13 Lipiec 2020 imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Właściciele zza granicy nie widzą problemu

Dodano dnia: 28-02-2011 18:33| Komentarzy: 0

Gdzie dwóch się bije, tam zazwyczaj ktoś korzysta, ale też ktoś traci. W sporze rodzinnym w gminie Uniejów niestety najbardziej cierpią zwierzęta. Dwa psy, z których jeden przywiązany jest do budy krótkim łańcuchem, pozostały bez opieki, kiedy właściciele bez najmniejszych skrupułów przed kilkoma laty wyjechali za granicę. Odpowiedzialnością za los czworonogów obarczyli schorowanego seniora rodziny, a kiedy ten zaniemógł, zajmowała się nimi jego córka. –Nie jestem w stanie ich codziennie karmić, bo nie dość, że muszę opiekować się ojcem, którego wzięłam do siebie, to jeszcze nikt mi za to nie odda pieniędzy – mówi mieszkająca kilka kilometrów dalej kobieta.

Słuchy o dramacie dwóch psów z Człopów dotarły do redakcji Echa Turku jeszcze w tamtym roku. Mieszkający we wsi narzekali, że od dłuższego już czasu nikt nie zajmuje się pozostawionymi na jednym z podwórek czworonogami. Jak donosili, właściciele posesji przed kilkoma laty wyjechali do Anglii. W domu pozostał starszy człowiek. –To on zapisał ziemię i dom swojemu synowi, a kiedy ten zmarł przeszła ona w ręce synowej i wnuczek – opowiadają zbulwersowani sąsiedzi. Mimo darowizny, którą otrzymali, nie poczuli się do odpowiedzialności za dziadka, tylko wyjechali za granicę. Starszym panem opiekowała się za to mieszkająca kilka kilometrów dalej córka. Codziennie na rowerze przemierzała dystans pomiędzy swoim domem, a Człopami. –Musiałam dzielić obowiązki na dwie rodziny. Ojcu gotowałam, prałam i sprzątałam, a w moim też nikt za mnie tego nie robił – mówi. Przy okazji karmiła też dwa psy.
Jesienią ubiegłego roku senior rodziny dostał kolejnego udaru. Opieka nad nim stała się na tyle trudna, bo nie wstawał już z łóżka, że córka postanowiła zabrać go do siebie. Na posesji zostały jednak dwa psy. -Nie zastanawiając się woziłam im karmę, bo uważałam, że tak trzeba. Jednak to za dużo obowiązków. Ja też mam psy, które muszę oporządzić i nikt mi w tym nie pomaga – żali się. Z tego co się dowiedzieliśmy, właściciele działki, a tym samym i psów, nawet jej o to nie poprosili.
Tym bardziej, że matka z córką, przynajmniej dwa razy do roku, przyjeżdżają do rodzinnej miejscowości. Ostatni raz były w Człopach ubiegłej jesieni. -Odwiedzały sąsiadów, były nawet na swojej posesji, jednak nawet do głowy im nie przyszło, by rozwiązać problem pozostawionych zwierząt – opowiadają mieszkańcy.
Los psów nie jest im obojętny, co rusz ktoś podrzuca im coś do jedzenia. Jak opowiadał jeden z sąsiadów, słyszał że karmienia podjął się mieszkający kilka domów dalej mężczyzna, jednak nikt nie widział, by to robił. Za to, litując się nad psami, codziennie kilka kilometrów przychodził do nich starszy człowiek. -Sam żyję ze skromnej renty i nie mam pieniędzy, by regularnie żywić dwa zwierzaki, choć jest mi ich bardzo żal – mówi.
Marznące i wygłodniałe psy leżały też na sercu sołtysowi. Jednego nawet wziął do siebie, ale ten z przyzwyczajenia uciekał i wracał do domu. Tym sposobem całą zimę dwa „bezpańskie”, choć mające właścicieli psy, spędziły w prowizorycznej budzie.
Wydaje się, że rozwiązanie sprawy nie jest tak trudne. Wystarczy odrobina dobrej woli ze strony gminnych urzędników, by znalazły ciepły kąt w przytulisku dla zwierząt. Oczywiście kosztami należałoby obciążyć właścicieli, bo przecież oni ponoszą całą odpowiedzialność za swoich pupili. ił, box

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »