinia za wszystko platformę. Nieudaczniaki życiowe. Wasza wyobraźnia jest żenująca, strach pomyśleć o waszej wiedzy.
 
Autor: turkowianin| Dodano: 18-11-2012 16:36
Po likwdacji elektrowni i kopalni może u nas powstac elektrownia atomowa (min nasz region jest na liście proponowanych lokalizacji do budowy elektrowni atomowej, może dlatego, że w dołach po kopalni łatwiej można schowac odpady radioaktywne ?)
Autor: dawid| Dodano: 18-11-2012 21:46
Nasz region był brany pod uwagę do budowy elektrowni atomowej tylko z tego względu że mamy najlepiej rozwiniętą linię przesyłową energii w Polsce. W pozostałych regionach trzeba ja budować od podstaw. Jednak i tak wybrano Żarnowiec dlatego że są wstępne plany zagospodarowania, pozwolenia i bliskość morza choć ja jestem za budową jej u nas.
 
Autor: dawid| Dodano: 17-11-2012 10:52
A nie można jej przerobić na spalarnie śmieci? Zapewne było by taniej i bardziej ekologicznie. Nie przypominam sobie by w okolicy 150km była jakaś spalarnia. W Warszawie miasto jest oświetlane i ogrzewane za pomocą śmieci przez co nie trzeba budować ogromnych wysypisk, a nawet obecne wysypiska z okolicy można zlikwidować przez ich spalenie w takiej spalarni.
Autor: kra| Dodano: 17-11-2012 22:29
Spalarn.e budują w Koninie - wczesniej pomyśleli o kasie ze śmieci. Turek niestety znowu się oobudzi z ręka w nocniku. A może nie obudzi się wcale...
 
Autor: kwb| Dodano: 15-11-2012 19:34
Artykuł nierzetelny.Jak to w echo.Prezes powinien zwrócić się o sprostowanie.
Autor: do kwb| Dodano: 16-11-2012 00:02
najlepiej, żeby prostowała prezes, ale muszkat.
 
Autor: nieuchronność pewnych zjawisk| Dodano: 15-11-2012 11:50
Zawsze przychodzi na coś kres. Złomujemy stary samochód, pozbywamy się starych mebli, wyrzucamy zużyty ciuch. Nic nie trwa wiecznie. Stara elektrownia także musi się skończyć.
Autor: xz| Dodano: 15-11-2012 13:48
Tak, kres naszego świata...
 
Autor: pp| Dodano: 14-11-2012 21:21
Co tu dużo pisać, turkowianie wybrali platformę, platforma sprywatyzowała kopalnię więc teraz będą tego skutki.
Autor: od| Dodano: 14-11-2012 23:35
turkowianie, to akurat platformy nie wybrali.
Autor: boniek| Dodano: 16-11-2012 08:01
Akurat turkowianie Platformę wybrali
 
Autor: zasmucona| Dodano: 14-11-2012 19:03
O, widzę, że cisza jak na pogrzebie nad truną...
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »