Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1197 opinii)
4%

pokaż wszystkie »

Laur pierwszeństwa dla gospodarzy

Dodano dnia: 28-02-2011 18:25| Komentarzy: 0

Pierwszy weekend lutego w gminie Brudzew upłynął pod znakiem futbolu, przygotowano tam bowiem kolejną już Gminną Edycję Halowej Piłki Nożnej. Turniej odbył się 5-6 lutego w Szkole Podstawowej Galewie. Zwycięzcami została drużyna Galew Team.

Na początku wszystkie zgłoszone drużyny podzielono na dwie grupy: „A”: Krwony, Brudzew United, Żubr Koźmin, Olimpia, Galaktyczni, Brudzew i „B”: Galew Team, Janiszew, Brudzew Lech, Galew i Warka Brudzyń. Turniej odbywał się według zasady „każdy z każdym”, mecze składały się z dwóch części po 7 minut. Podczas eliminacji zawodnicy pokazali na co ich stać, z grupy „A” udało się wyjść drużynom: Krwony (baraż), Galaktyczni i Brudzew, z „B”: Galew Team (baraż), Galew i Warka Brudzyń. Po zakończeniu pierwszej fazy rozpoczęły się mecze finałowe i gra o wszystko, tu już nikt nie chciał przegrać i podarować choćby jednej bramki. Poprzeczka została ustawiona wysoko.
Przebieg meczy finałowych był następujący:
Galaktyczni - Brudzyń Warka 6:2 – Galaktyczni zachwycili w tym meczu swoją grą wszystkich kibiców przybyłych na turniej. Kibice Warki Brudzyń mocno zawiedzeni obejrzeli tylko dwa gole na otarcie łez.
Galew – Brudzyń 6:7 – tu padło dużo bramek, bliska zwycięstwa była drużyna z Galewa, która prowadziła do przerwy trzema bramkami 4:1. Druga połowa przebiegała spokojnie, aż do 90 minuty kiedy to drużyna z Brudzynia objęła prowadzenie i wygrała mecz.
Galaktyczni – Galew 4:4 – mecz toczył się w spokojnym tempie, przy wyniku 3:4 drużyna z Galewa już cieszyła się zwycięstwem. Do końca meczu pozostały sekundy... kiedy, ku zaskoczeniu wszystkich, w ostatniej chwili padła bramka remisowa.
Brudzyń – (baraż) Galew Team 4:4 – w pierwszym meczu barażowym faworytem była drużyna Galew Team. Mimo pięknych akcji drużyny z Galewa i przewagi 4 bramek, zawodnicy z Brudzynia zdołali odrobić straty w drugiej połowie meczu i doprowadzić do remisu.
Galaktyczni – Brudzew 11:3 – w tym meczu widać było jakby zawodnicy z Brudzewa opadli z sił, zagrali słabo pierwszą połowę, w której przegrywali 5:1. Druga część potwierdziła ich zmęczenie… mecz zakończył się wynikiem 11:3.
Galew – (baraż) Galew Team 1:7 – w drugim barażu drużyna Galew Team od razu rzuciła się do ataku i to przyniosło oczekiwany efekt. Już w trzydziestej sekundzie udało im się objąć prowadzenie po znakomitej akcji dwóch czołowych napastników. Do przerwy drużyna Galew Team prowadziła już 0:5. W drugiej połowie drużyna z Galewa zdołała strzelić w końcówce jedną „honorową” bramkę.
Brudzew – Brudzyń Warka 2:8 – w meczu Brudzewa z Brudzyniem Warka nastąpił niespodziewany obrót. Drużyna z Brudzewa w zadziwiająco szybkim czasie objęła prowadzenie i prowadziła 2:0, jednak zawodnicy z Warki Brudzyń zdążyli w porę zareagować, odrobić straty a do tego ostatecznie wygrać mecz.
Galaktyczni – (baraż) Galew Team 4:6 – podczas meczu walka była wyrównana, obie drużyny zaciekle atakowały. Do ostatnich minut był remis 4:4 i wszyscy kibice byli pewni, że tak zakończy się to spotkanie. Trener drużyny Galew Team postanowił postawić wszystko na jedną kartę i w ostatnich minutach wprowadził dodatkowego zawodnika, ten ruch pomógł drużynie Galew Team zdobyć dodatkowe 2 bramki i wygrać mecz.
Galew – Brudzew 5:0 – w przedostatnim meczu Galew pokonał drużynę z Brudzewa. Był to już jednak słaby mecz, w którym widać było, że obydwie drużyny były już zmęczone.
Brudzew – (baraż) Galew Team 0:9 – w ostatnim meczu Galew Team rozgromił drużynę z Brudzewa. Kibice Galewa szaleli na trybunach krzycząc głośno: „Galew” „Galew”, co doprowadziło drużynę Galewa do zwycięstwa.
Ostateczna tabela ukształtowała się następująco: I – GALEW TEAM, II – GALAKTYCZNI, III –BRUDZYŃ WARKA, IV – GALEW, V – BRUDZEW, VI – KRWONY.
Wyróżnienia otrzymali też najlepszy zawodnik – Radosław Goszczko (Galaktyczni) i najlepszy bramkarz – Jakub Szfoni (Galew).
Przyznano nagrody za pierwsze 6 miejsc. Były to puchary, pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez organizatorów: Gminny Klub Sportowy „Kasztelania” i samorządowców gminnych: wójta Cezarego Krasowskiego i sekretarza Piotra Nowaczyka. Opiekunami turnieju byli przewodniczący rady Tomasz Kiciński i wiceprzewodniczący Kazimierz Wdowiński i Jarosław Chamera oraz radny powiatowy Władysław Karski, który także komentował rozgrywane mecze.
Mecze sędziowali Grzegorz Pietrzak oraz Zbigniew Zieliński.
Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorowi SP Galew, Janowi Szafrańskiemu za udostępnienie sali i pomoc w organizacji turnieju. boxa