08 Lipiec 2020 imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Plan przestrzenny to nie Janko Muzykant

Dodano dnia: 25-09-2012 00:00| Komentarzy: 3

Kilka godzin trwała dyskusja nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla części gminy Władysławów. I choć z zasugerowanymi urbaniście poprawkami można się zgadzać lub nie, to władysławowscy radny, a przynajmniej ta opozycyjna ich część, potraktowała projekt tej uchwały tak jak na to zasłuaguje

 

. Z kolei „ekipa wójta Zająca” przyprawiła chyba swojego włodarza o niezły ból głowy - prześcigając się, jak w zabawie, kto obniży bardziej opłatę od wzrostu wartości działki. Stanęło na ośmiu procentach. I wydaje się, że lepiej było w ogóle nie ustalać tej opłaty.

Od początku większość radnych postanowiła do tematu planu zagospodarowania przestrzennego gminy podjeść poważnie. Stanowczości przy tym nie zabrakło radnym nawet w trakcie zamieszania jakie udało się wywołać w tej materii wójtowi Zającowi oraz jego zastępcy podczas poprzedniej sesji. Wprowadzając wówczas pod obrady projekt uchwały, obaj panowie, przekonywali, że oto przedstawiają radnym do aprobaty gotowy już projekt pierwszego podobszaru gminy. By wzmocnić wśród radnych przekonanie, że konieczne jest jak najszybsze zatwierdzenie dokumentu, na sesję wezwano jednego z przedsiębiorców, oczekującego z niecierpliwością na plan. Jego brak uniemożliwiał mu powiększenie działalności firmy. Zdenerwowany czteroletnim okresem oczekiwania, lokalny przedsiębiorca zagroził, że przeniesie swoją działalność w inne miejsce. Zarządzona wówczas przerwa w obradach – przyniosła rozwiązanie – przedstawiony wówczas projekt nie dotyczył samego planu, a jedyne zgody na podzielenie procedury jego przyjmowania na dwa etapy.

I właśnie w ubiegły czwartek, rozpoczęto debatę nad pierwszym etapem. W obszarze zagospodarowania znalazły się takie miejscowości, jak: Stawki, Beznazwa, Kuny, Piorunów, Stefania, Kamionka, Natalia, Milinów, Tarnowski Młyn, Głogowa i Polichno. Pozostałe rejony będą wykładane do publicznego wglądu już w październiku. I choć ta część planu miała nie wzbudzać żadnych kontrowersji, bowiem do jego projektu uwagę wniosła jedynie jedna osoba, to Ryszard Wypych - wiceprzewodniczący rady zaproponował, by zamiast przyjęcia projektu, debatować nad nim. Uzasadniał to faktem, że przygotowana razem z materiałami uchwałę radni otrzymali dopiero w piątek ( sesja była w czwartek 20 września) i nie mieli czasu dokładnie zapoznać się z nimi.

Więcej w najnowszym wydaniu Echa Turku 

 

Komentarze

Autor: prawniku| Dodano: 27-09-2012 20:49
a co w tym planie wyłożonym było o tym jaki kolor ma miec dach mojego domu- to jest kpina!A i 30% ja mam zapłacić gminie gdy sprzedam ziemię- to kolejna kpina!
Autor: ks| Dodano: 27-09-2012 21:51
Jaka kpina?Mozesz nie sprzedawać.A jak się wypisujesz od nas i wyjeżdżasz,to musisz zapłacić za wodociąg, kanalize, chodnik,drogę i lampę,którą ci wybudowaliśmy.Tak samo jesli ty zostajesz, a ktoś inny się wyprowadza,to tobie,czyli do wspólnego budzetu, też powinien oddać. Żadna kpina,czysta zasada wzajemności.A co myslisz,żechcesz korzystać i nic nie dawać.Nie ma tak,tak to było za komuny. Każdy chciałby tylko zyskiwać,nie dzieląć się niczym i z nikim.-
 
Autor: prawnik| Dodano: 25-09-2012 22:39
a studium planu przestrzennego zostaje wyłożone zgodnie z prawem jeden miesiąc przed podjęciem uchwały, i mają prawo jak i mieszkancy, radni zapoznać się z materiałami a tu radny mówi, że się nie zdążył zapoznać kpina.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 191

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »