22 Październik 2020 imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Słowiańska Dusza

Dodano dnia: 23-01-2012 20:55| Komentarzy: 0

Turkowianie wyczekujący już od przeszło miesiąca na koncert Aloszy Awdiejewa musieli być usatysfakcjonowani piątkowym koncertem zorganizowanym na auli Liceum Ogólnokształcącego przez Starostwo Powiatowe w Turku. Pierwszy termin koncertu , który miał odbyć się pod koniec ubiegłego roku, został przełożony ze względu na chorobę artysty. Tym razem muzyk był w znakomitej formie, a ponad dwieście osób, które przybyły na koncert nie mogły mieć wątpliwości, że warto było czekać.

Koncert wpisuje się w wydarzenia poetycko muzyczne, które były organizowane przez starostwo we wcześniejszych latach jak występy Starego Dobrego Małżeństwa, czy Grzegorza Turnała. Muzyka zapowiedział starosta Zbigniew Bartosik. Aleksy Awdiejew (Alosza dla przyjaciół i na scenie) urodził się na Kaukazie jednak od wielu lat mieszka w Polsce i jest obywatelem naszego kraju. Szerszej publiczności dał się poznać jako aktor małego ekranu, jednak jego kariera muzyczna trwa znacznie dłużej. Od 1976 roku występował w Krakowskiej Piwnicy pod Baranami”. Grał na fortepianie w takich jazzowych zespołach jak Beale Street Band i Playing Family. Jest także profesorem na Wydziale Studiów Politycznych UJ.

W Turku grał i śpiewał na gitarze wraz ze znakomitym młodym solistą gitarowym Markiem Piątkiem i basistą Kazimierzem Adamczykiem. Z tym ostatnim jak powiedział: grają razem na scenie już trzydzieści lat. Już pierwszy kontakt z publicznością i początkowe akordy gitary musiały wywrzeć wrażenie nawet na sceptykach, jeśli takowi znaleźli się na auli.

Cały występ był dobrze przemyślaną podróżą, w którą bard zabrał entuzjastycznie nastawioną publiczność. Nie tylko poszczególne utwory były nagradzane brawami, ale także opowieści snute pomiędzy nimi, a po licznych żartach wybuchał gromki śmiech. Muzyk wpadał to w sentymentalny, to znów w rubaszny nastrój i pomimo jego słów że: nie chce mi się oglądać za siebie, a przed nim już niewiele do oglądania zostało, trudno było uwierzyć, że ta żywiołowa osobowość jest już po siedemdziesiątce. Początkowe opowieści muzyczno – poetyckie dotyczyły relacji damsko męskich - gdyby nie kobiety, to pewnie dalej byśmy siedzieli rozleniwieni w jaskiniach – skomentował artysta.

Za sprawą wykonanych utworów i opowieści znajdowaliśmy się na przemian to w przedwojennym krakowskim Kazimierzu, to w żydowskiej Odessie lat dwudziestych, pośród zawadiackich cyganów, czy w absurdalnej atmosferze Związku Radzieckiego. Jak mi się ktoś pyta co zostało po ZSRR to mówię, że tylko żarty. Z dystansem odnosił się zarówno do siebie jak i świata -moja babcia mówiła, że najgorsze rosyjskie przekleństwo, to powiedzieć komuś, że będzie żył w ciekawych czasach .No i żyjemy w takich ciekawych czasach. Bard wciągał publiczność w podróż dzięki prawdziwie słowiańskiej duszy i ułańskiej fantazji.

Nie zabrakło wielu bisów, a nagrodzony wielokrotnie brawami muzyk nie ukrywał wzruszenia. Po koncercie na korytarzu prawdziwy tłum ustawił się aby nabyć płyty, które muzyk podpisywał zamawianymi dedykacjami.

mej

 

Alosza Awdiejew

 

Aktualności powiązane z galerią
» Słowiańska Dusza
 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »