13 Lipiec 2020 imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Potrzebna debata, szkoda, że nad pustym workiem

Dodano dnia: 05-06-2012 00:00| Komentarzy: 10

Najciekawsza sesja w dziejach Rady Powiatu

–Mieszkańcy Zdrojek zostali w roku wyborczym dwa razy nabrani. Po prostu oszukaliście tych mieszkańców - mówił podczas sesji Rady Powiatu Andrzej Wojtkowiak, zwracajać się do opozycji, która w poprzedniej kadencji unieważniła przetarg na dokumentację budowy tej droigi. -To są bezczelne oszczerstwa – rzucił z pełną ekspresją radny Roman Rybacki, zwracając się do przewodniczącego Cichego o położeniu kresu takiej retoryce. W odpowiedzi słysząc: –Pan jest za wrażliwy.

 

Czwartkową, 31 maja, sesję Rady Powiatu Tureckiego można uznać za jedną z najciekawszych w dotychczasowej, bez mała czternastoletniej historii tego gremium. A to za sprawą burzliwej debaty nad tak pilną i merytoryczną sprawą jak drogi powiatowe. Tym samym nadano prawdziwy sens pojęciu polityka, którego jedną z konstytutywnych cech jest kierowanie strumieniem publicznych pieniędzy

Do tej pory nader rzadko na sesjach Rady Powiatu spierano się o rzeczy istotne i sensowne. To prawda znana nie tylko w naszym regionie. Dlatego warto pozytywnie odnotować czwartkową dyskusję na temat dróg powiatowych. A mówiąc bardziej konkretnie, była to debata na temat zakresu i kolejności planów inwestycyjnych w tym właśnie obszarze. I bardzo dobrze się stało, że spierano się o to jakby jednocześnie w dwóch punktach porządku obrad. Pierwszy dotyczył projektu zmian w budżecie powiatu. Wraz z nim musiała stanąć głośna już sprawa Zdrojek Lewych. A w zasadzie ten drugi przypadek dotyczył petycji mieszkańców w tej kwestii.

 

Dlaczego radni opozycji zgłosili liczne wątpliwości odnośnie wyasygnowania z budżetu 120 tys. złotych na dokumentację przebudowy drogi Koło-Brudzyń-Brudzew? I dlaczego mieszkańcy Zdrojek mogą być zadowoleni, ale użytkownicy innych powiatowych dróg, to już nie bardzo? Czytaj w najnowszym wydaniu ET

 

Komentarze

Autor: szaKCPGB| Dodano: 04-07-2012 15:44
Ale po sesji pan andrzej skalal sie przed panem romanem i go telefonicznie przeprosil.Andrzej rżniesz bohatera na sesji to nie rob ze strachu .... po.
 
Autor: edek| Dodano: 06-06-2012 22:57
Dziwię się panu redaktorowi ,że dotychczas nie przedstawił pogłębionej analizy wyników szkół w naszym powiecie. Do roboty
 
Autor: jan| Dodano: 06-06-2012 21:22
Pan Andrzej umie sobie kadzić w necie brawo, szkoda że nic wiecej nie potrafi
 
Autor: do zaskoczonej| Dodano: 06-06-2012 21:20
ciesz się że pozbyliście się bałwana
 
Autor: zaskoczona| Dodano: 05-06-2012 22:17
kurcze, ten A. Wojtkowiak, to jednak ma charakter i odwagę.I nie chowa się za spódnicą starosty,jak inni... szkoda, że go w gminie Turek już nie ma..
Autor: zaskoczony zaskoczoną| Dodano: 07-06-2012 11:18
Przecież to zacietrzewiony prostak
 
Autor: klk| Dodano: 05-06-2012 18:46
lewica wraca do władzy w turku nie zatrzyma tego juz ani ts ani pis ani po. a burmistrz mekarski niech nadal sie uśmiecha od ucha do ucha ... nic to.
Autor: buaha| Dodano: 05-06-2012 23:16
buaha buaha buaha
 
Autor: licealista z mala maturą| Dodano: 05-06-2012 15:35
Myślę że to ostatnia kadencja tego Pana z Banku . Nic nowego od początku nie wnosi dla dobra miasta i ludzi cieżko pracujących Podobnie bylo z tym Panem z Licum z Tadeusza ,no wreszcie coś się w Turku rusza
 
Autor: janek| Dodano: 05-06-2012 15:28
Brawo Panie Andrzeju. prawda w oczy kole. Pana Rybackiego i ts. ale fakt jest taki ze nabrali mieszkańców. A czlonkiem zarzadu był Pan kranc w tym czasie.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »