20 Maj 2018 imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 438

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 2016

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1236 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Prezes Rybarski posłużył się woalką

Dodano dnia: 06-12-2011 00:00| Komentarzy: 0

W Turku oficjalną część obchodów Barbórki zaplanowano na piątek, 2 grudnia. A to z dość  prozaicznego powodu, a mianowicie z faktu, że w tym roku 4 grudnia przypadł jak raz w niedzielę. Tym razem wielu ze szczególną  niecierpliwością i niekłamaną ciekawością wyczekiwało  najważniejszej części barbórkowej akademii, a mianowicie okolicznościowego wystąpienia prezesa KWB „Adamów” SA  Piotra Rybarskiego, dla którego było to pierwsze górnicze święto odkąd w sierpniu br. został lokatorem najważniejszego gabinetu  tutejszej kopalni.

Z większym zaciekawieniem oczekiwano na okolicznościowe wystąpienie barbórkowe prezesa KWB „Adamów” SA Piotra Rybarskiego.

Kurtuazja jako środek przeciwbólowy

Ową ciekawość usprawiedliwiał fakt, iż była to jego inauguracyjna Barbórka na prezesowskim fotelu, na którym zasiadł 1 sierpnia po konkursie pełnym zawirowań i zwrotów akcji. Stąd też jego pozycja w roli prezesa kopalni nie jest aż tak komfortowa jak mogłoby się na pozór wydawać. Pewnie dlatego już na samym wstępie wystąpienie prezesa Rybarskiego wręcz kapało od duserów, czy kurtuazyjnych gestów i podziękowań pod adresem jego poprzedników na prezesowskim fotelu. -W momencie przejęcia firmy zastałem spółkę w bardzo dobrej kondycji finansowej, o pełnej płynności finansowej i w żadnym stopniu niezagrożonej w jakimkolwiek obszarze jej działania. Dlatego wyrazy podziękowania należą się Dariuszowi Orlikowskiemu – podkreślił mówca. Przy tej okazji słowa uznania padły również pod adresem Zbigniewa Rabędy. Choćby dlatego, że jako członkowi Zarządu ds. technicznych przyszło mu kierować kopalnią w przedłużającym się w spółce okresie bezkrólewia. Dalej Rybarski z wielką kurtuazją wspominał o dokonaniach wszystkich swoich poprzedników.

Rzeczywistość już bez woalki

Jednak dalszy część jego przemówienia mogła być adresowana nade wszystko do wyrafinowanych koneserów sztuki jaką jest retoryka. Bo kurtuazja, kurtuazją, ale czym jak nie wysublimowaną formą krytyki był fakt, że niemal w następnym akapicie swojego wystąpienia prezes Rybarski przyznał z rozbrajającą szczerością: -Spółka nie posiada zasobów węgla brunatnego w wystarczającej ilości. W efekcie poziom węgla w 2012r. będzie niższy niż pierwotnie zakładaliśmy.  Nie będziemy mogli dostarczyć elektrowni planowanych 4,5 mln ton, a tylko 3,7 mln – stwierdził z ubolewaniem...

Jakie będą finansowe skutki zmniejszonego wydobycia węgla dla turkowskiej kopalni i co prezes Rybarski obiecał pracownikom? Czytaj w najnowszym wydaniu Echa Turku 

 

BARBÓRKA 2011

 

Aktualności powiązane z galerią
» Prezes Rybarski posłużył się woalką
 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »