31 Maj 2020 imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

A tak źle rokowali...

Dodano dnia: 02-07-2012 23:54| Komentarzy: 3

„Klapa oświatowa, mizerny wynik, poniżej wszelkich średnich” - tak alarmistycznie pisaliśmy na tych lamach w roku 2009 o kiepskim wówczas wyniku sprawdzianu ówczesnych szóstoklasistów. A okazało się, że w zupełnie odmiennych nastrojach podsumowujemy wyniki tego samego rocznika, który w tym roku zdawał egzamin na zakończenie gimnazjum

Okazało się bowiem, że dostając pod opiekę rocznik o mocno przeciętnym potencjale nauczyciele gimnazjalni potrafili uzyskać nader przyzwoite wyniki. No może za wyjątkiem angielskiego na poziomie rozszerzonym.

A tak źle rokowali

Przed trzema laty młodzież z rocznika 1996 zdawała sprawdzian dla szóstoklasistów. I trzeba powiedzieć, że uzyskany wówczas przez przedstawicieli tego rocznika akurat w powiecie tureckim nie mógł napawać zbytnim optymizmem. Mówiąc zaś wprost, wydawało się, że jest to u nas rocznik dość kiepski. Bowiem średnia powiatu była na skromniutkim poziomie 21,13 pkt, co plasowało nasz powiat na 17-19 miejscu wśród 31 powiatów ziemskich województwa wielkopolskiego. Co gorsza, uzyskana wtedy średnia mocno odbiegała od średniego wyniku  Wielkopolski, który wyniósł wówczas 21,90 pkt. Nie mówiąc już o średniej krajowej na poziomie 22,60 pkt. Co oznaczało, że prawie półtora punktu nasz powiat odbiegał od tego ostatniego wyniku. Słowem, wiele wskazywało, że do gimnazjów w powiecie poszedł rocznik przygotowany raczej kiepsko. W każdym bądź razie poniżej wszelkich przeciętnych.

I oto po trzech latach ten sam liczący 1003 uczniów rocznik pisał w 13 szkołach gimnazjalnych  powiatu tureckim egzamin podsumowujący efekty nauczania na tym poziomie. Od razu wypada też zaznaczyć, że akurat na ten rocznik przypada ogromna zmiana samej formuły egzaminu. Do tej pory bowiem absolwenci gimnazjów pisali egzamin złożony z trzech części – humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. Ale w tym ostatnim przypadku jego wynik nie był brany pod uwagę przy naborze do szkół średnich. W tym roku po raz pierwszy egzamin gimnazjalny składał się aż z sześciu części: historyczno-społecznej, z języka polskiego, przyrodoznawstwa, matematyki, języka obcego na poziomie podstawowym i na poziomie rozszerzonym. Dodajmy, że wyniki z wszystkich tych części będą brane pod uwagę przy naborze do szkół typu średniego.

Poza angielskim znaczna poprawa

Jak zatem nasz powiat wypada na tle Wielkopolski? I tak z historii, polskiego i z części przyrodniczej średnia powiatu jest powyżej średniej wojewódzkiej.

Więcej w aktualnym wydaniu Echa Turku

 

Komentarze

Autor: Widzę manipulację| Dodano: 17-07-2012 11:12
Pan redaktor zmanipulował wynikami. Tam, gdzie mu wygodnie to zauważa, że gimnazjum OHP miało bardzo słabe wyniki, które zaniżały średnią miasta, ale jak mu wygodnie, to już tego faktu nie widzi. Należałoby podejść uczciwiej do tego.
 
Autor: wacek| Dodano: 07-07-2012 10:02
Marna analiza niegodna tak znamienitego redaktora
 
Autor: mama| Dodano: 05-07-2012 08:52
Nie zgadzam się z Panem redaktorem, otóź szóstoklasiści to uczniowie którym po pierwsze nie zależy na dobrym liceum czy dobrej klasie w liceum, podchodzą do niego raczej na luzie. Popełaniają liczne błędy, nie potrafią jeszcze logicznie myśleć bo oni dopiero się tego będą uczyć. Najczęściej wiedza czy umiejętności w sp są dopiero wypracowywane a poza tym wystarczy kilku uczniów bardzo słabych którzy otrzymają poniżej 10 pkt i koniec nawet Ci lepsi nie pomogą.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »