05 Lipiec 2020 imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Robocze rozmowy kontrolowane, czyli burmistrz Czapla "za zamkniętymi drzwiami"

Dodano dnia: 02-10-2012 00:00| Komentarzy: 8

Wyboista droga do rozwiązania problemów na Alei Jana Pawła II

W rozstrzygającą fazę wydaje się wkraczać sprawa feralnego odcinka przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 470. Spotkanie z udziałem mieszkańców, burmistrza Zdzisława Czapli, trójki radnych z przedstawicielami Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i firmy wykonawczej odbyło się za „zamkniętymi drzwiami”. Ciupasem wyproszeni zostali z niego dziennikarze. Bo jak stwierdził burmistrz „to nie jest jakiś cyrk”, a przy mediach co niektórzy mają skłonność do „małpiego rozumu”. Ot, cyrkowa poetyka przystająca, powiedzmy, treserowi zwierząt

Cyrkowa poetyka pewnego urzędnika

Zaplanowane na piątek spotkanie z udziałem burmistrza Czapli, przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz wykonawcy inwestycji, czyli spółki Drog-Bud było pewnym sukcesem dotychczasowych zabiegów mieszkańców północnej części drogi wojewódzkiej nr 470. A także zamknęło etap nagłośnionej medialnie kampanii prowadzonej przez ludzi mieszkających przy feralnym odcinku Alei Jana Pawła II, w której rej wiedli ojciec i syn Serafińscy.

W wyniku tych nacisków władzom miasta nie pozostało nic innego jak dostosowanie się do konfliktowej sytuacji i przy okazji  przejęcie inicjatywy. Bowiem jak się dowiadujemy od radnego Jana Pakuły pomysł zwołania takiego spotkania musiał się skonkretyzować już w okolicach 13 września, bowiem to właśnie w dniu ówczesnej sesji Rady Miejskiej przewodniczący Marek Pańczyk o spotkaniu indywidualnie poinformował radnego Pakułę. I bodaj tylko jego, bowiem jedynym radnym, który pojawił się w miniony piątek na sali obrad Urzędu Miejskiego był jeszcze Romuald Antosik, którego w przeddzień o takim spotkaniu poinformowali sami mieszkańcy i nikt inny. Nawiasem mówiąc, Antosik jest przewodniczącym komisji komunalnej. Wspomniani mieszkańcy zaproszenie na salę obrad skierowali także pod adresem lokalnych mediów. Ale zostali oni ciupasem wyproszeni z sali przez burmistrza Czaplę pod hasłem, że spotkanie ma charakter  rozmów roboczych i „to nie jest jakiś cyrk”. Burmistrz zauważywszy, że palnął grubą gafę próbował leczyć dżumę cholerą tłumacząc swoją postawę w stylu – Bo przy mediach co niektórzy mają skłonność dostawania „małpiego rozumu”. Ot, cyrkowa poetyka, tyle że bardziej przystająca, powiedzmy, takiemu  treserowi zwierząt niż urzędnikowi wybieranemu zgodnie z regułami demokracji.  Ale furda wszelkie narowy i niesnaski, bo postulaty mieszkańców JP II, to nie są czyjeś fanaberie

Więcej czytaj w wydaniu Echa Turku - od wtorku w sprzedaży 

 

Komentarze

Autor: Otto| Dodano: 16-10-2012 13:43
A ja zgadzam się z "Hej ludzie". Pamiętam, jak kiedyś echo było aktywne, pamiętam konkurs dla gazetek szkolnych, konkursy, a jeszcze dawniej pomoc dla najuboższych "Wigilia z echem", i coś dla młodzieży "Dziewczyna lata". A pamiętam też wycinanie kuponów na sporowca roku z naszego miasta (wtedy jeszcze nie było powiatu). A teraz wielka łaska, że wejdą z niszową imprezę i czasem. Organizuję imprezy dla zwykłych ludzi, ale Echo zawsze chciało od nas grube pieniądze za ogłoszenia, żadnego wsparcia, nic. To już nie ta gazeta z pasją i ideą, jaka była kiedyś, za red. Piaseckiego.
 
Autor: mej| Dodano: 08-10-2012 18:59
Echo Turku wspiera wiele imprez i wydarzeń i za zapowiedzi wielu z nich nie jest brana gotówka, zależy od charakteru, obecnie współorganizujemy warsztaty Opowiadanie świata w Turku... ale na pewno nie możemy równać się z autorem "Hej ludzie", który zapewne na co dzień jest wolontariuszem
Autor: Świerzak| Dodano: 09-10-2012 12:56
A co to jest to opowiadanie świata w Turku? Kolejne niszowe przedsięwzięcie dla nawiedzonych 10 osób, czy ta inicjatywa porwie turkowian?
 
Autor: Hej ludzie| Dodano: 05-10-2012 08:56
Nie macie wrażenia, że Echo Turku ma monopol na wiedzę. Wszystko wiedzą najlepiej, wszystkich krytykują, ale sami nigdy nie zorganizowali nic dla mieszkańców. O, przepraszam, dawniej za red. Piaseckiego były wybory dziewczyny lata, sportowca roku, turkowianina roku, ale za red. Jarka już nie. Tylko wymądrzanie się i nabijanie kabzy kasą za ogłoszenia.
 
Autor: kordian| Dodano: 03-10-2012 08:06
Mylisz się bardzo.Może każdy być bez zaproszenia na sesji bądż innych otwartych spotkaniach .Narady robocze są dla ustalenia rozwiazań i nie mają charakteru otwartego.
Autor: wa| Dodano: 03-10-2012 13:33
ciekawe, a gdzie to jest w konstytucji zapisane o tych "naradach roboczych"? Ja pamiętam "robocze narady" z przeszłości. Naradzali się wtedy roboczo dygnitarze partyjni, że aż miło było nie patrzeć. Cóż,chyba się niewiele zmieniło....
 
Autor: wasyl| Dodano: 02-10-2012 20:06
Jak nie proszą, nie przychodż. Jak proszą nie zapraszaj swoich gości i nie przychodż z nimi.
Autor: do "wasyla"| Dodano: 02-10-2012 22:13
Znakomita ksywa wasyl, bardzo adekwatna do twej życiowej maniery.Tak mógłbyś sobie w domu rządzić, ale urząd to nie jest prywatny folwark pana burmistrza. To nie pan burmistrz jest tam gospodarzema, my - mieszkańcy tego maista. To nie jest dom Zdzisława Czapli, gdzie może robić sobie co chce. To jest urząd miejski mieszkańców miasta Turek!
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »