06 Sierpień 2020 imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Horror na Alei Jana Pawła II

Dodano dnia: 04-09-2012 00:00| Komentarzy: 2

Mieszkańcy kilkunastu posesji przy Alei Jana Pawła II praktycznie zostali odcięci od świata. Żartując nieco w upiornym stylu, można powiedzieć, że dla tych rodzin próba przejścia na drugą stronę jezdni przypomina grę w rosyjską ruletkę. Ale nie jest im do śmiechu, dlatego zablokowali budowę drogi wojewódzkiej nr 470

 

Problem duży choć ma tylko 250 metrów

Przebudowa prowadzącej przez Turek drogi wojewódzkiej numer 470 wkracza w ostatnią fazę. Ale obraz wykonanych prac oraz plany inwestycji wzbudziły duży niepokój i ogromne niezadowolenie wśród mieszkańców kilkunastu posesji zlokalizowanych przy Alei Jana Pawła II. Konkretnie chodzi tu o północną część obwodnicy miasta, pomiędzy ulicą Dworcową a Zdrojkami Prawymi. Odcinek ten liczy ok. 250 metrów. Na czym polega problem? Otóż dla dla mieszkańców tego rejonu Turku nie do zaakceptowania jest sytuacja polegająca na praktycznym odcięciu ich od reszty miasta. Bo też faktycznie. W planie przebudowy wspomnianej drogi nie uwzględniono chodnika po stronie północnej tego traktu drogowego. W efekcie próba przejścia na drugą stronę drogi przez mieszkańców posesji położonych na odcinku między ulicą Dworcową a Zdrojki Prawe urasta do rangi wielce ryzykownego przedsięwzięcia. Iście diabelską alternatywą jest spacer wąskim poboczem tejże drogi.

Spacer jak gra w rosyjską ruletkę

Bo w trakcie tego marszu ewentualny pieszy wręcz ociera się jadące obok niego sznury pojazdów, a zwłaszcza potężnych ciężarówek, których kierowcy chcą uniknąć niemałych kosztów przejazdu autostradą. -Dorosłemu mężczyźnie może jeszcze jakoś się uda, ale już idące poboczem dziecko czy kobieta z wózkiem ryzykuje, że wciągnie ich powietrzny tunel wywoływany przez duże samochody – zauważają mieszkańcy. -Przejście zaś na drugą stronę jezdni, zwłaszcza w godzinach szczytu, przypomina grę w rosyjską ruletkę – dodają w stylu dość wisielczego humoru. -Starsze osoby daremnie próbują przedostać się na drugą stronę jezdni, ale po dłuższym oczekiwaniu najczęściej dają za wygraną. Ale co będzie z dziećmi, które będą musiały iść do szkoły – dodają z niepokojem w głosie.

Tymczasem z przerażeniem dowiedzieli się, że plan inwestycji nie przewiduje budowy chodnika na tym odcinku. Za to nie zapomniano o głębokim rowie odwadniającym wzdłuż drogi, co sprawia, że na pobocze zostaje bardzo mało miejsca. -Nie chodzi nam o jakieś fanaberie, ale po prostu o zwykłe bezpieczeństwo – przekonują mieszkańcy.

Kto jest winny temu zamieszaniu - przedstawiciele inwestora mówią: podziękujcie budmristrzowi. Z kolei burmistrz zapewnia: wydałem niegatywna opinię na temat inwestycji...  Więcej w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: Spacerowicz| Dodano: 09-09-2012 21:17
Kiedy wreszcie zostaną w nowej części Parku Tomiły Skladkowskiej usunięte betonowe slupy które mają ponad 40 lat i stwarzaja zagrożenie dla spacerujących .Słupy te zostaly ogolocone z przewodów W.N.18 lat temu.
 
Autor: Cyklista| Dodano: 05-09-2012 21:15
kiedy zostanie ukończona ścieżka rowerowa na ul.Łąkowej .Minęlo ponad 4 lata i nikogo ten temat w U.M nie rusza
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »