09 Sierpień 2020 imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Panie Burmistrzu czas się obudzić !!!

Dodano dnia: 27-06-2012 15:46| Komentarzy: 13

Po ostatniej sesji Rady Miejskiej Turku jestem – no właśnie jak określić mój stan, po tym co usłyszałem z ust Burmistrza Czapli? Jestem Zszokowany? Zażenowany? Oburzony? Zaniepokojony? Przerażony?-pisze Kryspian Pawlic

 

W poniższych akapitach postaram się to ustalić. Ale po kolei.

Sesja ta była sesją „absolutoryjną” - oznacza to z grubsza, że burmistrz Turku Zdzisław Czapla składał sprawozdanie ze swojej działalności za rok 2011, a radni w głosowaniu podejmowali decyzje czy udzielić mu absolutorium za zeszły rok.

Burmistrz mówiąc o swojej działalności w 2011 r zaczął roztaczać wizje Turku jakby krainy mlekiem i miodem płynącej. Porównywał nas z takimi miastami, jak np. Kalisz i w tym porównaniu wypadaliśmy lepiej !!! Nie wierzyłem własnym uszom i oczom – że burmistrz - osoba w której rękach spoczywa los naszego miasta opowiada takie rzeczy !!!

Przecież każdy mieszkaniec Turku widzi co się dzieje dookoła niego. Turek zamiast się rozwijać, zwija się (co słusznie podkreślił radny Tomasz Kwaśny – reprezentujący Stowarzyszenie Teraz Turek ). Z miasta przemysłowego – takiego mini okręgu przemysłowego - stajemy się powoli miastem emerytów i bezrobotnych. Nie ma już Tkacza, Zakładów Przemysłu Owocowo-Warzywnego, „Zegarów” i wielu innych zakładów. Miranda (jeśli chodzi o wielkość zatrudnienia) jest już tylko własnym cieniem, los Kopalni Adamów jest zagrożony, a dalsze istnienie PKS wydaje się być już przesądzone.

Co mamy w zamian? Jedną, dosłownie jedną, nową firmę w Tureckiej Strefie Inwestycyjnej, która ma zatrudnić kilkanaście osób !!!

Cały list w aktualnym wydaniu drukowanym Echa Turku

 

Komentarze

Autor: wera| Dodano: 16-07-2012 16:35
Panie Sz-Pawlic czas isc spac!!!
 
Autor: Turkowianin| Dodano: 11-07-2012 23:20
LIPA na Szkolnej. Panie Zdzichu . Nie Ty ją poadzileś ani Twój Dziad , Patrząc na cięcia ,gdzie jest zly ślad?.Ten Dupek Pan ,,M,, kupil tanio plac byl przetarg? Mial sprzątać liście ,zrobil to.Przeklinam Go .PObudowal dom ,oszukal Wlodka K. -4 metry od granicy Gdzie prawo dla policjanta jak się ma
 
Autor: kk| Dodano: 11-07-2012 19:06
Zgadzam się z diagnozą p. Pawlica. Wiele komentarzy wywołuje ten autor ? Widocznie jest dla kogoś zagrożeniem ! Miasto ZWIJA SIĘ - ewidentnie i ten kto tego nie zauważa jest najzwyklejszym ignorantem. Czapla juz powinien zmykać na emeryturę ! Czas na zmianę pokolenia ! Pawlic na Burmistrza !
 
Autor: az| Dodano: 09-07-2012 10:46
No cóż panie Pawlic - wymyśleć to nic do tej pory (podobnie jak i panskiemu guru -Rychowi B. ) się do tej pory nie udało. Gdyby nie możliwość ciągłego protestowania to nikt o pańskim istnieniu by nie wiedział :)
 
Autor: Dziwaczka| Dodano: 08-07-2012 16:53
Lekarz.Gdzie jest lekarz?
 
Autor: kaczka| Dodano: 04-07-2012 15:50
Jestem Zszokowany? Zażenowany? Oburzony? Zaniepokojony? Przerażony?-pisze Kryspian Pawlic.A tak wogóle to dobrze sie pan czuje ???
 
Autor: ev| Dodano: 28-06-2012 11:35
a było zacisnąć zęby i dalej siedzieć w PiSie czekając na zmiany ... Teraz będzie kłopot bo skąd tu wystartować ? z PO ? kórego prawie nie ma nie da rady, z SP ? nie przekroczy progu, z SLD ?
Autor: rp| Dodano: 28-06-2012 12:43
Cóż za troska o Platformę, która spokojnie wprowadzi do następnej rady miasta 6-9 radnych. Zgodzę się tylko z jednym, że K. Pawlic wstępu na listy PO nie dostąpi.
Autor: gg| Dodano: 28-06-2012 15:43
Gratuluję optymizmu. Jednak po analizie listy kandydatów PO na miejsca w radzie miejskiej i powiatu, nie byłbym taki pewien czy nie dostąpi - wygląda na to, że przyjmują wszystkich.
Autor: ko| Dodano: 28-06-2012 18:03
Przesadzasz gg ale fakt, że łapanka była we wszystkich komitetach wyborczych. Wszyscy by zapełnić listy brali każdego kto się ruszał ;-)) Za 2 lata o tyle to ulegnie zmianie, że Platforma wyciągnęła z tego wnioski oraz druga sprawa, że zmieniła się ordynacja wyborcza. Będą okręgi jednomandatowe.
 
Autor: os| Dodano: 27-06-2012 20:42
Bzdury autorze.Czas pojechać nad morze
 
Autor: dt| Dodano: 27-06-2012 20:39
Pan Pawlic czy Pan Paw?
 
Autor: ds| Dodano: 27-06-2012 20:18
Mam wrażenie,że Pawlic został rozmrożony po 100 letnim pobycie w lodowcu. Widzi zwijający sie Turek. Po "zegarach" 200 osobowych jest 1500 osób zatrudniające Profi, po Tkaczu jest zakład o swiatowego potentata (drugi na swiecie pod względem produkcji guzików), dzisiejsza Miranda produkuje wiecej niż jej 6 krotnie wieksza poprzedniczka (ach ta technika). Jedyną nowinka z "analitycznego" listu Pawlica jest informacja, że po PISie, PJN, Solidarnej Polsce jest teraz w ugrupowaniu "Teraz Turek jest najważniejszy do wynajecia". I to wszystko w ciągu jednego roku.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »