10 Lipiec 2020 imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

RENOWACJA CENTRUM - Konsultacje, 12 września,godz.17.00

Dodano dnia: 05-09-2012 00:00| Komentarzy: 12

Rozpoczynają się prace związane z przygotowaniem programu funkcjonalnego i architektoniczno-urbanistycznego dla publicznych przestrzeni centrum naszego Miasta. Koncentrować się one będą na dwóch głównych placach: Wojska Polskiego i Henryka Sienkiewicza, a koncepcją objąć również mają ich najbliższe otoczenie, sąsiednie ulice.

Prace prowadzone będą w sposób uspołeczniony i koordynowany przez eksperta zewnętrznego. Jest to jak dotąd metoda w Polsce rzadko spotykana, choć atrakcyjna dla mieszkańców i dająca zazwyczaj interesujące rezultaty. Uspołecznienie prac zapewnia wszystkim zainteresowanym możliwość wpływania na ostateczny efekt i kształt koncepcji.

Powstały w ten sposób projekt funkcjonalny i architektoniczno – urbanistyczny będzie podstawą do opracowania dokumentacji modernizacji obu placów i sąsiednich ulic oraz zasadniczym dokumentem umożliwiającym pozyskanie środków unijnych lub „norweskich” na zadania inwestycyjne dla tej przestrzeni (rewaloryzacja, czy też rewitalizacja naszego śródmieścia).

Do prac nad programem władze miasta zapraszają wszystkich mieszkańców. Sposób uczestniczenia w pracach zainteresowani Turkowianie muszą jednak wybrać sami. Można poprzestać na zapoznaniu się z informacjami, uczestniczyć w sondażach, spotkaniach lub wziąć udział w warsztatach.

Szczegółowy terminarz prac wraz z opisem ich form, celów i rezultatów, będzie można znaleźć już we wrześniu na stronie Urzędu Miasta - www.miastoturek.pl

Tam także, już od pierwszego spotkania, publikowane będą wszystkie materiały i relacje z postępu prac, toczących się dyskusji, wyników zajęć grup warsztatowych.

Pierwsze spotkanie zostało zaplanowane na 12 września. Miejscem spotkania będzie sala Miejskiego Domu Kultury, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Dla pragnących uczestniczyć w spotkaniu młodych turkowian organizatorzy przygotowali opiekę dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

 

info: Turkowski informator samorządowy

 

Komentarze

Autor: turkowianka| Dodano: 16-09-2012 22:31
Mili Turkowianie, konsultacje społeczne, to ściema, te projekty są już z góry ustalone. Organizuje się sterowane konsultacje aby przepchac projekt, który wygrał konkurs kilka lat temu. Kawiarenki i ogródki piwne nie powstaną chyba, że burmistrz będzie je dotował. Ul.Kaliska od rynku jest zamknięta dla ruchu od wielu lat i tam ani kawiarenek, ani ogródków piwnych nie ma, z prostej przyczyny to się nie opłaca(prawa rynku). Turkowianie nie mają zwyczaju jadania posiłków w restauracjach i kawiarniach w dni robocze, trochę większy ruch jest w soboty ale to za mało. W Turku restauracje utrzymują się z imprez masowych(wesela, komunie) a do tego trzeba dużo parkingów. Likwidacja parkingów w centrum miasta to zła decyzja. Nowych parkingów burmistrz miasta nie wybuduje bo zwyczajnie nie ma miejsca. Tam gdzie nie ma parkingów umiera handel, usługi również restauracje. Będzie pusty rynek widmo. Tak jak starówka w Starym Koninie lub w Kaliszu. Likwidacja usług i handlu w centrum miasta pozbawi pracy setki mieszkańców. Starówka to duży zakład pracy dla mieszkańców Turku i okolic a nowych zakładów nie przybywa. Porównywanie nas do Krakowa czy Katowic jest żartem. Najlepiej opracowac nowy plan ruchu dla centrum Turku, króry zwiekszy ilośc miejsc do parkowania dla samochodów i rowerów.
 
Autor: Mieszkaniec| Dodano: 08-09-2012 22:41
Czy teren ogrodu parafialnego jako otoczenie tzw.dzikiego ogrodu zasranego przez czarne ptactwo ważniejsze od ludu pracującego tez należy do tego tematu.
 
Autor: v2| Dodano: 06-09-2012 09:56
Kiedyś Marczewski podpisywał się literkami "MMM". Marczewski nigdy nie był intelektualnym herosem. Poziom niniejszych komentarzy jest na tak żenującym poziomie, że zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem Marczewski nie zasługuje na miano INTELEKTUALISTY
 
Autor: Ola| Dodano: 05-09-2012 20:21
Hm... dziwne. Padło pytanie, ale Echo nie chce odpowiedzieć, tylko odpisuje w dość niekulturalny sposób. Chyba, że ktoś podszywa się pod komentarze jako "redakcja".
 
Autor: MMM| Dodano: 03-09-2012 21:06
Pytanie było skierowane do redakcji Echa Turku. Czekam spokojnie. Czytelnicy też poczekają.
Autor: reakcja do MMM| Dodano: 04-09-2012 11:16
Oj, nic się lepiej nie zrobiło.Szukamy zestawu szarych komórek.Czytelnicy też szukają i życzymy zdrowia :-)
 
Autor: MMM| Dodano: 02-09-2012 23:45
Proszę zamieścić informacje dla czytelników ("gminnych podatników")ile gminy przeznaczają pieniędzy na Echo Turku!!! Proste pytanie?
Autor: do MMM| Dodano: 03-09-2012 18:17
lepiej już panu? Spieszymy z odpowiedzią milioniki trzy;-) I jak, dobrze?
 
Autor: redakcja| Dodano: 02-09-2012 23:17
A jednak coś panu odcięliśmy.Najmocniej przepraszam,ale dotąd nam się to nie zdarzyło.Cóż zawsze może być ten pierwszy raz,a przyzna pan,że przy pracy takie wypadki mogą się zdarzyć.Najgorsze,że nie posiadamy części zamiennych,bo zestaw szarych komórek jest trudnodostępny,a poza tym nasi czytelnicy nigdy tego nie potrzebowali(mamy mądrych czytelników!)Ale obiecujemy,że jak tylko pojawi się na rynku taki zestaw,to na właśny koszt (z tych 3 milionów,czy tam 800 tys. naszych zarobków zakupimy specjalnie dla pana:-)W ramach reklamacji oczywiście.No bo przypuszczalnie to jednak nasza wina,że coś się tam pomieszało w głowie. Proszę nie tracić z nami kontaktu:-) To konieczne dla pana rekonwalescencji
 
Autor: MMM| Dodano: 02-09-2012 11:09
Czy ET może przedstawić informacje o kwotach jakie burmistrzowie i wójtowie przeznaczają na promowanie samych siebie!!! Czy kwota 800 tysięcy złotych to właśnie taka wielkość. To trzeba ujawnić i powiedzieć obywatelom. Tajenie takich informacji to skandal!!!
 
Autor: MMM| Dodano: 01-09-2012 11:37
Autor: MMM| Dodano: 25-08-2012 16:06 Czy wiecie Państwo że Echo Turku kosztuje "gminnych podatników" 800 000 (osiemset tysięcy) co roku. Szok? Niech Redaktor Jarek odpowie w felietonie!!! Autor: redakcja| Dodano: 25-08-2012 20:26 O,widać powracamy.Echo Turku dementuje te nieprawdziwe informacje podawane przez MMM.Trzy miliony, zapomniał pan, o tym Smoku Wawelskim i Królewnie Śnieżce. Autor: MMM| Dodano: 26-08-2012 00:49 Szok? Niech Redaktor Jarek odpowie w felietonie!!! Autor: redakcja| Dodano: 26-08-2012 19:40 szok, żeby Karsnoludki i Królwena Śnieżka płącily na Echo. Toż to szok! Autor: MMM| Dodano: 27-08-2012 00:18 To są poważne odpowiedzi Redakcji ET. Gratuluję odpowiedzialności!!! Autor: red. ET| Dodano: 29-08-2012 17:41 Poważne odpowiedzi na poważne pytania :-)I gratulujemy rozumku Autor: MMM| Dodano: 01-09-2012 11:36 Tak właśnie ucina się dostęp obywateli do informacji!!! Gratuluję rozumku ET-rku.
Autor: redakcja ET| Dodano: 01-09-2012 22:23
Ależ tam, zaraz...niczego ci nie odcięliśmy (mam nadzieję).Obywatelu nasz drogi, skądże znowu - zgadzamy się z tobą w 100 proc. (o ile oczywiście sam ze sobą się zgadzasz)! I serdecznie pozdrawiamy obywaleta MMM. Redakcja ET
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »