16 Luty 2019 imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1328 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Powiat jest zajęty sobą. Spadajcie na drzewo!

Dodano dnia: 15-05-2012 00:00| Komentarzy: 0

Rada Powiatu na ostatniej sesji zajmowała się między innymi informacją dyrektora SP ZOZ w Turku o wykonaniu planu rzeczowo–finansowego i informacją o stanie dróg powiatowych. Już te dwa punkty winny skłonić Zarząd Powiatu i tzw. koalicję do pracy i rozwiązań, ratujących sytuację choćby w szpitalu pisze radny Ryszard Bartosik.

Tymczasem zarządzający powiatem pokazali nam, że są zainteresowani jedynie sprawowaniem swoich funkcji, pozostając w stanie samouwielbienia. Pismo związków zawodowych działających w szpitalu i sprawa petycji mieszkańców Zdrojek Lewych zostały zlekceważone.

Sprawozdanie dyrektora SP ZOZ o wykonaniu planu rzeczowo finansowego za 2011 rok było kolejnym potwierdzeniem kryzysu tej jednostki, którego głównym powodem jest brak odpowiedniego nadzoru nad szpitalem. SP ZOZ według sprawozdania dyrektora wygenerował stratę za rok 2011 w wysokości 3 875 162 zł, a suma zobowiązań szpitala na dzień 31.12.2011 r. wynosi 10 904 304 zł, w tym wymagalnych (przeterminowanych) 1 167 102 zł. Taka sytuacja nie jest powodem zmartwień starosty i Zarządu Powiatu. Przeciwnie władze powiatu biernie, wręcz z zadowoleniem przyglądają się upadkowi szpitala i nawet nie silą się na jakikolwiek komentarz w tej sprawie. Tymczasem w roku 2011 w szpitalu zarządzało 3 dyrektorów, nadal nie ma programu naprawczego i jasnych wytycznych Zarządu Powiatu co do kierunków działania w SP ZOZ.

 

Jaka jest polityka tęczowej koalicji w powiecie, zdaniem Ryszarda Bartosika - czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku

 

 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Fabryka Św. Mikołaja na ul. Browarnej
zobacz galerię »
 
Sztuka na ulicy 2018
Turkowski rynek dawno nie był areną dla tak wielu interesujących wydarzeń, w których mieli okazję uczestniczyć turkowianie w ubiegłą niedzielę. Przepiękna i wciąż letnia aura była tylko jedną z przyczyn, dla których zjawiło się ich tylu. Drugą było niewątpliwie wręczanie stypendiów burmistrza Turku. W tym roku otrzymało je aż 323 uczniów szkół różnych szczebli!
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »