22 Październik 2020 imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Poloneza czas zacząć

Dodano dnia: 01-02-2011 10:46| Komentarzy: 8

W sobotni wieczór 29 stycznia 2011 roku, zaroiło się w Zajeździe ,,Staropolskim’’ pod Przykoną od tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich. Ostatnie chwile przed rozpoczęciem studniówkowego balu, młodzieńcy poświęcali na przyczesanie włosów i wyrównanie krawatu. Dziewczęta poprawiały makijaż i nieodzowne czerwone podwiązki.

Maria Wodzińska – pełniąca obowiązki dyrektora szkoły (do czasu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko), powitała około pięciuset uczestników balu. Oprócz maturzystów, ich sympatii i osób towarzyszących, przybyło liczne grono nauczycieli, grupa rodziców i goście. Wśród tych ostatnich byli: Dariusz Młynarczyk – starosta turecki, Karol Mikołajczyk – wójt gminy Turek i Marek Pańczyk – przewodniczący rady Miejskiej w Turku. Pani dyrektor życzyła młodzieży sukcesów i trafnych wyborów życiowych. -Wasze sukcesy – mówiła – będą też sukcesami szkoły i waszych rodziców.
Barbara Wodzińska – zastępca dyrektora podziękowała za wieloletni trud, wychowawcom klas maturalnych: Barbarze Ciekot, Agnieszce Pinkowskiej, Małgorzacie Tomalak, Marzenie Mikołajczyk, Agnieszce Wróblewskiej, Sylwii Chrzuszcz, Anecie Kaczmarek, Jerzemu Kurzawie, Dariuszowi Statuckiemu i Januszowi Jasiakiewiczowi.
Zwracając się do maturzystów starosta powiedział: ,,Imprezka jest Wasza. Przeżyjcie ją tak, abyście na zawsze zapamiętali.’’ Zaznaczył też, że stoją na progu decyzji, które ważyły będą o ich przyszłości. Życzył młodzieży ,,szalonych marzeń’’. Stwierdził, że warto mieć takie marzenia bo się spełniają. ,,Szalonej zabawy wam życzę’’ – powiedział na koniec. Następnie wręczono bukiety kwiatów wychowawcom klas maturalnych, dyrektorkom, kierownikowi Markowi Kwiatkowskiemu i Karolowi Mikołajczykowi – do niedawna dyrektorowi szkoły w Kaczkach, a obecnie wójtowi gminy Turek. Podziękowania i kwiaty otrzymała także Marzena Świderska, która uczyła maturzystów poloneza.
Jolanta Wapińska – przewodnicząca Rady Rodziców, podziękowała w imieniu rodziców maturzystów, nauczycielom i wychowawcom za wkład pracy włożony w wychowanie ich dzieci. Słowa wdzięczności skierowała też do Karola Mikołajczyka – wieloletniego dyrektora szkoły i życzyła mu sukcesów i satysfakcji w nowej pracy. Podziękowała też pracownikom administracji i obsługi szkoły. –Za sto dni – powiedziała do maturzystów – czeka was egzamin dojrzałości. Teraz bawcie się dobrze i wesoło. Na hasło ,,Poloneza czas zacząć’’, kilkudziesięciu maturzystów wykonało polski taniec narodowy, nieodzowny element balów studniówkowych.
Później zaproszono wszystkich na obiad. Po nim pozowano do pamiątkowych fotografii. W końcu ruszono w tany przy muzyce zespołu ,,Tequila’’, w którym solistą jest Dariusz Kujawa – pracownik szkoły w Kaczkach, którego maturzyści doskonale znają. Huczna wesoła zabawa trwała do późnych godzin.
Andrzej R. Tyczyno

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 20:30
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 20:30
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 20:30
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 20:29
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 22-06-2020 20:29
cialis erectile dysfunction
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 17-06-2020 19:12
buy cialis
 
Autor: redakcja| Dodano: 03-03-2011 14:56
już się tworzy galeria ze studniówki w zst. proszę szukać w zakłądce"ostatnie galerie"
 
Autor: ola| Dodano: 03-03-2011 12:24
proszę o fotki ze studniówki zst. na pewno macie :)
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »