18 Wrzesień 2020 imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Inwestor albo bankructwo

Dodano dnia: 16-08-2011 12:27| Komentarzy: 4

Turkowski PKS w pogoni za kapitałem

Ponad rok, do świadomości miejscowych decydentów, musiała przebijać się tak banalna refleksja, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Turku Spółka Akcyjna potrzebuje kapitału nade wszystko. W efekcie, 5 sierpnia, zapadła decyzja o publicznym zaproszeniu potencjalnych inwestorów do negocjacji w sprawie objęcia większościowego pakietu akcji spółki. Oznacza to kres ideologicznego mitu, że dla poprawy kondycji firmy wystarczy sama zmiana jej właściciela

PKS (wreszcie) zaprasza inwestora

Informacja o publicznym zaproszeniu inwestorów do negocjacji najpierw pojawiła się na stronach internetowych miasta i PKS w Turku, a 12 sierpnia opublikowana zostaje na stronach ogłoszeniowych dziennika Rzeczpospolita. W powyższym anonsie prasowym czytamy m. in., że zarząd przewozowej spółki „w związku z planowanym podwyższeniem kapitału zakładowego poprzez emisję akcji serii B, na okaziciela, w ilości co najmniej 280.001 (pakiet większościowy), niniejszym zaprasza podmioty zainteresowane podjęciem rozmów prowadzących do wyłonienia inwestora i objęcia przez niego nowo wyemitowanych akcji.” Termin do składania pisemnej odpowiedzi na niniejsze zaproszenie mija 26 sierpnia.

Należy przy tym pamiętać, że na chwilę obecną sto procent portfela własnościowego spółki stanowi 280 tysięcy akcji o wartości 10 złotych każda. Oznacza to, że jej kapitał zakładowy opiewa na 2,8 mln złotych. Od 1 lipca ub. roku właścicielem całego portfela akcji PKS jest miasto.

Miasto w roli właściciela, czyli mission impossible burmistrza Czapli

Upływ ledwie kilkunastu miesięcy nie pozwala zapomnieć burzliwych debat towarzyszących komunalizacji Pekaesu. Z tej perspektywy jedna rzecz jest pewna. Otóż decyzja o przejęciu przez władze lokalne takiej akurat firmy jak PKS była niemal z gatunku mission impossible. I dodajmy od razu, że cały pomysł skazany był na porażkę z kilku co najmniej powodów powodów.

Dlaczego komunalizacji PKS od samego początku towarzyszył dość kiepski klimat? Czy aby praprzyczyną tego nie stała się niezrozumiała wiara burmistrza Czapli w sprawczą rolę samej tylko zmiany właściciela. A zarazem pominięcia takiego „drobiazgu” jak kapitał? Więcej czytaj  w aktualnym ET - od wtorku w sprzedaży

 

 

Komentarze

Autor: lol| Dodano: 23-08-2011 15:51
Powinni całkiem zlikwidować ten PKS i tak mało wiary jeździ tymi klunkrami teraz busy kursują. A PKS to normalnie straszny zamek.MASAKRA
 
Autor: zdzichu| Dodano: 19-08-2011 08:36
jak to po co a stołki w radzie nadzorczej. Gdzies trzeba kolegow posadzic.
 
Autor: Darek| Dodano: 17-08-2011 18:40
Po kiego Czapman brał na sibie tą postkomunistyczną pozostałość na zdrowej tureckiej gospodarce. Zdzichu to nie KBW, która daje się doić.
Autor: do Darka| Dodano: 17-08-2011 22:32
A PGKiM? Ta daje się doić, i nie tylko, więc dlaczego nie PKS. Zresztą, Czapla wydoi wszystko...
 
«poprzednia 1 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »