16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Kto jest „przydupasem” Zarządu Powiatu

Dodano dnia: 06-11-2012 00:00| Komentarzy: 1

Zamiast dyskusji o pewnym dokumencie

Kto jest „przydupasem Zarządu Powiatu”, a kto „świętą krową”. Takie oto retoryczne armaty wytoczyła podczas sesji Rady Powiatu Małgorzata Golczyńska, broniąc dodatku motywacyjnego dyrektora Sławomira Kosobudzkiego. O ile jednak dyskusja o dodatkach motywacyjnych dla dyrektorów była tak, hm, dynamiczna, to już radnych nie bardzo interesowała treść dokumentu informującego o stanie realizacji zadań oświatowych powiatu tureckiego za rok szkolny 2011/2012

Mówiąc zaś bez ogródek, radna wytoczyła tak ciężkie armaty retoryczne w sprawie obrony Sławomira Kosobudzkiego, dyrektora ZSR w Kaczkach. Szkoda tylko, że podobnego zapału do debaty całkiem zabrakło radnym przy „Informacji o realizacji zadań oświatowych Powiatu Tureckiego za rok szkolny 2011/2012”. A że w tym przypadku problem dotyczy podziału ponad 31 mln złotych, czyli z górą 40 proc. całego budżetu powiatu postanowiliśmy uzurpować sobie prawo radnych do szerszej refleksji nad wspomnianym dokumentem.

Powiatowa retoryka

Debatę o stanie powiatowej oświaty zastąpiła, powiedzmy to tak, pełna ekspresji retoryka radnej Golczyńskiej o dodatkach motywacyjnych dla dyrektorów placówek oświatowych podległych władzom powiatu. A konkretnie radną interesowały powody obniżenia dodatku motywacyjnego niektórym z szefów tych placówek o 5 proc., a innym o 10 proc. (Sławomirowi Kosobudzkiemu o 10 proc.), jeszcze innym pozostawienie dodatku na dotychczasowym poziomie (Mariusz Seńko). W kontekście wypowiedzi radnej Golczyńskiej, to raczej ten ostatni może sobie wybrać, czy bardziej mu odpowiada rola „świętej krowy” czy raczej „przydupasa” Zarządu. W mniejszym stopniu te „barwne” formułki dotyczą chyba dyrektora Zielonego. Choć gwoli ścisłości, to nazwiska akurat z ust krewkiej radnej na sesji nie padło. W przeciwieństwie do przytoczonych wyżej określeń.

Dlaczego łatwiej kłócić się o dwie stówki niż dyskutować o milionach? Czytaj w najnowszym ET

 

 

Komentarze

Autor: Turkowianin| Dodano: 15-11-2012 14:20
Zaciekawił mnie artykuł w Echo o powrocie Pani Rylskiej. Ciekawe jaki ma kierunek tych studiów i dzięki komu tę pracę dostała w Urz.Pow. Czy brała udział w sondzie i jak Ją wypełniła .
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »