31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Amnezja czy polowanie z nagonką?

Dodano dnia: 28-08-2012 00:21| Komentarzy: 48

Kulisy odejścia Niny Lipert z funkcji dyrektora Gimnazjum we Władysławowie

No i nadal nie wiemy, czy policjant dostał pałką czy też sam się uderzył – to dość trafne motto autorstwa radnego Mariana Bońki, który na ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy Władysławów w ten sposób skomentował głośną sprawę odejścia Niny Lipert, dyrektor miejscowego Gimnazjum. Postanowiliśmy pójść tropem słów radnego. Z dokumentów wyłania się obraz na pograniczu absurdu i społecznej schizofrenii. A wszytko w klimacie głębokiego zaniku pamięci przejawianego przez wójta. Słowem, bez sporej dawki lecytyny ani rusz.

Jak dyrektor Lipert rezygnowała ze stanowiska

Na początek kilka faktów. Oto 18 kwietnia dyrektor władysławowskiego Gimnazjum Nina Lipert informuje Radę Pedagogiczną szkoły, o rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Swój zamiar jednoznacznie potwierdza w wywiadzie udzielonym w Echo Turku. W przywołanym tekście podkreśla m. in., że jej rezygnacja związana jest z narastającym konfliktem z władzami gminy, a jej decyzja nie pozwoli na wciągnięcie placówki w ten szkodliwy proceder. Zaznaczając jednocześnie, że poczuwa się do obowiązku przygotowania szkoły do nowego roku i dlatego oficjalną rezygnację składa 30 maja. Czyli po uprzednim przygotowaniu wymaganych od niej prawem dokumentów kluczowych dla płynnego funkcjonowania placówki. Wójt Krzysztof Zając będący stroną konfliktu jak ognia publicznie unika wszelkich komentarzy.

Na amnezję najlepsza jest lecytyna

W tym kontekście na piątkowej sesji Rady Gminy przewodniczący Marek Szczeciński pyta wójta Krzysztofa Zająca, czy ten uruchomił procedurę odwołania Niny Lipert ze stanowiska. Wójt jednoznacznie odpowiada, że NIE! Możemy zakładać, że pan wójt jest przekonany o swojej racji. Jeśli tak, to jesteśmy z kolei pewni, że Krzysztof Zając winien rozpocząć kurację poprzez zażywanie sporych dawek lecytyny. I to pilnie!

Bo też za uzasadnieniem powyższej diagnozy stoi niemało argumentów. Weźmy choćby pismo z 8 lutego 2012r., które wójt Zając wystosował do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty...

Reszta  przedstawionych w tekście, który znajdą nasi Czytelnicy w najnowszym wydaniu Echa Turku nie pozostawia żadnych wątpliwości, wójt Zajac rozpoczał procedurę odwołania Niny Lipert. Niezrozumiała, szkodliwa wręcz, jest w tym wszystkim postawa kuratorium oświaty, szokować może też opinia na temat prawnych aspektów odwołania dyrektor szkoły, sporządzona przez Zbigniewa Sypniewskiego z WOKiSSu.

 

Komentarze

Autor: Ciekawy| Dodano: 05-09-2012 20:35
Amnezje urzędnicza? A od kiedy? Przed Ziemią Świętą czy po?
 
Autor: Radny| Dodano: 05-09-2012 20:31
Wójt nie kłamie, on ma amnezje
 
Autor: radny| Dodano: 05-09-2012 20:20
Tak, Tak, widziałem jak kłamię ten Wójt aż mu z uszów dym szedł.
 
Autor: Kawaler| Dodano: 05-09-2012 18:58
Jak siedzę na sesji i słucham wypowiedzi Wójta to aż zapiera mi dech w piersiach od tego próżnego bełkotu. Kto mi odpowie dlaczego Wójt tyle kłamie?
Autor: mieszkaniec| Dodano: 05-09-2012 20:26
kawaler, dobrze mówisz jak na sesji siedzisz, bo ty tylko to umiesz robić i brać pieniądze.Panie Wójcie kija i tyko gnać to hultajstwo.
Autor: Kawaler| Dodano: 05-09-2012 20:33
Jestem obrońca wiary!
 
Autor: rodzic| Dodano: 05-09-2012 17:23
Jak szedłem na spotkania rodziców to nie dało się słuchać dłużej tej kaleczonej polszczyzny! Kto mi odpowie dlaczego ta kobieta tyle zła wyrządziła w swoim otoczeniu?
Autor: ghg| Dodano: 05-09-2012 20:24
I tu się jawi nam prawdziwa postać "historyka doktora" który swoim poziomem intelektualnym jakoś nie przewyższa ludzi o mentalności mechanika samochodowego
 
Autor: wiesio| Dodano: 05-09-2012 08:07
Co jest? Hasło wam się nie podoba? A co, mieli napisać SZKOŁĘ ZOSTAW WE WSPOMNIENIACH?
 
Autor: wyborca| Dodano: 04-09-2012 22:55
Historia nie oceni pełne "sukcesów" rządzenie Zająca, nie dorasta on do oceny historycznej ani jego 'szara eminencja" To mieszkańcy gminy ocenią jego "wielkie osiągnięcia" szczególnie doprowadzenie gminy do ruiny, o polityce prorodzinnej już nie wspomnę
 
Autor: Doris| Dodano: 04-09-2012 22:14
Poziom tej dyskusji obrazuje poziom władysławowskich pupili Krzysztofa, naprawdę myślicie że zjedliście wyszstkie rozumy i wszystko wam wolno? chyba zapomnieliście o jszecze jednym motcie"wszystko przemija" i "oceni was historia" chyba ze będzie to znajomy nam wszystkim historyk;)
 
Autor: do abc| Dodano: 04-09-2012 16:11
Prawdzie polonistki w tej szkole drżą o etaty albo są na wylocie a takie pseudo... roszczą sobie wielkie prawa!
 
Autor: abc| Dodano: 04-09-2012 11:10
Rozpoczęcie roku szkolnego, przemawia magister Pani Dyrektor, magister Wójt Krzysztof Zając na tle pięknego motto WAKACJE ZOSTAW W WSPOMNIENIACH Mamy nowy wzór poprawnej polszczyzny. Jacy są magistrowie taka polszczyzna
Autor: do abc| Dodano: 04-09-2012 16:09
Mamy polonistki w szkole i co? Jakie polonistki takie hasła.
 
Autor: Mieszkaniec gminy| Dodano: 04-09-2012 08:37
Tez byłem w szkole Jest w szkole cudownie, w każdej klasie wisi krzyż, sala katechetyczna przepiękna. Przy wejściu portret Patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego
Autor: jaś| Dodano: 04-09-2012 16:04
I nawet Caritas szkolny ma swoją opiekunkę...
 
Autor: mieszkaniec gminy| Dodano: 04-09-2012 07:45
Byłem kiedyś w budynku gimnazjum i w klasach nie ma godła naszego kraju... To trzeba uzupełnić- taka moja prośba :)
 
Autor: Anna Maria| Dodano: 03-09-2012 22:05
Krysia siedzi przy komputerze i wypisuje 'jaś, 'rodzic', 'Krystyna' 'Teresa' Krysiu, uważaj komputer Ci się przegrzewa osiągnie bardzo wysokiej temperatury i Ty wraz z nim. Lepiej napisz sto razy ANULKA JEST NAJ NAJ Przy okazji może sama w to uwierzysz
 
Autor: jaś| Dodano: 03-09-2012 21:19
Ale nie kaleczy polszczyzny.
 
Autor: rodzic| Dodano: 03-09-2012 21:11
Bardzo pięknie powiedziała pani nowa dyrektor na rozpoczęciu roku szkolnego.Widać, że jest to miła i mądra osoba.Uważam że to był dobry wybór.
 
«poprzednia 1 2 3 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »