04 Czerwiec 2020 imieniny: Christy, Helgi, Karola
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Krystyna Michalak odwołana, wójt zamknął biuro rady

Dodano dnia: 16-08-2011 12:50| Komentarzy: 44

Kto rządzi gminą Władysławów: wójt, rada czy mecenas Szuma?

Krystyna Michalak nie jest już przewodniczącą Rady Gminy Władysławów. Najwyraźniej wójt Krzysztof Zając nie pogodził się z tą decyzją radnych, bo w piątek nie wpuścił do biura rady wiceprzewodniczącego Marka Szczecińskiego, uniemożliwiając mu w ten sposób podpisanie uchwał z czwartkowej sesji i przygotowanie sesji nadzwyczajnej

 

–Tak mi radził mecenas Szuma – zapewnia Krzysztof Zając, tłumacząc, że nie ma pilnej potrzeby, by wiceprzewodniczący już następnego dnia po odwołaniu Krystyny Michalak musiał korzystać z biura. A jednak, Szczeciński na podpisanie uchwał ma cztery dni, a na zwołanie sesji nadzwyczajnej – siedem…

Wraz z nowymi radnymi we władysławowskiej radzie, a więc Markiem Szkudlarkiem i Józefem Szustakowskim, których wyborcze protesty okazały się skuteczne, zmienił się też nieznacznie układ sił w tym gremium. Większość, choć kruchą, uzyskał nowy klub radnych niezrzeszonych. Było tylko kwestią czasu, kiedy „niezrzeszeni” zrzeszą się w koalicję dążącą do zmian w prezydium rady.

Odwołanie według Szumy nieskuteczne

Stało się to podczas czwartkowej (11 sierpnia) sesji Rady Gminy, kiedy to Ryszard Wypych złożył wniosek o zmianę porządku obrad i wprowadzenie do niego punktu o odwołaniu przewodniczącej Krystyny Michalak. Poparła go większość. I o ile sama procedura odwołania przebiegała sprawnie, to problem pojawił się po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania, w którym ośmiu radnych skutecznie odwołało przewodniczącą.

Michalak podziękowała za dotychczasową pracę w radzie: -Poznałam wielu ludzi a także ich oblicza – mówiła. –Teraz zmieniła się opcja, a podobno jest demokracja i to większość decyduje.

Okazuje się jednak, że niekoniecznie. Opinie, wszak jednego, mecenasa Krzysztofa Szumy oraz wójta Zająca o mały włos skutecznie nie sparaliżowały tego dnia prac rady.

Czy wójt Krzysztof Zając wie, co to jest trójpodział władzy, stanowiący podstawę Konstytucji RP? "Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej." - art. 10, Rozdział I Konstytucji RP. O tym co się dzieje w gminie Władysłaów - czytaj w numerze 33 Echa Turku - już do kupienia

 

Komentarze

Autor: mieszkaniec| Dodano: 22-08-2011 21:44
pamiętam jak mi powiedział ojciec milicjant, który bił pałom ludzi, to już nie człowiek to psa żal uderzyć a co dopiero człowieka. Dziś jest radnym Gminy wstyd że tu mieszkam.A pan marek sz.myślałem że to porządny człowiek a to drań.
 
Autor: witek| Dodano: 22-08-2011 21:29
Vice-przewodniczący M.Sz miał klucze do biura rady od sześciu lat i zapomniał że je miał.Żeby nie zapomniał że posiada klucze do własnego domu. bo może spać czasami na dworze jak nie będzie żony.
 
Autor: piegrzym| Dodano: 22-08-2011 21:14
Tyle świetnych imprez odbyło się we władysławowie, a w tej gazecie same kłamstwa i oczernianie.Wójt to porządny człowiek tyle ludziom pomógł ostatnio nam pątnikom w pielgrzymce. Pozdrawiamy pana Wójta i dziękujemy za wszystko i tak trzymać.
 
Autor: Sylwia| Dodano: 21-08-2011 19:39
Mieszkańcom Turku proponuję zwrócić uwagę na ich własną patologię, której lokalny tygodnik jest zresztą ważnym elementem.
 
Autor: mo| Dodano: 18-08-2011 16:34
patologia ten władysławów. ale czego sie spodziewac jak tam pisuary rządzą.
 
Autor: władysław łokietek| Dodano: 17-08-2011 17:49
a moze by tak rozpisac referendum w sprawie odwołania wójta Zajca? :) a radca to już przechodzi samego siebie :)
Autor: JOHN| Dodano: 17-08-2011 23:46
Jeszcze nie ... a mi się wydaje ze Wójt sam wtopi :P
 
Autor: Dalej| Dodano: 17-08-2011 03:39
No bo to historyk Krzycha w to bagno pcha .... Taki pasożyt nasz gminny :P
 
Autor: Zbyszek| Dodano: 16-08-2011 20:27
Kieruje tym wszystkim szara eminęcja, niby doktorek od historii
 
Autor: normalny| Dodano: 16-08-2011 18:26
nie wszyscy unią przegrywać zbyt duża pewność PANA WÓJTA
 
Autor: mieszkaniec| Dodano: 16-08-2011 13:49
Pełna kompromitacja - ten człowiek z dnia na dzien sie bardziej kompromituje ale tez w koncu odsłania oblicza swojej władzy, moze Władyslawów się w końcu obudzi.
 
Autor: Turkowianka| Dodano: 16-08-2011 13:23
Co tydzień czytam Echo i relacje z władysławowa i z sądu w ich sprawie i mam swój pogląd. Moim zdaniem wójt zachowuje się jak Łukaszenko, chciałby pełni władzy dla siebie i zakazania wszelkiej krytyki. Szok, że w XXI wieku coś takiego w Polsce jest możliwe. Podobno Władysławów to siedlisko PIS i wójt też z PIS. Jeśli tak to moje zdziwienie jest mniejsze.
Autor: żyła| Dodano: 16-08-2011 13:34
Sądze,że nie można generalizować - PiS, nie PiS,po prostu w zającowie były dotąd zachwiane proporcje. A pełnia władzy,jaką miał wójt, uderzyła do głowy.I teraz trudno jest mu się pogodzić,że mógłby jej troszeczkę mieć mniej...Zresztą,ja sądzę,że tam pełnię władzy ma ten pan radca i ktoś kieruje z tylnego siedzenia...Ale kto?
 
Autor: mieszkaniec| Dodano: 16-08-2011 13:11
Białoruś
 
«poprzednia 1 2 3 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 69

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 173

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »