04 Lipiec 2020 imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Biblioteka w formalinie burmistrza Czapli

Dodano dnia: 22-05-2012 00:00| Komentarzy: 13

Niejednego czytelnika zdziwić może poświęcenie aż tyle uwagi tej tak niewiele znaczącej w wymiarze finansowym sprawie. Jednak jak poniżej postaramy się dowieść w problemie 21 tysiącach złotych odzwierciedla znacznie poważniejszy problem, z którym boryka się Turek.

To unoszący się nad miastem duch zaskorupiałego w konserwatyzmie myślenia. Co gorsza, strojącego się w szatki rzekomej nowoczesności. A to najzwyczajniejszy w świecie etatyzm rodem z całkiem innej epoki.

Historia z brodą, czyli dzieje pewnej publikacji

Do czwartkowej sesji Rady Miejskiej można było odnieść wrażenie, że przez zamilczenie umarła śmiercią naturalną publiczna debata nad kondycją turkowskiej biblioteki, toczącej się burzliwie jeszcze przed kilku miesiącami. Z racji jednak, że jest to problem nabrzmiały, a nie tylko jakiś wydumany temat ogórkowej natury wystarczyła całkiem drobna sprawa, by sprawa biblioteki znów pojawiła się w obszarze publicznym.

Ale do rzeczy. Otóż wspomniany problem powrócił za sprawą zaproponowanej przez burmistrza Zdzisława Czaplę zmiany w budżecie w postaci wyasygnowania na rzecz turkowskiej biblioteki 21 tys. złotych. W myśl tej propozycji powyższa kwota stanowi dofinansowanie wydania książki pod tytułem „Generał Mieczysław Smorawiński – syn Ziemi Turkowskiej i Kaliskiej” pióra Grzegorza Mazura. Publikacja ta stanowić ma kolejną pozycję w ramach serii znanej jako Bibliotheca Turcoviana. Ale że dzieje wydania monografii o gen. Smorawińskim sięgają jesieni 2008r. to okazuje się, że jest to historia z dość długą brodą. Wtedy to, czyli trzy i pół roku temu burmistrz Mękarski podpisał umowę z autorem publikacji. Chyba, mówiąc oględnie dość niezręcznie sformułowanej, że niezależnie od negatywnej oceny publikacji przez Radę Programową BT jeszcze w 2009r. wypłacone zostało honorarium w kwocie 107 tys. zł. Bo monografia dotąd się nie ukazała. Mimo że póki co zdążono zaplanować trzy terminy jej promocji (listopad 2009, kwiecień 2010 i wrzesień 2011r.). W wyniku kolejnych negocjacji rzeczona książka została uzupełniona rozdziałem,w którym postaci gen. Smorawińskiego nadano kolorytu lokalnego poprzez zaprezentowanie bohatera publikacji na tle historii Turku.

Więcej już we wtorkowym Echo Turku 

 

Komentarze

Autor: famciudjlw| Dodano: 14-06-2012 08:36
y0FZky sgkgkwaqzltl
 
Autor: rsocck| Dodano: 13-06-2012 12:07
M0xGi3 , [url=http://tfdzfvdvlycp.com/]tfdzfvdvlycp[/url], [link=http://sdlqmux... http://hdrfjhjfvrcn.com/
 
Autor: tvzvhvb| Dodano: 12-06-2012 05:12
VUAlJY vitpzxlxibgh
 
Autor: Lukas| Dodano: 11-06-2012 20:01
Sookie, you are mine ^^ yes yes yesKażdy kto mf3wił jej, że ją kocha ostatecznie zozadwił, jak to ujął Eric, więc teraz jego kolej, nareszcie I ten zbolały Bill, jak oni go w tym serialu wybielają, Ball musi bardzo go lubić. Irytujące.
 
Autor: rybka| Dodano: 22-05-2012 23:35
O rany, redakcja czuwa ale ma problemy czytania ze zrozumieniem. Rychu to wtopił kasę (jeśli to było tylko wtopienie) za zlecenie opracowania dokumentacji ma termomodernizację. Na to nie było przetargu! Ja pisałem o PRZETARGU na termomodernizację czyli na roboty budowlane. I tutaj wtopa/przekręt/nieudolność jest autorstwa ZiBi Karskiego Antosika. Dodatkowy milionik pom przetargu przepchnięto na radzie i nikt głośno nie protestował??? Bo w sprawie termomodernizacji szpitala umoczony jest i R. Bartosik z Bestwiną ale i umoczona jest ekipa pupilka Echa.
 
Autor: rybka| Dodano: 22-05-2012 21:04
szkoda, ze Echo nie zajaknie sie na temat niegospodarnosci w powiecie, za ktore odpowiada rowniez widniejacy na fotce Antosik. nic nie ma o szkolce Koniecznego, o szalejacym ponownie etatyzmie w starostwie i o skandalu z przetargiem na termomodernizacje szpitala. Tutaj organ prasowy mmm i antosika milczy jak zaklety.
Autor: do "jybki"| Dodano: 22-05-2012 23:21
Ale to mówisz o tym przetargu na termomodernizację co to Rychu Bartosik wtopił kasę?Matko chłopie, ty się puknij w łeb rybka, oni już tym tak przynudzali, a tobie sie nie udało jeszcze nic przeczytać? A może ty czytać rybka nie umisz? Se chociaż zaśpeiwaj... co powie ryba... tatatatata
 
Autor: mej| Dodano: 22-05-2012 19:21
temat jest aktualny bo niegospodarność to delikatne słowo aby opisać sytuację, za milion dwieście tysięcy to można sporo w temacie książek i czytelnictwa... niektórzy już się tematem zmęczyli, inni czekają na nowe odcinki
 
Autor: KW| Dodano: 22-05-2012 13:36
Ile wynosi faktycznie honorarium. Bo widzę tu gołym okiem manipulację.
 
Autor: turkowianin| Dodano: 22-05-2012 08:31
a ja widzę, że to jakaś osobista wojna gazety, wystarczy spojrzeć na stronie internetowej funkcjonuje jeszcze kilka tematów "powiązanych" starych jak świat, jakby ciekawszych , nowych nie było....żenada
Autor: ciekawski| Dodano: 22-05-2012 11:21
a z kim toczy gazeta tą osobistą wojnę? O ile gazeta ma osobowść...
Autor: turkowianin do ciekawskiego| Dodano: 22-05-2012 14:55
Co gramy w łapanie na słówka, wiadomo o co chodzi.
Autor: co chodzi| Dodano: 22-05-2012 23:23
aaale o co chodzi...?
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 82

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 179

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »