06 Sierpień 2020 imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Proces Krystiana Ś. - zeznawali kolejni świadkowie

Dodano dnia: 23-07-2012 22:25| Komentarzy: 0

Pomimo urlopowego terminu, w zeszły wtorek, udało się przesłuchać kilkunastu świadków w sprawie Krystiana Ś. Na rozprawie, po roku i czterech miesiącach, szczegóły, które jeszcze pamiętają próbowali przywoływać m.in. najbliżsi ofiary. Zeznania złożyli także świadkowie wydarzeń tuż po zajściu na Kaliskiej.

Jako pierwsze przed obliczem sądu stanęły siostrzenica i córka śmiertelnie potrąconego 55-latka. Opowiadały o feralnym dniu tragedii, w którym Jerzy C. wraz z sąsiadką udał się do urzędu skarbowego.  -Czy po tym zdarzeniu ze strony sprawców tego oskarżenia był jakiś gest czy próba kontaktu ?- pytał oskarżyciel. Bliscy ofiary zaprzeczyli. Z kolei adwokaci oskarżonego starali się dociec czy leki przyjmowane przez Jerzego C. mogły mieć wpływ na jego szybkość poruszania się i koordynację. Odpowiedź na to pytanie było przeczące tak jak i na to czy miał wadę wzroku. Przypomnijmy, że turokwianin został potrącony na przejściu dla pieszych. Pełnomocnicy Krystiana Ś., próbowali także dowiedzieć się więcej o relacjach Jerzego C. z bliskimi.

Ze swojego punktu widzenia, zdarzenia po przyjeździe na miejsce, przywoływali także członkowie zespołu pogotowia – lekarz, kierowca, ratownik i pielęgniarka. Lekarz Jarosław B. na miejscu tragedii nie zaobserwował oznak życia leżącego mężczyzny. Stwierdził rozległy uraz w obrębie uda, miednicy i znaczny uraz głowy. Mężczyzna nie miał pulsu i oddechu. Potem zespół opatrzył w karetce kierowcę zielonego nissana (Rafał T. zeznawał na rozprawie tydzień wcześniej). Lekarz przywołał opowiedzianą mu przez Rafała T. w trakcie opatrywania w karetce wersję wydarzeń. Już wtedy, będąc w stanie „silnego pobudzenia”, kierowca nissana mówił, że: -To czarne audi TT uderzyło w przechodnia, podbijając go do góry, a on starając się nie uderzyć go ponownie skręcił gwałtownie w lewo uderzając w latarnię. Kierunek w jakim znajdowało się auto jak i sytuacja, którą zastaliśmy na miejscu wypadku potwierdzało to co mówił mężczyzna – zeznał lekarz.

Relację z drugiego przesłuchania świadków przed sądem przeczytasz w  najnowszym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »