17 Styczeń 2018 imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

Felietony

Współpraca albo pół litra i ogórek
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

W minionym tygodniu z lokalnych mediów internetowych mogli...

czytaj więcej »
 
Za mundurem powiat sznurem?
Dodano 08-08-2017 |
Komentarzy: 1455

Okazuje się, że powiatowi decydenci maja szansę poćwiczyć swoją wyobraźni...

czytaj więcej »
 

 

Zobacz wszystkie: Felietony »

 

 

Sondy

Czy jesteś za wprowadzeniem maksymalnie dwóch kadencji dla samorządowych władz i dla radnych ? (1202 opinii)
TAK
77% 
NIE
20% 
Nie mam zdania
4% 
 
pokaż wszystkie »

 

 

REKLAMA


 

Uniejów to już marka

Dodano dnia: 11-10-2011 00:00| Komentarzy: 2

Mehosery? Czy Turek znajdzie swą markę

Na konferencji „Marka – region – promocja” zebrani samorządowcy i nie tylko, mogli przekonać się jak to się robi – to znaczy jak realizować pomysły na tworzenie marki, budowę wizerunku miasta i regionu, a dzięki temu jak rozwijać swoje miasta. Konferencja odbyła się w Uniejowie, w piątek 7 października.

Licznie przybyłych na konferencję gości, w Sali Rycerskiej uniejowskiego Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich, przywitał burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek. Przeprosił za problemy z dojazdem w okolicach zamku i term, związane z przeprowadzanymi inwestycjami.

Dyskusja na wielkim placu budowy

W istocie, nie da się nie zauważyć, że Uniejów jest wielkim placem budowy. Przed zamkiem powstaje oryginalny most, restaurowany jest dziedziniec i powstaje Dom Pracy Twórczej, aby wymienić tylko te inwestycje, których dźwięki dobiegały do uszu gości i prelegentów, będące „odgłosami rozwoju” tej małej, choć głośnej, także medialnie, miejscowości. Burmistrz powitał m.in. posła Stanisława Olasa, Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki – Hieronima Hubera, kanclerz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Aleksandrę Sowińską-Banaszkiewicz, prezesa ŁZPN Edwarda Potoka, a także starostów, burmistrzów i wójtów zarówno z woj. łódzkiego jak i wielkopolskiego: -Gdyż jesteśmy tutaj na styku dwóch regionów – wyjaśniał gospodarz. Rozpoczynając dyskusję powiedział: -Jeden z realizowanych projektów to EKO Uniejów, drugi projekt to Termy Uniejów. Na drugi projekt otrzymaliśmy środki na przyszły rok, dzięki którym będziemy go kontynuować. ECO Uniejów nie znalazł w tej chwili uznania, choć będziemy w miarę możliwości go realizować. Jesteśmy już po zatwierdzeniu statusu uzdrowiska przez minister Ewę Kopacz. Czekamy za podpisem premiera. Za chwilę nastąpi zmiana nazwy na Uniejów Zdrój.

A moderator Jacek Grudzień zauważył, że są to ostatnie chwile, aby się sfotografować pod dotychczasową tablicą Uniejów. Konferencję zainaugurował także kilkoma słowami Tomasz Łysek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: -Po przystąpieniu Polski do UE ekologia stała się ważnym elementem naszego rozwoju cywilizacyjnego. WFOŚiGW wspiera Uniejów w budowie kompleksu turystycznego, czy wałów przeciwpowodziowych. Widać rosnącą rangę Uniejowa i systematyczne budowanie własnego wizerunku, także poprzez starania o uzyskanie przez miasto statusu uzdrowiska. Marka Uniejów jest bez wątpienia znana w całym województwie łódzkiim.

Dlaczego Turek nie ma swojej marki i dlaczego raczej nie będzie nią "miasto w klimacie Mehoffera"? Być może obszerna relacja z konferencji poświęconej budowie marki a także licznie zaprezntowane jej przykłady - odpowiedzą naszym czytelnikomn na to pytanie. Liczymy również, że z tekstem zapoznają się nasi samorządowcy. Materiał w ET 41 - od wtorku dostępny w wydaniu papierowym

 

Marka "Uniejów"

 

Aktualności powiązane z galerią
» Uniejów to już marka
 

Komentarze

Autor: Alek z Poddębic| Dodano: 20-10-2011 15:03
Gdzie Turkowi do Uniejowa. Poczekajcie jak będzie się mówiło Turek koło Uniejowa. Może już teraz warto dogadać się z nimi i utworzyć powiat uniejowski w województwie łódzkim.
 
Autor: Danuta| Dodano: 20-10-2011 14:56
Marką Turku były kopalnia i elektrownia. Czy Mehoferem uda się się załatać dziurę po nich? Jestem przekonana, że nie. Lepszą marką byłby pewnie jakiś znany zespół disco polo.
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Śmieciowy przetarg na ojca i syna
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

Jakiego rozstrzygnięcia przetargu na śmieci można się spodziewać,...

czytaj więcej »
 
Pat na ulicy Kościuszki
Dodano 16-01-2018 |
Komentarzy: 0

Choć ulica Kościuszki w Dobrej jest jedną z krótszych, to ...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

SPORT

 

OSTATNIE GALERIE

Z Sacałów do Normandii
Aktualności powiązane z galerią
» Z Sacałów do Normandii
zobacz galerię »
 
Kwiatków
foto
Aktualności powiązane z galerią
» Kwiatków Znika
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »