16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Oczekiwał zderzenia dwóch światów

Dodano dnia: 12-06-2012 15:26| Komentarzy: 0

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego, przygotowuje Strategię Rozwoju Gminy Uniejów na lata 2012-2020. Pierwsze efekty swoich prac jej specjaliści przedstawili uniejowskim radnym. Nie wywołały euforii. Usłyszeli to, co doskonale wiedzą oraz stereotypowe hasła. Burmistrz Józef Kaczmarek dał autorom strategii, którzy wyraźnie nie nadążali za jego tokiem myślenia, wskazówki w nadziei na bardziej kreatywną pracę.

 

Przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego przyjechali do Uniejowa, by tamtejszym samorządowcom przedstawić pierwsze efekty swoich prac nad „Strategią Rozwoju Gminy Uniejów na lata 2012-2020”. Towarzyszyło im dwoje specjalistów firmy konsultingowej, jak ją przedstawiono „najlepszej na świecie”. Na początek omówiono dobre strony gminy Uniejów. Zaliczono do nich: wody termalne, czyste środowisko, bliskość autostrady, sprawny zarząd gminy i co ciekawe - dobrze rozwiniętą sieć ochotniczych straży pożarnych. Za słabe strony uznano: starzejące się społeczeństwo, bezrobocie, słabo rozwiniętą komunikację publiczną, brak szkół ponadgimnazjalnych, niedokończone inwestycje, brak zrównoważonego rozwoju gminy, niewłaściwą gospodarkę odpadami i brak ducha przedsiębiorczości w społeczeństwie.

więcej w 24 numerze Echa Turku...

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »