19 Wrzesień 2020 imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Zbigniew Bartosik starostą, Władysław Karski wicestarostą

Dodano dnia: 29-06-2011 23:18| Komentarzy: 35

Polityczne trzęsienie ziemi w starostwie

Po siedmiu miesiącach od wyboru odwołano starostę Powiatu Tureckiego Dariusza Młynarczyka. Wniosek o odwołanie złożyli radni koalicji stojącej za grudniowym wyborem Młynarczyka na funkcję starosty. Formalnie został on przyjęty na sesji Rady Powiatu 25 maja, na dzisiejszej sesji za odwołaniem Młynarczyka głosowało 15 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym i jednym nieważnym. Czterech radnych powiatowych było nieobecnych.

W środę, 29 czerwca dobiegła końca burzliwa epopeja zatytułowana „Odwoływanie Dariusza Młynarczyka z funkcji starosty”. Zaczęła się ona jeszcze 10 maja, kiedy to radni koalicji PO/ SLD/ RiP i PSL złożyli stosowny wniosek o dowołanie, 25 maja został on przyjęty na sesji Rady Powiatu. Jednak musiał upłynąć ponad miesiąc, aby wniosek mógł być poddany pod głosowanie. Stało się to na VIII sesji Rady Powiatu odbywającej się w środę 29 czerwca.

Na sesji pojawiło się tylko 17 radnych, w tym 10 członków koalicji większościowej. Z różnych powodów zabrakło czterech radnych. Najbardziej krzycząca była nieobecność Ryszarda Bartosika (PiS) – podobno wojażuje na wycieczce w słonecznej Italii - to on był autorem antymłynarczykowych oracji tak na wcześniejszych sesjach rady, jak i na zwoływanych przez siebie konferencjach prasowych. Ze względów politycznych jego nieobecność  trudno usprawiedliwić. Poza tym nie było Henryka Trochy (PSL) – bawi na plażach w Ustroniu, podobnie nad Bałtyk udać się miał Michał Harasny (TS), a z kolei Aleksander Zielony nadesłał zwolnienie lekarskie. W tej sytuacji mogłoby się wydawać, że o ile wniosek o odwołanie miał ewentualne szanse powodzenia, to już wybór następcy Młynarczyka mógł stać pod dużym znakiem zapytania. Okazało się jednak absolutnie coś innego. W tajnym głosowaniu wniosek o odwołanie poparło 15 radnych, przy jednym wstrzymującym i jednym głosie nieważnym. Oznaczało to pozbawienie Dariusza Młynarczyka fotela starosty. Wydaje się, że w trakcie głosowania nad kandydaturą Zbigniewa Bartosika (RiP) musiało dojść do potężnych przetasowań politycznych w Radzie Powiatu. Bowiem okazało się, że za tą kandydaturą w tajnym głosowaniu opowiedziało się 12 radnych, przy czterech głosach przeciwnych. Oznaczać to musi, że poza dziesiątką radnych koalicji za Zbigniewem Bartosikiem głosowała również dwójka radnych z TS lub PiS. Według naszych kuluarowych ustaleń, z dużym prawdopodobieństwem, graniczącym z pewnością, można stwierdzić, że cichymi „wspólnikami” tęczowej koalicji jest dwójka radnych Prawa i Sprawiedliwości. Mówiąc inaczej, oznacza to poważne pęknięcie w centroprawicowym związku jaki dotąd obowiązywał między Towarzystwem Samorządowym a PiS.

Zagadką trudną na dzisiaj do rozwikłania jawi się problem, czym dwójka PiS-owskich dysydentów kierowała się w swoim wyborze? Z podobną proporcją głosów mieliśmy do czynienia przy wyborze wicestarosty, na które to stanowisko jedynym kandydatem był Władysław Karski. Za nim również głosowało 12 radnych, przy czterech głosach przeciwnych i jednym nieważnym. W Zarządzie Powiatu Zbigniewa Bartosika i Władysława Karskiego uzupełniła trójka następujących osób: Wojciech Rusek i Henryk Trocha z PSL, za którymi opowiedziało się po 13 radnych i Anita Dzieciątkowska-Pieścik, na którą ku ogólnemu zaskoczeniu padło najwięcej, bo aż 14, głosów.

Tezę o tajemniczych i mocno zagadkowych zmianach sojuszy politycznych w radzie zdaje się potwierdzać głosowanie nad wprowadzeniem do programu obrad dodatkowego punktu o wyborze na wiceprzewodniczącego Rady Powiatu. Tę funkcję bowiem zwolniła A.D.P. Za wprowadzeniem tego punktu do programu obrad w jawnym głosowaniu opowiedziała się tylko 10 radnych większościowej koalicji, przy sześciu głosach wstrzymujących. Podczas gdy do przeforsowania takiego punktu w programie formalnie niezbędne jest minimum 11 głosów na 21 radnych. Widać z tego, że radni opozycji, po odwołaniu Młynarczyka, mieli pełną możliwość zablokowania bezproblemowego przejęcia władzy przez nową ekipę. Dlaczego radni PiS nie skorzystali z takiej możliwości? Pozostaje to na razie pytaniem bez jednoznacznej odpowiedzi.

 

Komentarze

Autor: AMivewrelve| Dodano: 23-06-2020 09:20
cialis no prescription
 
Autor: AMivewrelve| Dodano: 18-06-2020 17:31
cialis dosage
 
Autor: do "SS"| Dodano: 05-07-2011 01:04
"SS" - coś mi się wydaje, że to ty śmierdzisz
Autor: "do SS"| Dodano: 05-07-2011 01:20
Przydomek masz akurat (SS),jak na takie gówno,jakim się zajmujesz.Ale uważaj, bo z tego czasu, w którym, mentalnie siedzisz pochodzi także powiedzenie - "dajcie mi człowieka, a parafraf się znajdze"
 
Autor: brudzewianin| Dodano: 04-07-2011 23:17
Dziwna sytuacja z tym Karskim.O tym że coś na niego maja ukazało się raptem parę dni przed sesja o odwołanie Młynarczyka. Do tej pory Karski był w porządku.Jak podpisał sie pod wnioskiem o odwołanie to zaraz tajniak.Coś mi tu śmierdzi.
Autor: ss| Dodano: 04-07-2011 23:51
Zajrzyj na stronę IPN Katalogi to zrozumiesz. Ale generalnie lustracja śmierdzi i tu masz rację
Autor: do "SS"| Dodano: 05-07-2011 01:04
"SS" - coś mi się wydaje, że to ty śmierdzisz
 
Autor: -/-| Dodano: 04-07-2011 22:51
Rozumiem że nieobecni na sesji nie otrzymają diet za ten okres...
 
Autor: BC| Dodano: 04-07-2011 14:58
Do az Najbardziej podłym oszczercą to ty jesteś. Twoje wpisy na różnych forach są już przedmiotem analizy prawników. Mam nadzieję, że odpowiesz za pomawianie i obrażanie innych. Natomiast nieudolnego bufona Młynarczyka możesz sobie bronić.
Autor: stw| Dodano: 04-07-2011 15:06
Twój wpis nadaje się prokuratura. Możesz nie lubić Młynarczyka, ale nie musisz nazywać go bufonem
Autor: az| Dodano: 04-07-2011 15:30
Nigdzie nikogo nie oczerniłem. Stosuję się do przyjętej tutaj zasady anonimowości i posługuję się stałym nickiem. Jeśli Ty zechcesz sie ujawnić i ja bez problemu zrobię to samo.
 
Autor: az| Dodano: 04-07-2011 12:03
Jestem przekoany że Pan Młynarczyk takich rzeczy nie wypisuje. To podłe oszczerstwo
 
Autor: ola| Dodano: 04-07-2011 08:13
Echo Turku milczy bo nie będzie interesowało się wiadomościami rozsyłanymi przez młynka a oczerniającymi niewinnych i wspaniałych ludzi !!!
 
Autor: opiz| Dodano: 04-07-2011 08:10
Darek wszyscy wiedzą że to ty wyciągasz te wszystkie brudy i kłamstwa. Przestań mieszać ludziom w głowie. Jesteś bardzo złym człowiekiem. Kiedyś jestem przekonany obróci się to wszystko przeciwko tobie !!!
Autor: ff| Dodano: 04-07-2011 09:36
Nie przepadam za Młynarczykiem, ale to nie on wymyślił IPN i TW Korunda. Zajrzyjcie do katalogu IPN
 
Autor: GenSek| Dodano: 03-07-2011 21:25
Od kilku dni krążą po Turku emaile, że obecny wice starosta Karski jest tajnym współpracownikiem SB. Sprawdziłem w katalogu IPN i faktycznie wymieniany jest tam Karski Władysław Zenon jako TW Korund. Na listach wyborczych kandydat Karski nie wspomina, że był tajnym współpracownikiem słuzb specjalnych PRL-u. A wg mnie powinien o tym napisać. Jakie będą prawne konsekwencje zatajenia informacji o współpracy z SB czy też WSW ? Czy Karski musi zrzec się mandatu radnego? Dlaczego Echo Turku milczy?
Autor: gen| Dodano: 04-07-2011 03:38
Informacje zawarte w dokumentach organow bezpieczeństwa Stan zachowania dokumentow Uwagi Skany W dniu 04.05.1989, podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej, zarejestrowany w Centralnym Rejestrze Współpracowników WSW pod nr 88662 jako TW ps. „KORUND” przez Oddział WSW w Gdańsku na zasadzie dobrowolności. „Cel pozyskania: profilaktyka”. Dnia 14.08.1990 zakończono współpracę. Powód zakończenia współpracy: „brak potrzeby”. Materiały przesłano do Zarządu WSW Pomorskiego Okręgu Wojskowego, następnie zniszczono za aktem nr 0/77 z 1990 r.
 
Autor: XYZ| Dodano: 01-07-2011 20:41
Myślę,że Młynarczyk zezna w prokuraturze kto go namawiał do jak najszybszego zastapienia Bestwiny Kawką i podpisanie porozumienia,które naraziło szpital na 50tys.strat.Obsada nowego kierownictwa szpitala to według mnie klasyczny przyklad korupcji politycznej. Mam nadzieję.że prokuratura udzieli nam na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.
 
Autor: adam| Dodano: 01-07-2011 16:24
czapla zatrudnil ryszarda b w pgkim a zwalnia sie inne osoby , pod pretekstem :trudnej sytuacji w firmie. czapla bedziesz sie smazył oj bedziesz.
 
Autor: kod| Dodano: 01-07-2011 10:42
Dwóch radnych PiS lub TS (ale raczej PiS) poparło wybór nowego starosty z obawy o rozpisanie nowych wyborów powiatowych. Jeżeli nie udałoby się wybrać starosty przez 3 mce, to byłyby wybory. Ponadto nowy układ starostecki jest idealny do atakowania. Na stołkach siedzą takie tuzy intelektu, że hohoho
 
Autor: do tureckiego| Dodano: 01-07-2011 10:38
No skończy jak Bartosik R. Chociaż w sumie,to chciałbym tak "skończyć" - dobra kaska z ZUsu, a teraz zapewne niezła pensyjka w PGKiM. Nic dziwnego, że PGKiM coraz więcej przetargów zawala, bo koszty rosną i rosną... To się stała jakaś przechowalnia nieudacznych popleczników Czapli
 
Autor: Turecki| Dodano: 01-07-2011 03:10
Jeśli tak, to zrobi największy błąd w swoim życiu, Kra...
 
«poprzednia 1 2 następna»

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »