25 Październik 2020 imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Przez piosenkę w obcy język

Dodano dnia: 25-05-2011 00:00| Komentarzy: 0

Muzyka zmywa z duszy kurz codzienności – te słowa Bertolda Auerbacha przyświecały III Powiatowemu Konkursowi Piosenki Obcojęzycznej Słodków 2011. W tym roku na zaproszenie organizatorów z Gimnazjum w Słodkowie odpowiedziało 9 gimnazjów z całego powiatu.

Organizatorami wydarzenia były Anna Szambelańczyk (nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego), Agnieszka Augustyniak (nauczyciel języka niemieckiego), oraz Elżbieta Skotarek (nauczyciel języka rosyjskiego). Od strony muzycznej oprawę przygotował Paweł Siwiński. 19 wykonawców tegorocznej edycji konkursu pioenki obcojęzycznej pod okiem swoich opiekunów – nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i śpiewu, pieczołowicie przygotowało repertuar. Mogliśmy wysłuchać bardzo odmiennych utworów w z różnych gatunków muzycznych. Były ballady Leonarda Cohena i zespołu Metallica, piosenki z repertuaru Christiny Aguilery czy Celine Dion, a oktet z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrej pod kierunkiem Adrianny Estemberg zaśpiewał „I feel pretty” z West Side Story.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców części konkursowej, jury w składzie: Paweł Grabara, Katarzyna Kąciak, Katarzyna Jurkiewicz, i Anna Bartosik udało się na obrady. Pod wrażeniem jakości występów był gospodarz konkursu piosenki obcojęzycznej dyrektor Jerzy Zygmunt: „Dla mnie wszyscy zdobyliście I miejsce” – powiedział. Czekanie na werdykt jury, zebranym gościom umilił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Mogliśmy obejrzeć kabaret „Zamawiamy chińszczyznę, wysłuchać dźwięków wiolonczeli i wysłuchać piosenki „Bez łez” Ewy Farny. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek.

I miejsce w konkursie zdobyła Weronika Grązik z ZSG w Brudzewie, która zaśpiewała „The show must go on” zespołu Queen – utwór który przygotowała pod kierunkiem Grażyny Kwiatosińskiej. Weronika powiedziała, że piosenka Queen, kiedy pierwszy raz ją usłyszała, od razu trafiła do jej serca. Teraz laureatka chce przede wszystkim dalej zgłębiać język angielski. II miejsce zajęła Adrianna Ćwiklińska wykonując „Hallelujah” Leonarda Cohena, a III miejsce przypadło Nikoli Pietrzak, która w tercecie zaśpiewała ”Hallelujah” Alexandry Burke. Jury przyznało również wyróżnienia – pierwsze z nich otrzymała Oliwia Przepierska, której wykonanie „Alles aus Liebe” punk rockowej grupy „Die Toten Hosen spotkało się z bardzo żywiołową reakcją publiczności. Kolejne wyróżnienia otrzymały Karolina Jakubowska za „I am ready for love” i Kinga Wojtasik, która zaśpiewała „My heart will go on” Celine Dion. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci kina domowego, wieży i radioodtwarzacza, które ufundował Wójt Gminy Turek, Rada Rodziców przy Gimnazjum w Słodkowie oraz firma „Drewtur”. Wszyscy uczestnicy otrzymali listy stypendialne ufundowane przez szkołę języków obcych „Eureka”. Opiekunowie dostali dyplomy z podziękowaniami i upominki za przygotowanie młodych talentów. Należy podkreślić, iż młodzi piosenkarze wybierali trudne do wykonania utwory obcojęzyczne. Choć przygotowanie muzyczne stało na wysokim poziomie, to uroczy hall budynku słodkowskiego gimnazjum nie sprzyja akustyce i czystości dźwięków, chyba przez to, że jest w dużej mierze wyłożony płytkami, które mocno odbijały brzmienia.

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Słodkowie rozbudza zainteresowania muzyczne wśród młodzieży, pozwala na prezentację umiejętności wokalnych, a także sprzyja zgłębianiu języków obcych w atrakcyjnej formie jaką jest piosenka.

mej

 

 

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

Aktualności powiązane z galerią
» Przez piosenkę w obcy język
 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 196

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »