18 Wrzesień 2020 imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Aktualności - Aktualności

czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
Czy trzeba bać się e-recepty?
Dodano dnia: 20-01-2020 14:29 |
Komentarzy: 0

Co to jest e-recepta? Jak przy jej pomocy wykupić leki w aptece? Jakie korzyści przyniesie polskim pacjentom i jak z nowym obowiązkiem radzą sobie lekarze i aptekarze? Wokół recept w wersjach elektronicznych narosło wiele pytań i wątpliwości. I nie ma się co dziwić, bo nowe, rewolucyjne rozwiązanie dla przeciętnego śmiertelnika wydaje się bardzo skomplikowane! Czy jest się czego bać? Postaramy się w prosty i przystępny sposób wyjaśnić, o co w tym wszystkim chodzi. Ale spokojnie! „Nie taki diabeł straszny, jak go malują! 

Obowiązek wystawiania e-recept wszedł do polskiego systemu ochrony zdrowia 8 stycznia tego roku. Poprzedziły go gorące dyskusje, szczególnie w środowisku lekarskim, które z dystansem patrzyło na szybkie tempo wdrażania nowego rozwiązania. Obawy związane były z częstymi kłopotami z oprogramowaniem, powtarzającymi się awariami systemu informatycznego, brakiem dostępu do Internetu, rozbudowaną biurokracją, brakiem kadr medycznych oraz podeszłym wiekiem lekarzy, dla których wszechobecna cyfryzacja stała się przeszkodą nie do pokonania. Zdarzało się, że z tego powodu najstarsi medycy podjęli decyzję o odejściu z zawodu.

Mimo trudności udało się jednak wypracować rozwiązanie, które obok e-zwolnień, a w przyszłości e-skierowań i e-zaświadczeń jest kluczową e-usługą informatyzacji służby zdrowia w Polsce, szeroko zwanego „e-zdrowiem”. 

Na czym polega e-recepta i jak z niej korzystać?

czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
czytaj więcej »
«poprzednia 2 3 4 5 6 7 8 z 127 następna»

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclegowa w regionie. Mowa o Aparthotelu Termy Uniejów, który kosztował 55 milionów złotych. W czterogwiazdkowym budynku oprócz 172 pokoi znajduje się basen, SPA, siłownia oraz restauracje której szefem kuchni jest 

 

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazowo przyjąć 900 osób. Po uroczyście  zakończonej 19 czerwca rozbudowie będzie możliwe podwojenie tej  ilości. W wigilię Bożego Ciała i jak zwykle w Uniejowie zadbano o bogatą oprawę wydarzenia będącego formalnym zwieńczeniem wysiłku inwestycyjnego. A dzięki inwestycji o wartości 23 mln złotych atrakcyjność Uniejowa ponownie wzrosła. 

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »