23 Sierpień 2019 imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Listy do redakcji

Pobożność rozumu nie zastąpi, czyli
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 0

Nie wybijać innym zębów, by nie jedli mięsa w Wielki Post<...

czytaj więcej »
 
My, lenie i obiboki mówimy: dość tych kłamstw!
Dodano 17-04-2019 |
Komentarzy: 105

Kiedy mamy ograniczony budżet, to najczęściej, żeby komuś dać wcześniej t...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Listy do redakcji »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1369 opinii)
TAK
76% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Jońska-Choinka za Ninę Lipert

Dodano dnia: 24-07-2012 00:00| Komentarzy: 50

Anna Jońska-Choinka wygrała konkurs na dyrektora Gimnazjum im. ks. Twardowskiego we Władysławowie. Jej kontrkandydatką była Beata Modrzejewska, gimnazjalna nauczycielka, która już po raz drugi startowała na to stanowisko.

Termin składania ofert minął 9 lipca. Do konkursu przystąpiły dwie kandydatki: Beata Modrzejewska - nauczycielka z władysławowskiego gimnazjum oraz Anna Jońska-Choinka. W ubiegły czwartek, 26 lipca, komisja rekomendowała Annę Jońską-Choinkę na dyrektora placówki.

Anna Jońska-Choinka obejmie od nowego roku szkolnego funkcję dyrektor Gimnazjum we Władysławowie. -Jeśli nikt nie oprotestuje konkursu, bo u nas się wszystko może zdarzyć – mówi wójt Krzysztof Zając.

Więcej czytaj w najnowszym ET 

 

 

 

Komentarze

Autor: obserwator| Dodano: 31-07-2012 16:37
Może wreszcie gimnazjum we władysławowie da szansę nie tylko prymusom ale tym, co poniewierają sie po swietlicach,bo nie mają obuwia zmienego żeby wejść na lekcje, kiblują w jednej klasie po kika lat!
Autor: obywatel2| Dodano: 31-07-2012 21:55
Jakoś nie przeszkadzało to do tej pory wójtowi że gimnazjum ma najlepszą śrenią z egazminów, a skąd sie to brało ano zaostawiały apnie na drugi rok tych najsłąbszych a by nie psuli średniej egazminów. Ciekawe że do tej pory tego nie widziano ale jak tylko Lipertowa zaszła za skórę jaśnie panującym tak nagle zaczęła się krytyka.Daleko mi do popierania metod pani Lipert ale nie lubię jak się robi z cżłowieka balona i najpierw się go popiera broni a następnie pluje się mu w twarz.
 
Autor: KRYS| Dodano: 31-07-2012 14:14
Magister z wykształceniem podstawowym i cwaniaczki go popierające doprowadzili gminę do ruiny
 
Autor: szczesliwy biedak| Dodano: 31-07-2012 08:54
do pieniędzy i władzy trzeba mieć głowę
 
Autor: obywatel| Dodano: 31-07-2012 08:12
Szkoda słów na te idiotyzmy sami się będziecie taplać w tym co zgotowaliście mieszkańcom, ciekawe jak długo ta chciwość na władze i pieniądze będzie kierować waszymi działaniami?
 
Autor: pogodynka| Dodano: 30-07-2012 20:03
Te gwałtowne wichury i deszcze to też przez Wójta.
 
Autor: mecenas| Dodano: 30-07-2012 20:00
Komisja konkursowa liczy 9 osób, jest to nie możliwe, żeby Wójt lub ktoś mógł ustawić konkurs.Takie gadania to wielkie kłamstwa.
 
Autor: xyz| Dodano: 30-07-2012 18:32
Gratulacje dla pani Ani za odwagę.Pracować w tym środowisko to nie lada sztuka .Ania -Osoba kompetentna ,wie czego chce i poradzi sobie wyśmienicie jeśli nikt nie będzie jej w tym przeszkadzał
 
Autor: hihihi| Dodano: 30-07-2012 16:57
Tytuł mówi sam za siebie, za Ninę Lipert czytaj: naznaczony popierany... ąż do czasu gdy zajdzie za skórę.
 
Autor: taka jedna| Dodano: 30-07-2012 09:29
Szkoły u nas nie po to są, żeby uczyc, tylko żeby żony, córki, kolezanki i koledzy wójtów i innych polityków mieli zatrudnienie jako nauczyciele i żeby nie musieli naprawdę pracowac. Jak chcecie, żeby wasze dzieci coś umiały, to nauczcie je sami albo płaccie za korki i szkoły językowe. A dyrektorzy muszą byc w szkołach tacy, żeby robili to, co im politycy każą. I tacy są, nie tylko w naszym powiecie
 
Autor: bbb| Dodano: 27-07-2012 20:43
Wygrali dla Anny J-Ch Bedzie posluszna to posiedzi na tym stanowisku a że nie uczyła w szkole od wiele wiele lat kogo to obchodzi
 
Autor: bb| Dodano: 27-07-2012 19:30
Wygrała pani Anna Jońska-Choinka. "Doris" wejdź na drzewo i dla własnej wygody nie schodź przed zachodem słońca
 
Autor: boryna| Dodano: 27-07-2012 12:26
nie tacy rządzili i polegli od własnej broni
 
Autor: Podatnik| Dodano: 27-07-2012 12:09
Lokale podwórko łozy na oświatę pieniądze podatników, rodziców uczniów a nie swoje prywatne przy tym załatwia swoje interesy i rozdaje stołki SWOIM. Lokalny PISS Prawo i Sami Swoi
Autor: pp| Dodano: 27-07-2012 13:10
No właśnie chyba że gminę traktuje sie jak własność a chyba tak jest w tym wypadku. Wójt eliminuje wszystkich nie wygodnych dyr sp, dyr gim.,poprzednio jak mu Berliński nie pasował to nawet rozłączył zespół szkół, który jak słysze znowu chce tworzyć. Chory system chore państwo.
 
Autor: do doris| Dodano: 27-07-2012 08:48
lokalne podwórko łoży na oświatę potężne pieniądze (znacznie więcej niż dostaje od państwa), w związku z tym ma moralne prawo "wtrącać się" w wybór dyrektora. Cytując słowa "redaktora" Jarka ośmieszasz się kompletnie. Również dobrze możesz cytować Kaligulę.
Autor: Doris| Dodano: 27-07-2012 13:06
No to co ma prawo wtrącać się i wybirerać dyrektorów takich jakich b edzie im to wygodne? To twoje słowa są śmieszne. A jeśli chodzi o cytat z redaktora nie czytałeś artykułu albo też nie masz pojęcia o czym piszesz. Każdy ma prawo do oceny i przedstawienia poglądu na ten temat. Lokalne podwórko to nie własność wójta tylko społeczeństwa a ja domagam się od tej własnie włądzy aby przeprowadzła konkursy uczciwie.Jeśli zatem ten wielki wór oświatowy topi tyle pieniędzy to po co tworzy się mowe etaty zamiast wprowdzać odpwoiedzialną politykę kadrową.
 
Autor: Doris| Dodano: 27-07-2012 07:29
ciekawe co toosoba z ZG wie o naszej społeczności, szkole, przecież aby przedstawiac wizję szkoły trzeba ją znać. Poza tym czy u nas naprawdę nie ma nauczycieli nawet z namaszczenia ale etaty by się zmniejszyły a tak cały czas są zwiększane. Szkoda p. M. po raz drugi ale jak się nie ma wsparcia władz to niestety jest jak jest. Zgadzam się z ostatnimi doświadczeniami redaktora Jarka dot. oświaty, nie ma nic gorszego niż to gdy lokalne podwórko zjęło się szkolnistwem, i wtrąca się chociażby w wybór dyrektora.
 
«poprzednia 1 2 3 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »