06 Lipiec 2020 imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Występy powiatowego duetu

Dodano dnia: 12-06-2012 00:00| Komentarzy: 5

Eksperyment w postaci koalicji rządzącej powiatem jaki nam zafundowano przynosi szkody samorządności - pisze do Echa Ryszard Bartosik. Prócz strat finansowych i nieudolności jesteśmy świadkami niebywałej arogancji władzy podpartej obłudą i hipokryzją. Pewne wydarzenia i sesja Rady Powiatu Tureckiego niestety pozwalają na powyższe stwierdzenia. Nie można bowiem przemilczać, a tym bardziej tolerować, ostatnich występów prymitywnego duetu Władysław Karski - Anita Dzieciątkowska-Pieścik

 Spotkanie związkowców z „władzami powiatu”

Jak informują media wicestarosta Władysław Karski i członkini Zarządu Anita Dzieciątkowska-Pieścik (akurat ten duet ostatnio rządzi w powiecie), spotkali się ze związkowcami KWB Adamów. Z przekazu w mediach dowiadujemy się że: „Obecni na spotkaniu reprezentanci samorządu powiatowego zapewnili członków kopalnianych związków zawodowych o poparciu ich działań. Władze powiatu mają świadomość, że Kopalnia KWB „Adamów” i elektrownia należą do najważniejszych podmiotów gospodarczych powiatu tureckiego. W związku z tym zadeklarowały pomoc związkowcom w organizacji dalszych spotkań z przedstawicielami władz wojewódzkich lub ministerialnych.”

Tak się składa, że wicestarosta Władysław Karski i członkini Zarządu Anita Dzieciątkowska-Pieścik kandydowali do samorządu powiatowego z list Platformy Obywatelskiej i spoczywa na nich polityczna odpowiedzialność za to, co dzieje się z naszą kopalnią. Bo jeśli ktoś startuje z list danej partii, to popiera w całej rozciągłości jej program i działania. W naszym przypadku decyzje realizowane w kwestiach kopalnianych były podejmowane przez PO i jej polityków, a lokalnie wspierane przez działaczy PO z Turku, którzy dziś nie mają prawa mówić, że zależy im na górnikach i ich losie. Zachowanie tych państwa to zwyczajne kpiny w obliczu haseł wyborczych, jakie serwowali mieszkańcom jeszcze w 2010 roku. „Ściągajmy inwestorów, zaufajcie nam będziecie mieli lepsze życie” tak właśnie wołali z plakatów miedzy innymi Władysław Karski i Anita Dzieciątkowska-Pieścik. A wyszło tak, że lepsze życie po wyborach mają wicestarosta i owa członkini.

Dlaczego ET, używając obu rąk, podpisuje się przynajmniej pod ostatnimm akapitem listu R. Bartosika? I dlaczego dedykujemy ten fragment równiez burmistrzowi Czapli?-Przeczytasz już we wtorek w ET papierowym

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 23-06-2020 18:05
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 19-06-2020 10:33
cialis for sale
 
Autor: do az| Dodano: 20-06-2012 17:06
jakoś nie pałam specjalnie miłością do Rycha ale w tym temacie - hasła wyborcze trafił w 10 kę. Wielu ludzi pamięta te hasła o których pisze.
 
Autor: az| Dodano: 14-06-2012 10:23
I tak sobie myślę : nasz ulibiony Rychu B. naczytał się tych przedwybirczych obiecanek duetu Anito-Korundowego , przejął się nimi, głosował na nich a teraz poczuł się zdradzony :) Bo jeśli było inaczej to o co mu chodzi ?
 
Autor: tam| Dodano: 12-06-2012 14:53
Gdzie Krym ,gdzie Rzym
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 84

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »