21 Październik 2020 imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
 

Szukaj

Akualnosci
Ogloszenia

 

 
 
Byłeś świadkiem jakiegoś wydarzenia,
coś Cię zbulwersowało - napisz, prześlij zdjęcie, zadzwoń
echo@turek.net.pl
tel. 63 278 53 41
lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego
Zgłoś wydarzenie »
 

REKLAMA


 

Sprzedaż domu w Turku - krok po kroku

Dodano dnia: 04-03-2020 09:38| Komentarzy: 0

Każdy, kto chociaż raz w życiu stanął przed koniecznością sprzedaży mieszkania czy domu, szybko przekonał się o tym, że jest to proces, który ani do szybkich ani do przyjemnych zaliczony być nie może. Przy pierwszej sprzedaży lokalu, człowiek może popełnić wiele błędów. Problem jednak jest taki, że większość osób nieruchomość sprzedaje tylko raz - nie ma więc kiedy na błędach się uczyć. Aby ich uniknąć, warto przeczytać poradnik, by wiedzieć, jak krok po kroku sprzedać dom - bez większych przeszkód.  [ materiał sponsorowany ] 

 

Samodzielna sprzedaż czy z pomocą pośrednika?

W pierwszej kolejności trzeba podjąć decyzję na temat tego, jak sprzedaż domu będzie miała przebiegać. Czy poszukiwania potencjalnych kupców prowadzone będą na własną rękę, czy też zostanie cała operacja zlecona doświadczonemu agentowi nieruchomości. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy.

Korzyści ze sprzedaży domu na własną rękę, to między innymi:

potencjalnie większy zysk - nie trzeba dzielić się pieniędzmi z osobą pośredniczącą w sprzedaży domu,

możliwość dopilnowania wszystkiego samodzielnie,

zdobycie doświadczenia na rynku nieruchomości,

realny wpływ na proces sprzedaży.

Dla równowagi warto także przedstawić plusy, jakie wynikają ze współpracy osoby sprzedającej nieruchomość z pośrednikiem. Zaliczają się do nich:

krótszy czas sprzedaży domu - pośrednik jest dobrze zorientowany na rynku nieruchomości, dzięki czemu łatwiej mu wyłapać zainteresowane osoby,

brak konieczności śledzenia całego procesu,

mniejsze zaangażowanie,

redukcja stresu związanego ze sprzedażą do minimum - wszystkie formalności związane z poszukiwaniem potencjalnych kupców leżą po stronie agencji nieruchomości.

Sprzedaż domu na własną rękę - krok po kroku

Jeżeli jednak ktoś zdecydował się na to, aby całą transakcję sprzedaży nieruchomości przeprowadzić od początku do końca na własną rękę to powinien pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym transakcja będzie udana. Trzeba zacząć od wyceny nieruchomości - dobrze to zlecić profesjonalnemu rzeczoznawcy, wówczas można mieć pewność, że oferta nie będzie zaniżona. Kolejna kwestia to przygotowanie ogłoszenia o sprzedaży domu w atrakcyjnej formie. Należy wyraźnie zaznaczyć zalety danej nieruchomości oraz dołączyć zdjęcia domu wykonane przy dobrym oświetleniu. Ostatnia sprawa to oprowadzanie potencjalnych chętnym po domu i zachęcenie ich do dokonania zakupu nieruchomości. 

O jakich formalnościach trzeba pamiętać przy sprzedaży domu?

Do sprzedaży domu uprawniony jest tylko jego właściciel, ewentualnie osoba posiadająca stosowne pełnomocnictwo w tym zakresie. Chcąc zawrzeć przed notariuszem umową o sprzedaży domu (tylko umowa zawarta u notariusza ma wiążącą moc prawną) należy zgromadzić szereg dokumentów, spośród których najważniejszym jest akt własności, bądź też inny dokument uprawniający do sprzedaży konkretnej nieruchomości. Warto mieć także zaświadczenie potwierdzające, że w danym domu nikt nie jest zameldowany czy to na pobyt tymczasowy, czy też na stałe. Przydatne może być także zaświadczenie o przeznaczeniu gruntów czy wypis z księgi wieczystej, jeżeli dana nieruchomość taką posiada.

Dowiedz się Więcej o sprzedaży domów

 

 

z38/om


 

Komentarze

Brak komentarzy...

Dodaj komentarz

Podpis
Tresć
Przepisz kod z obrazka
CAPTCHA Image

UWAGA!
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu.

Redakcja "Echa Turku" nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa.

 

W numerze


 
Zobacz wszystkie: W numerze »

 

 

ECHO UNIEJOWA

Wypoczynek z siłownią, SPA i basenem
Dodano 24-09-2019 |
Komentarzy: 85

W półtora roku w Uniejowie stanęła największa baza noclego...

czytaj więcej »
 
Termy Uniejów znowu urosły
Dodano 26-06-2019 |
Komentarzy: 195

Dotychczas na swoje baseny basenach Termy Uniejów mogły jednorazow...

czytaj więcej »
 
Zobacz wszystkie: Echo Uniejowa »

 

 

OSTATNIE GALERIE

Dni miasta i gminy
Niekwestionowanymi gwiazdami minionego weekendu były zespoły De Mono, Big Cyc, Łąki Łan i Łukasz Chyży. Trzeba przyznać, że reaktywacja Dni Turku, które zorganizowano wraz z Dniami Gminy Turek przyciągnęła rzesze publiczności.
zobacz galerię »
 
ORLI STAW
Dni otwarte Funduszy Europejskich
zobacz galerię »
 
Zobacz wszystkie: Galerie »

 

 

Repertuar kin

Najbliższe imprezy

Polecane imprezy


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej o plikach cookies »